2020.01.06 12:31

Antrame Dakaro ralio etape Gelažninkas užėmė 42-ąją vietą

atnaujinta 14.55
LRT.lt2020.01.06 12:31

Iš 39-osios pozicijos Dakaro ralio antrame greičio ruože startavęs lietuvių motociklininkas Arūnas Gelažninkas pozicijų ryškiai nepagerino ir užėmė 42-ąją vietą.

Mūsiškis distanciją įveikė per 4 valandas, 27 minutes ir 45 sekundes. Bendroje įskaitoje lietuvis šiuo metu yra 38-as. Tiesa, pozicijos dar gali šiek keistis, kai finišuos visi sportininkai.

Antrojo etapo laimėtoju tapo Botsvanos atstovas Rossas Branchas – jis trasoje užtruko 3 valandas, 39 minutes ir 10 sekundžių.

Nuo jo tik minute ir 24 sekundėmis atsiliko antrąją vietą užėmęs britas Samas Sunderlandas (3:40:34), trečia vieta tenkinosi Čilės motociklininkas Pablo Quintanilla (3:41:31).

Antrasis etapas visiškai nesusiklostė pirmąjį etapą laimėjusiam australui Toby Price`ui. Šis jau pirmuose kilometruose susidūrė su rimtais sunkumais, paleido varžovus tolyn ir finišavo tik su penkioliktu laiku (3:51:23) ir bendroje įskaitoje nusirito iki devintos vietos.

Bendroje įskaitoje į pirmą vietą pakilo S. Sunderlandas (7:05:22), antras yra P. Quintanilla (7:06:40), o trečioje pozicijoje yra ketvirtą laiką antrame etape parodęs argentinietis Kevinas Banavidesas (7:06:54).

Po lenktynių A. Gelažninkas teigė, jog etapas pareikalavo iš jo daugybės jėgų, teko susidurti ir su tam tikrai sveikatos nesklandumais.

„Buvo sunkus greičio ruožas, ne fiziškai, bet labai daug dulkių, daug akmenų ir jie dulkėse yra labai pavojinga, nes nieko nematai. Kažkur nuo 120 kilomtero užveržė nugarą ir niekaip neradau, kaip sėdėti. Laukiau finišo, nes neišėjo palaikyti tempo, kažkas iš galo lenkdamas prikelia dulkių, vėl reikia mažinti tempą, nes tarp dulkių nieko nesimato.

Sudėtinga, bet visada turi būti sunkių dienų, tai šiandien tokia buvo. Rezultatas nėra blogas, manau, viskas gerai. Tokia strategija – pradėti lėtai ir įsivažiuoti. Kai bus smėlis ir daugiau minkšto, galėsiu daugiau atsiskleisti kaip sportininkas“, – pasakojo motociklininkas.