Sportas

2020.01.04 14:24

Lietuvos trispalve ant pečių nešinas Gelažninkas: apie įpūdžius Saudo Arabijoje ir norą startuoti Dakare

iGo2Dakar, LRT.lt2020.01.04 14:24

Šeštadienis – paskutinė diena prieš 2020-ųjų Dakaro ralio startą. Tai reiškia, jog visi dalyviai turi pasirodyti ant podiumo ir pristatyti save publikai.

Pirmasis iš lietuvių, kuriam tenka ši garbė – venintelis Lietuvos motociklininkas šių metų varžybose – Arūnas Gelažninkas, „Zigmas Dakar team“ komandos atstovas. Jam, jau antrą kartą dalyvaujančiam Dakaro ralyje, šiemet teko 34 startinis numeris.

Jis sutiko su „iGo2Dakar“ žurnalistais pasidalinti įspūdžiais iš Saudo Arabijos prieš turėdamas važiuoti ant podiumo.

„Nuotaikos geros. Tik atvykus čia, po bemiegės nakties, teko praeiti technikinę apžiūrą, tai neturėjau galimybės išbandyti motociklo. Labai nenusiminiau, nes buvau pavargęs po tos nakties, tai gal dar geriau, kad nevažiavau į kopas. Žinome, keli sportininkai jau susižeidė ir jiems Dakaras baigėsi.

Viską susitvarkėme sklandžiai, be trukdžių. Vakar buvo laisvesnė diena, tik dalyvių instruktažas. Išklausėme informacijos apie ralį, o šiandien podiumas. Viskas atrodo labai įdomu.

Kiek girdėjom, trasas nupiešė lengvai viso ralio, tai bus tikrai sudėtingų dienų. Rytoj jau pirmas ruožas virš 300 kilometrų. Bus iššūkių, apie 30 proc. smėlio, 5 proc. kopų, dar akmenų ir žemės.

Labai nemaloniai nuteikia, jog kasdien reiks grįžti jau sutemus. Nepatinka man, nes viskas tamsoj bus, tamsus bus interviu (juokiasi). O šiaip nuotaikos geros, komanda viskam pasiruošus. Visi nekantrauja pradėti Dakaro ralį ir važiuoti į podiumą“, – mintis dėstė mūsiškis.

Pasibaigus interviu A. Gelažinkas ėmė ruoštis Lietuvos trispalvę, kurią vežėsi ant podiumo visam pasauliui pamatyti. Užvažiavęs jis nusprendė apsieiti be žodžių, o būtent pademonstruoti tą trispalvę.

Jis – tik pirmasis iš mūsų tautiečių, užvažiuosiančių ant podiumo šeštadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.