Naujienų srautas

Sportas2019.12.28 18:28

Geriausio pasaulio žaidėjo iššūkio laukiantis Labanauskas sustoti neketina: noriu žaisti kuo greičiau

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.12.28 18:28

Prieš pasaulio smiginio čempionatą tik 82-ąją vietą reitinge užėmęs lietuvis Darius Labanauskas pratęsė įspūdingą žygį Londone, kai aštuntfinalyje 4:2 įveikė vieną žaidimo legendų Steve`ą Beatoną. Net 29-ajame pasaulio čempionate dalyvavusį anglą nugalėjęs garliavietis dabar išmėgins jėgas su geriausiu šiuo metu pasaulio žaidėju, olandu Michaelu van Gerwenu.

Puikiai dvigubus metimus užsidarant metęs D. Labanauskas (46,67 proc.) pranoko savo varžovą, nors. S. Beatonas daugiau kartų įmetė tiek 180+ (7-3), tiek 140+ (20-15). Vis dėlto anglas pataikė tik 31,25 proc. dvigubų metimų, o D. Labanauskas varžovo klaidomis puikiai naudojosi.

Garliaviečio metimų vidurkis (94,25) irgi buvo geresnis, nei jo varžovo (90,44).

Sekmadienį D. Labanausko pasaulio čempionato ketvirtfinalyje laukia šiuo metu įspūdingą formą demonstruojantis olandas Michaelas van Gerwenas. 2014, 2017 ir 2019 metų pasaulio čempionų titulus iškovojęs MVG iki šiol turnyre pralaimėjo tik vieną setą, o pastarąsias dvi dvikovas laimėjo sausai 4:0.

Verta paminėti ir tai, jog sportininkas puikiu pasirodymu sau jau garantavo mažiausiai 50 tūkstančių svarų piniginį prizą.

– Patekote į geriausiųjų aštuntuką. Ar po šios pergalės mintys yra kažkuo kitokios, nei po ankstesniųjų?

– Ne, mintys tokios pačios. Visi klausia apie kitą ratą, bet apie tai dar daug negalvoju. Viskas taip pat nuostabu, kaip ir anksčiau, reikia dar laiko susivokti, bet jausmas puikus kaip ir anksčiau.

– Antrą kartą iš eilės čempionate pataikote lemiamus metimus, kai publika ne jūsų pusėje – švilpia, ūžia. Tai jus užveda?

– Aš esu save nuteikęs, kad darau savo darbą, nes publika kartais triukšmauja ne dėl su žaidimu susijusių dalykų. Aš save nuteikiu, kad čia ne man. Jei priimčiau asmeniškai, galbūt būtų sunkiau.

– Pradžioje išsiveržęs į priekį vėliau didelių duobių neturėjote, pabaigoje irgi nepataikęs dar būtumėte turėjęs vieną setą atsargoje. Ar jautėtės užtikrintas, kad galite laimėti?

– Taip, labai leidžia atsipalaiduoti, kai žinai, jog dar turi galimybę suklysti. Gana gerai jaučiausi prie dvigubų metimų, be to, pavyko laimėti breikuose. Labai palengvina, kai varžovas nepaima breiko. Panašias situacijas turėjau ir prieš tai, tad užtikrintumas buvo. Procentas dvigubų tikrai neblogas.

– Šiemet jau trečiąjį kartą įveikėte Steve` Beatoną. Tai jums palankus varžovas, žinote, kaip su juo žaisti?

– Žaidėjas tikrai aukšto lygio, pasaulio čempionate dalyvauja jau 29-ąjį kartą. Tikrai turi daug patirties. Galbūt jis labiau apie mano laimėjimus prieš jį galvojo, aš nesureikšminau tų buvusių kovų ir nelaikiau savęs iš anksto favoritu.

– Dabar laukia dvikova su gyva smiginio legenda Michaelu van Gerwinu. Su kokiomis mintimis eisite į šią kovą?

– Tiesiog bandysiu žaisti savo žaidimą. Jeigu jis truputėlį savo lygio kartelę nuleis žemiau, o aš sužaisiu maksimumui, galbūt pavyks duoti kovą. Nes kol kas jis rodo tiesiog dominuojančius rezultatus. Tikrai bus sunku, bet aš galiu žaisti atsipalaidavęs, nes šiame turnyre jau nuėjau toli. Sustoti nežadu, bandysiu kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti iki kovos.

– Pirmą kartą šiame turnyre jums bus tokia trumpa pertrauka. Ar pakaks laiko nusiraminti?

– Norėčiau žaisti kuo greičiau, nes ta Kalėdinė pertraukėlė nebuvo labai į naudą, nepavyko kažko pridėti prie treniruočių. Manau, kad gerai, jog žaisiu vakare: nereikės anksti keltis, bus proga po pusryčių dar pasitreniruoti prieš išvykimą ir dar vietoje bus daug laiko pamėtyti.

– M. van Gerwinas yra toks, sakykime, šoumenas, moka bendrauti su publika, ją užvesti. Ar labai stipriai tai trukdo varžovams?

– Nežinau, turbūt tokių publikos numylėtinių jau buvo – tiek pernai, tiek šiemet. Tas pats Beatonas ar White`as. Bandysiu kaip ir anksčiau žaisti sava taktika, kad manęs publika neliečia – jie sau, o aš sau. Be abejo, šurmulys bus didelis. Bandysiu nusiteikti tinkamai.

– Iki šiol su MVG dar nesate žaidęs. Ar tai bus geriausias žaidėjas, kurį būsite kada nors sutikęs?

– Jeigu kalbėtume apie šiuos laikus – be abejo, taip. Dabar jis yra dominuojantis žaidėjas. Jeigu tu nugali jį, reiškia, kad kažkur jis suklydo, o ne jo varžovas sužaidė virš savo galimybių ribos. Tokios dabar nuotaikos. Manau, kad šiemet jis jau parodė geriausią žaidimą, kaip moka pataikyti, kai reikia paspausti ir visada, atrodo, turi rezervo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi