Naujienų srautas

Sportas2020.01.19 14:42

NBA žaidėjai su „blogiausiais“ kontraktais – buvusios žvaigždės ir potencialo neatskleidę talentai

LRT.lt 2020.01.19 14:42

Portalas bleacherreport.com sudarė šio sezono labiausiai pervertintų NBA žaidėjų sąrašą. Jį sudaro 15 lygos krepšininkų, turinčių itin didelius kontraktus, tačiau neišpildantys jų atnešama nauda aikštėje, dažnomis traumomis ar dėl kitų bėdų.

Nicolas Batumas, Šarlotės „Hornets“

Sutartis: iki 2021 m. galiojanti 5 metų 120 mln.
Statistika: 21,8 min., 3,5 tšk. (36,8 proc. metim.), 4 atk. kam., 2,8 rez. perd.

Nuo pat akimirkos, kai Šarlotė suteikė prancūzui šį maksimalios vertės kontraktą – tai buvo viena blogiausių sutarčių NBA. Tiesa, praėjusiame sezone puolėjas dar rinko po 9,3 taško, užpraėjusiame – po 11,6, dar metus prieš tai – po 15,1 taško.
Tačiau jau 31-erių sulaukusį prancūzą vis dažniau kamuoja traumos, o net ir būdamas sveikas jis jau nė iš tolo neprimena geriausių laikų N. Batumo. „Hornets“ organizacijai iki 2021 m. galiojanti sutartis bus labai didelis trukdis bandant performuoti komandą ateičiai.

Blake`as Griffinas, Detroito „Pistons“

Sutartis: iki 2022 m. galiojanti 5 metų 171,2 mln.
Statistika: 28,4 min., 15,5 tšk., 4,7 atk. kam., 3,3 rez. perd.

Po praėjusį sezoną atliktų mainų ir įspūdingo B. Griffino žaidimo Detroite (24,5 tšk., 7,5 atk. kam.) atrodė, kad B. Griffinas pagaliau pamirš traumų problemas (sužaidė 75 rungtynes) ir dar labiau sužydės. Nieko panašaus.

Sezono pradžioje jį vėl kamavo traumos, o grįžęs jis rinko prasčiausius skaičius visoje savo karjeroje, krepšį atakuodamas vos 35 proc. taiklumu iš žaidimo (24 proc. tritaškių).

Be to, aukštaūgis labai dažnai tiesiog vengė kontakto su varžovais, taip išprovokuodamas tik po 5,4 varžovo pražangos (antras prasčiausias rezultatas karjeroje).

Galbūt ne veltui, nes B. Griffinas vėl gavo traumą, dėl kurios šį sezoną jau tikriausiai į aikštę nebegrįš.

Dewayne`as Dedmonas, Sakramento „Kings“

Sutartis: iki 2022 m. galiojanti 3 metų 40 mln.
Statistika: 14,2 min., 5 tšk., 4 atk. kam.

Atrodo, kad praėję du sezonai Atlantoje, kai centras rinko po 10 taškų ir 8 atkovotus kamuolius bei krepšį atakavo 50 procentų taiklumu, o į arsenalą įtraukė net tritaškius metimus (36 ir 38 proc.), buvo tik keistas išsišokimas. Jau dabar aišku, kad vasarą „Kings“ gerokai permokėjo.

Jis starto penkete žaidė tik pirmas ketverias šio sezono rungtynes ir po to yra nukonkuruotas kitų komandos draugų. Galbūt tai tik labai gili duobė, tačiau itin prasti skaičiai rodo, kad D. Dedmonas yra nepasiteisinusi investicija.

Dionas Waitersas ir Jamesas Johnsonas, Majamio „Heat“

Sutartys: D. Waiterso 4 metų 52 mln. kontraktas baigiasi 2021, kaip ir J. Johnsono 3 metų 43,3 mln.
Statistika: D. Waitersas šį sezoną dar nežaidė, J. Johnsonas: 12,8 min. (8 rungt.), 4,8 tšk., 2,5 atk. kam.

Šių žaidėjų sutartys nėra tokio tragiškos, kaip N. Batumo ir B. Griffino, o „Heat“ šį sezoną pradėjo fantastiškai, tačiau turėti tiek užimtų pinigų algų kepurėje vis tiek nėra gerai.

D. Waitersas nėra prastas krepšininkas, tačiau jis turi daug sveikatos problemų ir elgesio problemų už aikštės ribų. Dėl pastarųjų šį sezoną jis „Heat“ kol kas nesužaidė nė minutės. Tai yra praktiškai neišmainomas žaidėjas.

J. Johnsonas sužaidė solidų 2016–2017 m. sezoną (12,8 tšk., 5 atk. kam.), bet nuo tada tiek jo žaidimas, tiek skaičiai smigo tik žemyn. Jo taiklumas iš žaidimo pastaruosius du sezonus nesiekia nė 45 proc., tritaškių taiklumas pernai vos perlipo 30 proc., o šiemet pagerėjo (46,2 proc.), tačiau neaišku, ar tai dėl mažos imties, ar patobulėjusio metimo.

DeAndre Jordanas, Bruklino „Nets“

Sutartis: iki 2023 m. galiojanti 4 metų 40 mln.
Statistika: 21,1 min., 7,9 tšk., 9,9 atk. kam., 1 blk.

Vos prieš dvejus metus tuometis D. Jordanas su tokiu kontraktu būtų norimas bet kokios komandos. Tai buvo 12 taškų, 15 atk. kam. monstras, tris sezonus iš eilės rinktas į geriausiųjų NBA žaidėjų penketus. Tačiau viskas pasikeitė persikėlus į Dalaso „Mavericks“, kur jis išbuvo tik pusę sezono, kai buvo iškeistas į „Knicks“.

„Nets“ įsigijo 31-erių centrą, nes jis yra geras Kyrie Irrvingo ir Kevino Duranto draugas, tad neaišku, ar komanda ryšis jį greitai iškeisti. Vis dėlto Bruklino klubas turi jauną ir labai perspektyvų centrą Jarrettą Alleną, kurio dalį minučių suvalgo D. Jordanas.

Cory Josephas, Sakramento „Kings“

Sutartis: nauja 3 metų 37,2 mln. vertės sutartis, galiojanti iki 2022 m.
Statistika: 25,8 min., 6,5 tšk., 3,7 rez. perd.

Ne vienerius metus kanadietis buvo puikus antrasis įžaidėjas laiminčiose komandose, tačiau „Kings“ už jį gerokai permokėjo. Sezono pradžioje jam teko būti starto penketo krepšininku, o jo bendras taiklumas tuose mačuose siekė vos 35 proc.

Po traumos grįžus De'Aaronui Foxui, kanadietis grįžo ant suolo ir yra antrasis įžaidėjas, tačiau metinė daugiau nei 12 mln. dolerių alga yra smarkiai per didelė. 5, blogiausiu atveju – 7 mln. per metus būtų teisingi pinigai komandoje, kuriai reikia kuo daugiau laisvės algų kepurėje, norint suformuoti rimtesnę kapelą.

Kevinas Love`as, Klivlendo „Cavaliers“

Sutartis: iki 2023 m. galiojanti 4 metų 120,4 mln.
Statistika: 31 min., 16,8 tšk., 10,2 atk. kam., 2,9 rez. perd.

Galbūt „Cavs“ sprendimą duoti tokią sutartį galima pateisinti tuo, ką komanda du sezonus iš eilės prarado geriausius savo žaidėjus – LeBroną Jamesą ir Kyrie Irvingą. Tačiau tai vis tiek buvo nelogiškas sprendimas.

Taip, tai yra žaidėjas, kuris vis dar duoda komandai nemažai taškų, puikus kovotojas dėl kamuolių, tačiau jo karjera jau persirito į antrąją pusę ir vargu, ar skaičiai kada nors bus geresni. O kalbame mes apie žaidėją, kuris dar tris metus uždirbs po 30 mln. dolerių per sezoną.

Tai būtų gera detalė komandoje, turinčioje dvi ryškias žvaigždes, tačiau įterpti jo kontraktą nebūtų lengva. O ir įterpus tektų su juo tvarkytis dar keletą sezonų. K. Love`as yra vienas krepšininkų, kuris įvardijamas kaip itin potencialus mainų dalyvis, nes jo norasišvykti yra vieša paslaptis.

Chandleris Parsonsas, Atlantos „Hawks“

Sutartis: iki 2020 m. galiojanti 4 metų 94,4 mln.
Statistika: 10,8 min. (5 rungt.), 2,8 tšk., 1,4 atk. kam.

„Bleacherreport“ teigimu, Ch. Parsonsas yra blogiausias žaidėjas, kuriam pavyko pasirašyti maksimalios vertės sutartį, NBA istorijoje.

2015–2016 m. sezone „Mavericks“ gretose jis rinko po 13,7 taško ir 4,7 atkovoto kamuolio per mačą, tritaškius mesdamas 41 proc. taiklumu. Tai buvo ketvirtas iš eilės tokių skaičių jo sezonas NBA, tiesa, Ch. Parsonsas visada kamavo traumos.

„Grizzlies“ jam pasiūlė maksimalų kontraktą, kurio ketvirti ir paskutiniai metai tiksi Atlantoje. Per šiuos ketverius metus jis sužaidė vos 100 mačų, per kuriuos renka po 7 taškus, 2,5 kamuolio ir 1,7 rez. perdavimo su 34 proc. tritaškių pataikymu.

„Hawks“ gali džiaugtis tuo, kad vasarą ši sutartis baigiasi, kaip ir dar dviejų teksto apačioje paminėtų žaidėjų, tad į pirmąjį Naujokų biržos šaukimą tikrai pretenduosianti komanda dar ir turės daugybę laisvų pinigų algų kepurėje.

Otto Porteris, Čikagos „Bulls“

Sutartis: iki 2021 m. galiojanti 4 metų 106,5 mln.
Statistika: 25,1 min., 11,2 tšk., 3,4 atk. kam.

Puolėjas yra vienas geriausių žaidėjų šiame sąraše, tačiau jo sutartis yra NBA superžvaigždės lygio, o toks O. Porteris tikrai nėra. Kol kas tik 9 rungtynes sužaidęs O. Porteris krepšį atakuoja tikrai neišskirtiniu 41,7 proc. taiklumu, o jo gynybos reitingas „Bulls“ ekipoje yra pats blogiausias.

Jo alga net 7 mln. didesnė nei kur kas svarbesnio komandos žaidėjo – Zacho LaVine`o. Žinoma, tokių žaidėjų, kaip O. Porteris reikia, ypač laiminčioms komandoms, tačiau „Bulls“ tokia nėra. Toks didžiulis ne pirmojo ryškumo žaidėjo kontraktas gali kliudyti Čikagos ekipos tolimesniems planams.

Praėjusį sezoną per 15 rungtynių, kurias jis spėjo sužaisti „Bulls“, O. Porterio statistika buvo kur kas geresnė – 17,5 tšk. (49 proc. trit.), 5,5 atk. kam., ir 2,7 rez. perd. per 33 min. Čikagai belieka tikėtis, kad geresnę formą įgavęs O. Porteris bus efektyvesnis ir solidesnis.

Terry Rozieras, Šarlotės „Hornets“

Sutartis: iki 2022 m. galiojanti 3 metų 56,7 mln.
Statistika: 34,2 min., 18,4 tšk. (39,4 proc. trit.), 4,3 at. kam., 4,4 rez. perd.

Šią vasarą Šarlotė prarado komandos veidą ir lyderį Kembą Walkerį, o į jo vietą pasikvietė iki tol karjeroje visada antru įžaidėju buvusį T. Rozierą. Negalima sakyti, kad jis rungtyniauja labai prastai (praėjusį sezoną taškų vidurkis siekė tik 9, rez. perdavimų – 2,9), tačiau toks didžiulis kontraktas ne pirmojo ryškumo žaidėjui yra tiesiog per didelis.

Nors statistika atrodo solidesnė nei T. Rozierui žaidžiant „Celtics“, tačiau išaugusius skaičius galima tiesiog paaiškinti smarkiai išaugusiu laiku aikštėje. Pernai jis žaisdavo vidutiniškai 11 minučių mažiau.

Be to, Šarlotė turi Devonte` Grahamą, renkantį po 18,5 taško ir 7,7 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes, o kartu šie žaidėjai sunkiai telpa aikštėje. Šį sezoną „Hornets“ į atkrintamąsias sunkiai pretenduos, o vėliau, norėdama imtis rimtų pertvarkų komandoje, turės sukti galvą, kam iškišti didelį įžaidėjo kontraktą.

Taip pat vertas paminėjimo penketas. Šių žaidėjų sutartys baigsis jau ateinančią vasarą.

Allenas Crabbe`as, Atlantos „Hawks“

Sutartis: iki 2020 metų galiojanti 4 metų 74,8 mln. dolerių
Statistika: 18,8 min., 5,4 tšk., 2,3 atk. kam.

Žaidėjas, visada vertintas už savo tritaškius, šį sezoną iš toli atakuoja vos 33 proc. taiklumu ir „Hawks“ tikrai džiaugiasi, kad vasarą A. Crabbe`o sutartį galės pamiršti. Komanda jį gavo po mainų su „Nets“, kur pernai jis dar rinko po 9,6, o užpernai – po 13,2 taško.

Tyleris Johnsonas, Fynikso „Suns“

Sutartis: iki 2020 m. galiojanti 4 metų 50 mln.
Statistika: 17,2 min., 5,8 tšk., 1,8 rez. perd., 1,9 atk. kam.

2016–2017 m. sezone „Heat“ gretose jis rinko po 13,7 taško, tritaškius mesdamas 37 proc. taiklumu. Po šio sezono jis ir pasirašė šį solidų kontraktą, tačiau visus kitus sezonus po jo skaičiai smigo tik žemyn. Į Fyniksą jis irgi atvyko po mainų, o kai sutartis pasibaigs, panašaus atlygio T. Johnsonas tikrai negaus.

Brandonas Knightas, Klivlendo „Cavaliers“

Sutartis: iki 2020 m. galiojanti 5 metų 70 mln.
Statistika: 14,2 min., 5,4 tšk., 2,1 rez. perd.

Aštuntą sezoną NBA žaidžiantis gynėjas niekada per sezoną nesužaidė daugiau nei 75 rungtynių, o dėl kelio raiščių traumos praleido visą 2017–2018 m. sezoną. 2015–2016 m. sezone per vienerias rungtynes „Suns“ gretose B. Knightas rinko net po 19,6 taško, tačiau pastaraisiais metais jo karjera važiuoja tik žemyn. Praėjusį sezoną jis sužaidė tik 39 rungtynes, o šį „Cavaliers: gretose yra tik trečias įžaidėjas. Vasarą jis sunkiai gali tikėtis NBA komandų pasiūlymų.

Courtney Lee, Dalaso „Mavericks“

Sutartis: iki 2020 m. galiojanti 4 metų 48 mln.
Statistika: 8 min., 3,7 tšk.

NBA veteranas niekada per karjerą vidutiniškai nerinko daugiau nei po 12,5 taško, bet visada buvo geras metikas, žinojo savo vaidmenis komandoje, buvo neblogas gynyboje. Vis dėlto jis iš viso yra iškeistas net šešis kartus. Dalaso klubas daug šansų C. Lee nesuteikia, nors per 8 minutes jis ir spėją įmesti po beveik 4 taškus, tritaškius realizuodamas 58,3 proc. taiklumu (7/12).

Evanas Turneris, Atlantos „Hawks“

Sutartis: iki 2020 m. galiojanti 4 metų 70 mln.
Statistika: 12,8 min., 3,3 tšk., 2 rez. perd.

2013–2014 m. sezone Filadelfijoje jis rinko po 17,4 taško, kitą sezoną Bostone – dvigubai mažiau. Vis dėlto pastaraisiais sezonais jis buvo svarbi laiminčios „Trail Blazers“ organizacijos dalis. Nepaisant to, jo didžiulis kontraktas yra tikrai paskutinis toks riebus kąsnis žaidėjo karjeroje – kažko panašaus tikėtis vasarą jis negalės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi