Sportas

2015.09.08 13:45

Karo niokojamos Ukrainos rinktinės didžiausia problema – pinigai

Paulius Cubera, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainos krepšinio rinktinė 2013 metų Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje nustebino Senojo žemyno krepšinio pasaulį. Amerikiečio trenerio už aikštės ribų ir amerikiečio krepšininko aikštėje vedama ekipa pasiekė ketvirtfinalį, iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą.

Ukrainos krepšinio rinktinė 2013 metų Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje nustebino Senojo žemyno krepšinio pasaulį. Amerikiečio trenerio už aikštės ribų ir amerikiečio krepšininko aikštėje vedama ekipa pasiekė ketvirtfinalį, iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą.

Vis dėlto vos po dvejų metų į Rygą atvykusi ekipa laikoma viena „Eurobasket 2015“ autsaiderių. Karo alinamoje šalyje didžiausia problema yra finansai, kurių trūkumas ir trukdė tinkamai pasirengti čempionatui.

Kaip portalui 24sek.lt sakė Ukrainos žurnalistas ir tinklapio basket-planet.com redaktorius Oleksandras Prošuta, komanda visur keliauja įprastiniais reisais. Užsakomųjų skrydžių sau leisti ukrainiečiai negali.

Vietoj patyrusio ir visame krepšinio pasaulyje gerbiamo amerikiečio stratego Mike`o Fratello, ekipai vadovauja buvęs krepšininkas, mažai trenerio darbo patirties turintis Jevhenas Murzinas.

Apie trenerio patirties trūkumą byloja ir paties J. Murzino jaudinimasis kalbant su žurnalistais. 50-metis strategas po pokalbio su keliais Lietuvos žurnalistais kitam Ukrainos štabo darbuotojui skundėsi, kad be galo jaudinasi ir yra nepratęs prie tokio dėmesio.

Kaip teigė strategas, šiemet sąlygos pasirengti čempionatui nebuvo tokios geros kaip anksčiau. Anot jo, buvęs treneris turėjo geresnes sąlygas komplektuojant komandą.

Svarbiausia to priežastis, žinoma, politika. Jei ne šalį niokojantis karas su Rusija, „Eurobasket 2015“ vyktų pačioje Ukrainoje.

Ukrainos rinktinė yra smarkiai atjaunėjusi, o lyderio pozicijoje, kurią užėmė amerikietis Eugene`as Jeteras, irgi yra tikrai žemesnio lygio krepšininkas Jerome`as Randle`as. Vis dėlto, iš rinktinės šalies krepšinio federacija tikisi nemažai.

„Federacijos uždavinys – patekti į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Sirgaliai, manau, tikisi bent aštuntfinalio. Apie tokį tikslą kalba ir spauda“, – teigė basket-planet.com redaktorius O. Prošuta.

Apie svajonę dalyvauti olimpinėse žaidynėse kalbėjo ir ukrainiečių treneris J. Murzinas.

Nepaisant plika akimi matomo Ukrainos rinktinės nuopuolio, O. Prošuta teigė, kad „Eurobasket 2015“ turnyras yra svarbiausias šių metų dalykas Ukrainos krepšinyje.

„Kadangi labai stipriai krito Ukrainos superlygos lygis, Europos čempionatas yra svarbiausias renginys. Tarp krepšinio žmonių jis kelia labai didelį susidomėjimą. Dėmesys turnyrui yra vidutiniškas, tačiau vis tiek didesnis už vietiniam čempionatui tenkantį dėmesį“, – sakė O. Prošuta.

Anot žurnalisto, Rygoje galima tikėtis tik apie šimto Ukrainos rinktinės sirgalių. Net ir toks skaičius, anot O. Prošutos, jau būtų geras.