Naujienų srautas

Sportas2020.01.04 12:44

Geriausiu Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoju išrinktas Arturas Seja

LRT.lt 2020.01.04 12:44

Vilniuje apdovanoti geriausi 2019 metų Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai. Antrus metus iš eilės svarbiausius prizus susižėrė pasaulinio reitingo lyderis baidarininkas Arturas Seja. Jam įteikta 1972 m. Miuncheno olimpinių žaidynių čempiono kanojininko Vlado Česiūno vardo taurė, praneša Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija.

200 metrų vienviečių baidarių distancijoje A. Seja pasaulio ir Europos čempionatuose pateko į finalus. Planetos pirmenybėse baidarininkas užėmė 8 vietą. Europos žaidynėse, kurios prilyginamos Europos čempionatui, jis finišavo penktas. Du bronzos medalius A. Seja laimėjo pasaulio taurės varžybų etapuose.

2018 m. pasaulio ir Europos čempionatuose sidabro medalius iškovojęs lietuvis pernai liepos mėnesį tapo pirmą kartą istorijoje paskelbto Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (ICF) reitingo lyderiu 200 m vienviečių baidarių distancijoje.

„Metai buvo neblogi. Svarbiausiose varžybose – pasaulio ir Europos čempionatuose pavyko patekti į finalus. Pasaulio taurės varžybų etapuose buvo iškovoti medaliai. Tai rodo, kad esu tarp pasaulio lyderių ir kiekvienose varžybose galiu kovoti dėl aukščiausių vietų, – sakė A. Seja. – Šiek tiek nuvylė tai, kad dar neužsitikrinau kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Dėl vietos olimpinėse žaidynėse reiks kovoti gegužės mėnesį vyksiančiose atrankos varžybose. Jeigu pateksiu į olimpines žaidynes, Tokijuje bus vienintelis tikslas – medalis. Tikrai nenoriu vykti į olimpiadą kaip turistas.“

Olimpinė trasa jau pažįstama A. Sejai. Rugsėjį Tokijuje vykusioje olimpinių testų regatoje, kurioje dalyvavo daugelis stipriausių pasaulio baidarininkų, lietuvis iškovojo antrą vietą.

Geriausių Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų rinkimuose A. Seja nurungė pasaulio čempionu neolimpinėje 200 m vienviečių kanojų distancijoje tapusį Henriką Žustautą, pasaulio bei Europos čempionatų finalininkę Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko irkluojamą baidarę dvivietę bei Europos jaunimo čempioną kanojininką Vadimą Korobovą. Pastarasis 2019 m. iškovojo istorinę pergalę – triumfavo pirmą kartą istorijoje surengtoje ICF „Super Cup“ regatoje Kinijoje.

23 metų A. Seja buvo išrinktas ir geriausiu 2019 m. jaunuoju Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoju. Jam įteikta 1987 m. pasaulio jaunimo čempiono, tragiškai žuvusio baidarininko Dariaus Survuto vardo taurė.

„2019 metai nebuvo lengvi Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams. Mūsų laukia dar sunkesni prasidėję 2020 metai. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikimės, kad tradicija bus pratęsta ir mūsų baidarininkai bei kanojininkai iškovos olimpinius kelialapius. Tai pirmas mūsų tikslas, o tada svajosime apie olimpinius medalius“, – apdovanojimų ceremonijoje teigė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi