2020.01.03 21:20

Trileryje Kaliningrade į pergalę „Panathinaikos“ vedęs Calathesas buvo arti Eurolygos rekordo

LRT.lt 2020.01.03 21:20

Dešimtąją pergalę Eurolygos turnyre penktadienio vakarą Kaliningrade sužaistose rungtynėse iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ (10-7) krepšininkai, rezultatu 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13) po pratęsimo įveikę Maskvos CSKA (11-6) klubą.

Fantastišką pasirodymą graikų ekipos gretose surengė „Panathinaikos“ lyderis Nickas Calathesas. Krepšininkas pelnė 22 taškus (3/5 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 7/12 baudų), atliko net 17 rezultatyvių perdavimų bei surinko 40 naudingumo balų.

N. Calathesui pritrūko tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki pakartoto karjeros rekordo bei dviejų perdavimų iki pakartoto Eurolygos rekordo, kuris priklauso Stefanui Jovičiui.

Dvikovos ketvirtojo kėlinio pabaigoje Dimitrio Itoudžio treniruojami CSKA krepšininkai turėjo 6 taškų pranašumą – 87:81.

Visgi netrukus tritaškiu atsakė Wesley Johnsonas, dvitaškį realizavo Ioannis Papapetrou, o rezultatą greitai išlygino Nickas Calthesas – 89:89.

CSKA galėjo išplėšti pergalę, tačiau lemiama galėjusios tapti atakos metu Mike`as Jamesas sužingsniavo. „Panathinaikos“ tap pat neatsakė sėkminga ataka ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu po keturių iš eilės N. Calatheso taškų svečiai pirmavo 5 taškų skirtumu – 98:93. Greitai skirtumas tarp komandų dar labiau paaugo (102:95). Tiesa, per likusį laiką CSKA buvo grėsmingai priartėjusi (102:104), tačiau šeimininkams laiko pakovoti dėl pergalės neužteko.

Karjeros rungtynes „Panathinaikos“ klube sužaidė aukštaūgis iš Graikijos Konstantinos Mitoglu. Krepšininkas surinko 25 taškus, atkovojo 16 kamuolių bei susitikimą užbaigė su 34 naudingumo balais.

CSKA ištempti į pergalę bandė M. Jamesas, kuris įmetė 30 taškų (6/12 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 6/8 baudų), atkovojo 5 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Puikų susitikimą sužaidė ir kitas Maskvos ekipos žaidėjas – Danielis Hackettas. Gynėjo sąskaitoje 24 taškai (2/4 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 5/8 baudų).