Naujienų srautas

Sportas2020.01.04 19:53

Lietuvos centrai – tarp geriausių „du prieš du“ derinio išpildytojų visoje NBA

LRT.lt 2020.01.04 19:53

Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas – tarp geriausiai „du prieš du“ žaidžiančių aukštaūgių visoje Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Anot stats.nba.com, Indianos „Pacers“ rungtyniaujantis Domas pelno daugiausiai taškų pikenrolų metu – po 6,5 per rungtynes.

Tai yra geriausias rezultatas tarp visų krepšininkų, sužaidusių šį sezoną bent 18 rungtynių iš 36 ir bent po du kartus vidutiniškai per mačą užimančių aukštaūgio rolę „du prieš du“ derinių metu.

D. Sabonis tą daro dažniausiai tarp visų NBA krepšininkų – po vidutiniškai 5,8 karto per rungtynes. Tai reiškia, kad mūsiškis per ataką, kurios metu žaidžia „pikenrolą“, pelno po 1,12 taško. Pagal pastarąjį rodiklį jis yra 23-ioje vietoje lygoje.

Tiesa, mūsų tautietis atlieka po 4,1 rezultatyvaus perdavimo, kurie nėra įskaičiuojami į šį rodiklį. Dauguma iš jų būtent pastačius užtvarą, priėmus kamuolį ir sutraukus gynybą. Dėl šios priežasties Domanto efektyvumas net kiek nuvertinamas.

J. Valančiūnas, savo ruožtu, pelno po 2,7 taško per rungtynes užimdamas aukštaūgio vaidmenį „pikenrolų“ metu, tačiau jis tai daro tik po 2,2 karto per rungtynes.

Nors gauna mažai progų, uteniškis yra efektyvus. Jis šiuo būdu per ataką pelno po 1,24 taško. Pagal šį rodikį JV užima 10-ąją vietą lygoje.

Kita vertus, J. Valančiūnas yra vienas iš geriausiai nugara į krepšį žaidžiančių krepšininkų NBA.

Jis tokių progų gauna po 3,4 karto per rungtynes ir taip pelno po 3 taškus per mačą. Tai yra po 0,97 taško per ataką, kai „Grizzlies“ atstovas žaidžia nugara į krepšį.

Pagal minėtą kriterijų Jonas yra septintas geriausias lygoje. Tarp už jį efektyviau tai darančių krepšininkų – Joelis Embiidas (Filadelfijos „76ers“) ir LeBronas Jamesas (Los Andželo „Lakers“).

Domas nėra toks efektyvus šioje srityje. Jis tai daro po 2,9 atakos per susitikimą ir pelno po 2,1 taško – po 0,87 taško per ataką, kai žaidžia nugara į krepšį. Čia jis yra 18-as tarp NBA krepšininkų, atitinkančių minėtus 18 sužaistų rungtynių ir bent 2 tokių atakų per rungtynes kriterijus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi