Sportas

2020.01.07 10:37

Duoklė nuo gaisrų kenčiančiai gimtinei – Landale`as aukos pinigus už kiekvieną tritaškį ir dėjimą

LRT.lt2020.01.07 10:37

Australiją siaubiantys didžiausi šalies istorijoje miškų ir krūmynų gaisrai ir toliau nepalieka abejingų visame pasaulyje. Šįkart apie savo paramą gimtinei išreiškė ir Kauno „Žalgirio“ komandos aukštaūgis Jockas Landale`as. 

Krepšininkas savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje pasidalino žinute apie skiriamą paramą Australijai. Ketvirtadienį Madride vyksiančių Eurolygos rungtynių tarp vietos „Real“ ir „Žalgirio“ metu žaidėjas žada paaukoti pinigų už kiekvieną pataikytą tritaškį bei atliktą dėjimą.

„Kaip žinote mano gimtoji Australija atsidūrė rimtoje padėtyje – visa šalis kovoja su rimčiausiais istorijoje krūmynų gaisrais. Stebėti šią situaciją iš šalies ir būnant taip toli nuo namų yra ypač sunku. Ši nelaimė palietė milijonus žmonių. Miljonai gyvūnų ir dirbamos žemės plotų buvo pasiglemžti ugnies. Taip pat žuvo daugiau nei 20 žmonių.

Mačiau, kad daugelis žmonių stengiasi savo aukomis padėti atstatyti sudegusius namus ar prisidėti prie atlyginimo savanoriams, kurie atlieka nuostabų darbą kovodami su ugnimi. Taigi nusprendžiau ir aš prisidėti prie skiriamas pagalbos.

Artėjančių rungtynių Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ proga, paaukosiu po 100 dolerių už kiekvieną rungtynių metu abiejų komandų pataikytą tolimą metimą. Pridėsiu ir po 50 dolerių už kiekvieną rungtynėse atliktą abiejų komandų žaidėjų dėjimą. Laikykis tvirta, Australija!”, – paskelbėjo J. Landale`as.

Ugnis Australijoje pridarė didžiulės žalos ir pasiglemžė 24 gyvybes. Rytinėje šalies pakrantėje esantys miesteliai skendi tamsoje, kaimo vietovėse „sninga“ pelenais, o didieji miestai dūsta nuo dūmų. Šiek tiek atgaivos atnešė pastarosiomis dienomis sumažėjusi oro temperatūra ir nedidelis lietus.

Tačiau ugnis ir toliau glemžiasi namus bei gyvybes. Pastarosiomis dienomis sudegė dar keli šimtai namų, o aukų skaičius padidėjo iki 24, kai šeštadienį žuvo draugo namus gelbėti bandęs vyras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.