Sportas

2019.12.29 14:32

Naujo šturmano beieškantis Vanagas: savo energiją padėti skyrė keli geriausi Dakaro šturmanai

LRT.lt 2019.12.29 14:32

Prieš pat startą Dakaro ralyje šturmano netekęs Benediktas Vanagas socialiniame tinkle pasidalino žinute, kuria teigia, jog naujojo šturmano paieškos šiuo metu vyksta pilnu pajėgumu.

Prieš kelias dienas Lietuvą apskriejo žinia, jog sunegalavo B. Vanago ekipažo šturmanas Sebastianas Rozwadowskis.

Pati ligos specifika nėra aiški iki šiol ir ekipažas dar turėjo teorinių vilčių, jog lenkas iki starto Dakare atsigaus, tačiau netrukus tapo aišku, jog taip nenutiks.

Į nepavydėtiną situaciją patekęs B. Vanagas iškart ėmėsi ieškoti naujo šturmano, o sekmadienio popietę pasidalino žinute ir informavo apie tai, kaip sekasi paieškos.

Lenktynininkas teigia, jog yra keli susidomėję kandidatai, o sprendimas bus priimtas jau artimiausiomis dienomis. Pateikiame neredaguotą tekstą iš B. Vanago feisbuko puslapio.

„Taigi, pilnu pajėgumu šturmano paieškom užsiėmėm tik penktadienį. Iki tol buvo viltis, kad Seb'as susitvarkys.

Reikėtų žinoti, kad šiek tiek Sizifo darbas likus iki Dakaro mažiau nei savaitei tikėtis teigiamo rezultato.

Filosofiškai žiūrint, kiekviena sunki situacija padaro mus geresniais ilgoje perspektyvoje (trumpoje, atima DAUG energijos). Tačiau net dabar matau, kad per šias beprotiškai intensyvias tris paras sužinojom ir išmokom išties daug.

Suprantama, kad visi geri šturmanai Dakarui turi sutartis ir pasiruošę vykdyti savo misiją. Mūsų tikslas buvo rasti tuos greitus ekipažus, kurie atsidūrė force majeure situacijoje (kaip ir mes), taip pat šturmanus, kurie neseniai dėl objektyvių aplinkybių neturi susitarimo Dakarui 2020.

Ką pamatėme? Pozityvi žinia, kad @inbanklt #teamPitlane kotiruojama aukštai ir galinys startuoti Dakare visi užklausti tinkamo kalibro šturmanai parodė susidomėjimą ir buvo pasiruošę pradėti diskusijas ir derybas.

Šioje paieškoje (ir diskusijose) dalyvauja pagrindinės gamyklinės komandos ir jų vadovai, taip pat savo energiją padėti skyrė keli geriausi Dakaro šturmanai. Tai rodo, kad Komandos akcijos Dakare aukštos ir požiūris į tai, ką esame pasiekę per pastaruosius 7 metus, rimtas.

Short list'e šiuo metu yra 3 specialistai. Du iš Jų su galiojančiomis gamyklinių komandų sutartimis. Trečias turi 13 Dakarų už nugaros ir yra užėmęs 4 vietą šiame iššūkyje.

Long list'e buvo 6-7 kandidatai ir debesys norinčių, kurių jau nebesvarstėme.

Turime labai nedaug laiko (greičiausiai dar šiandieną arba vėliausiai ryt) priimti sprendimą. Ir pereiti prie administracinio darbo (dokumentacija su organizatoriais, sutartys, viza, licencija, logistika, etc). Po to susipažinti su nauju šturmanu ir apsitarti pagrindinius darbo principus.

Suprantama, net jei turėsime neblogą specialistą šalia, neturėsime "savų namų sienų" principo, kai ekipažas yra apsišlifavęs ir iškart gali generuoti rezultatą. Tačiau yra kaip yra ir turime iš situacijos išeiti su daugiausia naudos ir mažiausiais nuostoliais.

Per šias paras gauta informacija galėtų sugulti į atskirą knygą :) Jei būčiau emociškai nestabilus, tai galėčiau po kelis kartus verkti įsikniaubęs į pagalvę, po to garsiai juoktis besidžiaugiant, dar vėliau kramtyti nagus belaukiant žinios. Sužinojome daug susitarimų, informacijos apie šturmanų kainas, susitarčių principus, darbo principus su komandomis, kiek kainuoja jų draudimai ir t.t.“