Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos irkluotojams planetos irklavimo čempionate penktadienį puikiai sekėsi

BNS 2015.09.08 13:45

Prancūzijoje vykstančiame planetos irklavimo čempionate sėkmingai pusfinalyje startavo ir į finalą pateko bei vietą Rio de Žaneiro olimpiadoje užsitikrino Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter ir vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Vienvietininkė Lina Šaltytė į pasaulio irklavimo pirmenybių finalą nepateko.  

Prancūzijoje vykstančiame planetos irklavimo čempionate sėkmingai pusfinalyje startavo ir į finalą pateko bei vietą Rio de Žaneiro olimpiadoje užsitikrino Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter ir vienvietininkas Mindaugas GriškonisVienvietininkė Lina Šaltytė į pasaulio irklavimo pirmenybių finalą nepateko.

Lietuvos irkluotojos penktadienį 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 53,48 sekundės ir, 1,13 sekundės nusileidusios Evei MacFarlanei bei Zoe Stevenson iš Naujosios Zelandijos, finišavo antros.

Trečią vietą pirmajame pusfinalio plaukime užėmė ir taip pat finale startuos britės Katherine Grainger bei Victoria Thornley (6:54,11).

Finale startuos ir trys pirmosios valtys finišavusios antrajame pusfinalio plaukime – graikės Aikaterini Nikolaidou bei Sofia Asoumanaki (6:51,86), lenkės Magdalena Fularczyk bei Natalia Madaj (6:52,34) ir vokietės Julia Lier bei Mareike Adams (6:53,70).

Pasaulio irklavimo čempionate šioje klasėje kovojama ne tik dėl medalių, tačiau ir dėl vienuolikos kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes.

Pirmoji penktadienį neolimpinėje moterų lengvo svorio (iki 59 kg) vienviečių valčių klasėje startavo 19-metė universiados vicečempionė Sonata Petrikaitė. Lietuvė nuotolį įveikė per 7 minutes 54,01 sekundės, aplenkė visas varžoves B finale ir galutinėje įskaitoje užėmė septintą vietą.

Antra B finale liko australė Georgia Nesbitt (7:54,52), trečia – kanadietė Katherine Sauks (7:55,18).

Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter taip pat iškovojo olimpinį kelialapį ir irkluos pasaulio pirmenybių finale.

Prancūzijoje vykstančiame planetos irklavimo čempionate vyrų porinių dviviečių valčių varžybose nesunkiai į finalą pateko bei kelialapį į 2016 metų olimpines žaidynes iškovojo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter.

Penktadienį antrajame pusfinalio plaukime antrą vietą užėmę lietuviai 2000 m nuotolį įveikė per 6 minutes 11,82 sekundes ir finiše tik 1,24 sekundės nusileido pergalę iškovojusiems vokiečiams Marcelui Hackeriui bei Staphanui Krugeriui.

Trečią vietą šiame plaukime užėmė ir taip pat į finalą šešetuką pateko prancūzai Hugo Boucheronas bei Matthieu Androdiasas (6:12,49).

Pagrindiniame finale varžysis ir pirmajame pusfinalio plaukime pirmos trys finišavusios įgulos – kroatai Martinas bei Valentas Sinkovičiai (6:10,45), australai Jamesas McRae`us bei Alexanderis Belonogoffas (6:12,34) ir Naujosios Zelandijos atstovai Robertas Mansonas bei Christopheris Harrisas (6:12,66).

R. Maščinsko ir S. Ritter duetas 2013 metais Pietų Korėjoje vykusiose planetos pirmenybėse iškovojo sidabrą, o pernai Olandijoje tenkinosi ketvirta vieta.

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis pateko į planetos irklavimo pirmenybių Prancūzijoje finalą.

Pasaulio irklavimo pirmenybėse vyrų vienviečių valčių klasės finale irkluos ir Mindaugas Griškonis. Jau anksčiau kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes užsitikrinęs lietuvis penktadienį aplenkė visus varžovus ir laimėjo pirmąjį pusfinalio plaukimą.

M. Griškonis 2000 m nuirklavo per 6 minutes 47,35 sekundės.

Antrą ir trečią vietas šiame pusfinalio plaukime užėmė ir taip pat finale varžysis atitinkamai čekas Ondrejus Synekas (6:50,67) bei kubietis Angelas Fournieras Rodriguezas (6:53,30).

Antrajame pusfinalio plaukime prizininkų trejetą sudarė ir lietuvio varžovais finale bus naujazelandietis Mahe`as Drysdale`as (6:45,08), kroatas Damiras Martinas (6:46,34) bei norvegas Olafas Tufte`as (6:47,85).

Vienvietininkė Lina Šaltytė nepateko į pasaulio irklavimo pirmenybių finalą.

Penktadienį už pagrindinio finalo šešetuko ribų liko vienvietininkė Lina Šaltytė.

Antrajame pusfinalio plaukime lietuvė sugaišo 7 minutes 29,70 sekundės ir liko penkta bei varžysis B finale dėl 7-12 vietų. Nuo trečią vietą užėmusios kanadietės Carling Zeeman, kuri užsitikrino paskutinį kelialapį į finalą, ji atsiliko 2,1 sekundės.

Šį pusfinalio plaukimą laimėjo australė Kimberly Crow (7:23,33), o antra liko šveicarė Jeanniene Gmelin (7:25,96).

Kad vienvietininkė gautų kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes, L. Šaltytei B finale reikia patekti į prizininkų trejetą.

Šiose planetos pirmenybėse kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes jau iškovojo vyrų porinė keturvietė - Dominykas Jančionis, Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius, abi porinės dvivietės - Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter, ir vienvietininkas Mindaugas Griškonis.