Naujienų srautas

Sportas2020.01.05 13:36

Žala ir Jurgelėnas negalėjo patikėti pirmąja vieta: šita mašina yra kosmosas!

iGo2Dakar, LRT.lt 2020.01.05 13:36

Pirmajame 2020-ųjų Dakaro ralio etape Saudo Arabijoje Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pateikė neįtikėtinai malonią staigmeną – finišavo pirmoje vietoje.

Antroje vietoje likusį „misteriu Dakaru“ vadinamą prancūzą Stephane`ą Peterhanselį mūsų tautiečiai aplenkė 2:14 min.

Finišavę jie patys netikėjo, jog laimėjo į etapą – manė, jog gali patekti nebent tarp penkių geriausiųjų.

„Netikiu. Kol nepamatysiu, tol netikiu. Jūs man čia pasakas kažkokias sekat... Na, penketuke dar gal gal kažkaip, bet pirmas tai ne... Ši mašina yra kosmosas!“, – džiaugėsi pilotas.

„Aš galiu pasakyti, kad jis lygiai 23 kartus gyrė Mažylį. Per pirmus 86 km pratinomės. Važiavom savo malonumui ir nė kiek nepavargom. O paskui... kažkas užvirė. Ties 120 km, gal anksčiau. Ir kai užvirė, tai jau užvirė“, – juokavo S. Jurgelėnas.

Ne vienas automobilis finišą pasiekė su pradurta dešine galine padanga. Vis dėlto mūsiškiai sakė, jog nors važiavo greitai, tačiau kartu ir atsargiai.

„Na, mes saugojom ratus. Dar niekada dešine koja taip nedirbau... Aplenkimo mygtuką anksčiau turėdavome ant panelės, o dabar padėta prie kojos. Kai reikėjo kažką aplenkt, dirbom dešine koja – ir Vaidukas, ir aš. Net nežinau, kiek mašinų aplenkėm“, – linksma nuotaika tryško pirmojo etapo nugalėtojai.

Praeitais metais „Toyota“ automobilį vairavęs V. Žala tada finišavo dvyliktoje vietoje. Dabar, persėdęs į „Mini All4 Racing“ jis tapo pirmuoju vairuotoju, laimėjusiu Dakaro etapą keturiais ratais varomu „Mini“ nuo Mikko Hirvoneno, kuris tą padarė 2016-aisiais.

Ši pirmoji vieta dar daug nereiškia – jau pirmadienį mūsiškiai startuos antrajame etape ir bandys ginti savo poziciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi