Naujienų srautas

Sportas2020.01.03 13:19

Australijos gaisrai verčia reaguoti sportininkus – LaMelo ir Kyrgiosas aukoja tragedijos aukoms

Prie akcijos prisideda ir buvęs žalgirietis
LRT.lt 2020.01.03 13:19

Australijoje vykstantys gaisrai privertė susivienyti sportininkus. Jie pasiryžo aukoti pinigus šios tragedijos aukoms.

Dėl gaisrų mirė jau bent 17 žmonių, tūkstančiai buvo evakuoti, tačiau baisiausia žala daroma gamtai ir gyvūnams.

Australas tenisininkas Nickas Kyrgiosas dėl šios priežasties ėmė rinkti pinigus ir skatinti žmones atkreipti dėmesį į vykstančią tragediją.

Iš pradžių jis socialiniame tinkle „Twitter“ paskatino „Australian Open“ turnyro organizatorius padėti aukoms, o po to pats nusprendė, jog už kiekvieną „ace`ą“, kurį sugebės padaryti visuose turnyruose per „Australijos vasarą“ (iki vasario pabaigos), paaukos po 200 dolerių gaisro aukoms.

Prie jo prisijungė kiti Australijos tenisininkai Alexas de Minauras ir Johnas Millmanas, kurie už kiekvieną „ace`ą“ aukos po 250 ir 100 dolerių atitinkamai.

Australijoje rungtyniaujantis bei Lietuvoje žaidęs krepšininkas LaMelo Ballas sugalvojo prisidėti prie šios akcijos. Jis paaukos visą savo mėnesio atlyginimą kilniam tikslui.

Kauno „Žalgirio“ klube 2015–2016 m. antroje sezono pusėje rungtyniavęs ir šiuo metu Adelaidės „36ers“ ekipos garbę ginantis gynėjas Jerome`as Randle`as savo „Instagram“ paskyroje pažadėjo, kad už kiekvieną susitikime su Sidnėjaus „Kings“ komanda pelnytą tašką paaukos po 50 dolerių dėl gaisrų nukentėjusių asmenų fondui.

„Australija tapo antraisiais mano namais ir vietiniai su manimi ir mano šeima elgiasi ypač šiltai nuo pirmos dienos! Taigi, kai šalis taip kenčia, jaučiu aplinkinių skausmą. Dėl šalį kankinančių siaubingų gaisrų, paaukosiu po 50 dolerių už kiekvieną tašką, kurį pelnysiu rytojaus rungtynėse su „Kings“ klubu. Raginu visus prisidėti savo aukomis – nesvarbu mažomis ar didelėmis“, – savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje po gaisrus Australijoje atspindinčia nuotrauka rašė amerikietis.

Gaisrai besitęsia nuo rugsėjo mėnesio ir kol kas neaišku, ar jie sustos artimiausiu metu. Nepadeda ir tai, jog Australijoje dabar labai mažas kritulių kiekis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi