Naujienų srautas

Sportas2019.12.31 10:21

Paieška baigta – Benediktas Vanagas surado šturmaną Dakaro raliui

LRT.lt 2019.12.31 10:21

Likus 5 dienoms iki skrydžio į Saudo Arabiją, kur pirmą kartą vyks sunkiausiomis planetos varžybomis tituluojamas Dakaro ralis, Benediktas Vanagas pranešė, kad jo ilgametis šturmanas Sebastianas Rozwadowskis susirgo ir vilčių, jog sportininkas vyks į Dakarą – mažai. Situacija netrukus pablogėjo dar labiau ir tamsiausios prognozės išsipildė – geriausią Baltijos šalių istorijoje rezultatą Dakare pasiekusiai komandai teko ieškoti naujo šturmano, rašoma pranešime spaudai.

Naujas šturmanas – per tris paras

Po trijų paieškos parų B. Vanagas pranešė, jog „Inbank team Pitlane“ pasirašė sutartį su nauju šturmanu. 2020-tųjų Dakare, „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolide greta B. Vanago sėdės portugalas Filipe Palmeiro. Jau dešimtmetį su gamykline „Mini“ komanda „X-raid“ susitarimą turintis 42 metų sportininkas vyks jau į 14-tąjį Dakarą. 2019 metais F. Palmeiro su pilotu Borisu Garafulicu finišavo 8 vietoje.

„Felipe mums – investicinis projektas. Mes turėsime iš jo išmokti ir perimti daugybę gerųjų praktikų bei principų, naudojamų gamyklinėse komandose. Be kovos dėl rezultato, mums bus labai svarbu mokytis iš tų, kurie daugelį metų buvo pavyzdys“ – situaciją komentavo lenktynininkas.

Paieškose dalyvavo gamyklinės Dakaro komandos

B. Vanagas atskleidžia, jog naujojo šturmano paieškose dalyvavo geriausi pilotai, šturmanai ir net žurnalistai. Iš viso – per 15 Dakaro profesionalų. Tiesa, prie paieškų asmeniškai prisidėjo ir gamyklinių „Toyota Gazoo Racing“ bei „Mini“ komandų vadovai. Būtent su pastarosios komandos vadovu, vienu įtakingiausiu žmogumi Dakare – Svenu Quandtu, ir teko galutinai derinti F. Palmeiro perėmimo lenktynėms sutartį.

Dėl laiko stokos naujasis šturmanas jau šiandien atskrenda į Vilnių, naujųjų metų išvakarėse ruoštis Dakarui su „Inbank team Pitlane“ komanda. Kaip minėjo B. Vanagas, su F. Palmeiro būtina aptarti atsakomybes, svarbias pasiruošimo varžyboms detales bei Dakaro strategiją.

Pratęsiamas ligoninės režimas

Kol „Inbank team Pitlane“ įgyvendina paskutinius pasiruošimo procesus, S. Rozwadowskio situacija šiek tiek gerėja. Nors iki pat dabar galutinė diagnozė nėra aiški, numatyta, jog ligoninėje jis gulės iki sausio 3 d. S. Rozwadowskis šiuo metu gydomas geriausioje jūros ir tropinių ligų universitetinėje ligoninėje Lenkijoje „Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Klinika Chorob Tropikalnych“. Spėjama, jog jis užsikrėtė egzotiniu virusu kelionės Dubajuje metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi