Naujienų srautas

Sportas2020.01.04 16:15

Žalos ir Juknevičiaus ekipažai Dakarą pasitinka linksmai nusiteikę: rytoj prasideda atostogos

LRT.lt, iGo2Dakar 2020.01.04 16:15

Šeštadienį vykstant Dakaro ralio startiniam podiumui ant jo važiuoja net šeši lietuvių ekipažai. Du iš jų – vienas po kito pasirodančios Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ir Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio „Kreda“ komandos.

Jiems teko 319 ir 318 numeriai atitinkamai. Prieš užvažiuodami ant podium mūsų tautiečiai sutiko pasidalinti mintimis su „iGo2Dakar“ žurnalistais.

„Tyku ramu. Jokio streso“, – paklaustas apie startinį jaudulį juokavo V. Žala.

„Tokia ramybė, jog net kelio knyga dar neatidaryta. Toks dar kabliukas, kad grįžus reiks sėsti prie jos. Toks kabliukas dar yra, todėl negali būti visiškos ramybės.

Labai daug pakeitimų yra. Detali knyga sekančiam greičio ruožui. Bus daug dinamikos, tad teks persižiūrėti, pasižymėti vietas, kur reiks sutelkti daugiau dėmesio. Apie atskiras sekcijas ir organizatoriai perspėjo – sakė, kad gali kabliukų būti“, – detaliau paaiškino S. Jurgelėnas.

Net ir minėta instrukcinė knyga negali padėti lenktynininkams nuspėti kas jų laukia sekmadienį startavus ir kaip su iššūkiu susitvarkė organizatoriai. Tai paaiškės jau ralio etapų metu.

„Kol nepradėjom važiuot, viskas labai gerai čia. Šiandien sklandžiai, vakar sklandžiai, testų metu buvo chaosėlio, bet viskas mums pavyko. Dabar reikia pradėt važiuoti, nes kuo toliau, tuo labiau to starto lauki. Reikia važiuoti“, – neturėjo priekaištų ralio organizatoriams V. Žala.

Paklaustas apie galimus skirtumus tarp Pietų Amerikos ir Saudo Arabijos kaip vietų Dakarui, V. Žala teigė, jog dėl to nesuka galvos.

„Mes kai važiuojam, aš nieko nematau, matau tik vėžias priekyje. Kartais dar į priekį pasižiūriu. Viską pamatysime, kai pradėsime važiuoti. Kol kas matome tik šitą žiedą, kurį vadina Saudo Arabijos Las Vegasu. O šiaip, ryt poryt viską pamatysime ir viskas pasikeis“, – užbaigė lietuvis.

A. Juknevičiaus ekipažas juokais pradėjo interviu: „atostogos ryt prasideda!“ Dar vyrai žadėjo automobilyje apsikeisti vietomis.

D. Vaičiulis su A. Juknevičiumi neturėjo priekaištų organizatoriams ir teigė, kad čia gali būti vieni sklandžiausių metų.

„Ramiai galėjau sau išsimiegoti, net vakar neturėjau ką veikti. Viskas ramu, gerai“, – nedaugžodžiavo vyrai ir rengėsi su gerai nuotaika pasitikti Dakaro atidarymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi