Naujienų srautas

Sportas2020.01.04 10:56

„Čempionų pietūs“: Kaukėno kuriozas Prancūzijoje, pasirodymas olimpiadose ir biatlono rinktinės pamaina

LRT.lt 2020.01.04 10:56

Pasirodymą pasaulio biatlono taurės etapuose jau pradėjęs ir į intensyvaus sezono ritmą įsivažiavęs Tomas Kaukėnas šiuo metu laisvu laiku nuo varžybų ar treniruočių pasigirti beveik negali. 

Radęs nedidelę pertraukėlę, sportininkas sutiko užsukti į LRT RADIJO studiją ir bendravo kiekvieną ketvirtadienį nuo 14:30 val. transliuojamoje laidoje „Čempionų pietūs“.

Biatlonininkas laidoje papasakojo ir apie trečiajame pasaulio taurės varžybų etape Ansi (Prancūzija) nutikusį kuriozišką įvykį – dėl sugedusio elektroninio taikinio šaudykloje T. Kaukėnas turėjo papildomai šliuožti penkis baudos ratus.

„Nutikti varžybose gali labai daug dalykų. Taikiniai yra elektroniniai ir stebėdami varžybas matome lenteles, kurios parodo, ar šūvis buvo taiklus. Elektronika kartais genda ir sužiūrėti 30 taikinių, ar jie puikiai veikia – iššūkis organizatoriams. Taip jau nutiko, kad atsiguliau šaudyti į sugedusį taikinį.

Minčių buvo įvairių. Šautuvo prisišaudymas tikrai buvo geras ir žinojau, kad šaudžiau taikliai. Vienas netaiklus šūvis buvo dėl to, kad bandžiau kažką pakeisti, kai nesupratau, kas vyko. Situacija buvo keista. Per tiek metų sportinės karjeros tai buvo toks įvykis mano karjeroje“, – tikino T. Kaukėnas.

„Čempionų pietūs“ laidos klausytojams T. Kaukėnas pasidalino mintimis ir apie savo sėkmingus startus aukščiausioje scenoje – žiemos olimpinėse žaidynėse.

Tiek 2014 m. Sočio, tiek 2018 m. Pjongčango žaidynėse biatlonininkas buvo vos per kelis taiklius šūvius nuo istorinio pasiekimo – pirmojo lietuvių medalio žiemos olimpiadose.

„Daugelis sako, kad gimiau po laiminga žvaigžde. Aš taip negalvoju. Manau, kad turiu talentą mobilizuoti savo visą potencialą tada, kada reikia, kad padaryčiau viską reikiamu metu ir reikiamoje vietoje. Visi rezultatai, kurie buvo pasiekti, buvo pasiekti kryptingo darbo dėka. Buvo daug dirbta ir analizuota ir rezultatai nebuvo pasiekti lengvai“, – teigė T. Kaukėnas.

LRT RADIJO studijoje kartu su T. Kaukėnu apsilankė ir Lietuvos biatlono federacijos atstovas spaudai Robertas Trakys, papasakojęs apie dabartinę mūsų šalies biatlono rinktinės situaciją.

„Situacija yra gerėjanti. Galime palyginti – 2010 m. Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse turėjome tik vieną biatlonininkę – Dianą Rasimovičiūtę. Dar prieš tai, nuo 2007-ųjų metų, ji vienintelė atstovavo Lietuvai pasaulio taurės etapuose ir pasaulio čempionatuose.

Federacija tuo metu didelį dėmesį skyrė Tomo (T. Kaukėno – LRT.lt) ir Karolio Dombrovskio kartai. Buvo auginami sportininkai, kurie dabar atstovauja Lietuvai svarbiausiose varžybose.

Pjongčango olimpinės žaidynės buvo labai sėkmingos Lietuvai ir federacijos biudžetas padidėjo. Išlaidų jaunimui galima skirti daugiau. Turime Maksimą Fominą, kuris 2018-aisiais vykusiame pasaulio jaunimo čempionate užėmė 7-ąją vietą. Pamaina mūsų sportininkams auga ir tokios pamainos neturėjome“, – tikino R. Trakys.

Laidos planas:

2:07 min. Apie į Estiją perkelto Lietuvos biatlono čempionato akimirkas

3:39 min. Ar bialtonininkai jaučia pasaulinio klimato atšilimo padarinius?

4:25 min. Kurioziškas nutikimas trečiajame pasaulio biatlono taurės varžybų etape

7:10 min. Keisti nutikimai Lietuvos biatlonininkams varžybų metu

7:40 min. Lietuvos biatlono rinktinės sudėtis

9:35 min. Apie biatlono elito atstovus ir varžybų analizę

13:05 min. T. Kaukėno pasirengimo sezonui ir varžybų ypatumai

19:10 min. Nepalankiausios varžybų sąlygos ir sunkiausios trasos

21:50 min. Kas vyksta sportininko organizme šaudykloje?

22:50 min. Apie aprangas ir Lietuvos biatlono rinktinės situaciją

25:50 min. Artimiausi T. Kaukėno startai

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi