Sportas

2019.12.28 15:53

Įspūdingą žygį pratęsęs Labanauskas garantavo sau akistatą su geriausiu planetos žaidėju

LRT.lt 2019.12.28 15:53

Neįtikėtiną istoriją Didžiojoje Britanijoje toliau kuria geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas. Pasaulio čempionato aštuntfinalyje mūsiškis 4:2 nugalėjo anglą Steve`ą Beatoną ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Ten jo lauks sunki užduotis – lietuvis iššūkį mes geriausiam pasaulio smiginio žaidėjui, reitingo lyderiui ir triskart pasaulio čempionui Michaelui van Gerwenui iš Nyderlandų.

Jau keturis varžovus čempionate eliminavęs lietuvis ir toliau kuria istoriją – vos 82-ąją vietą reitinge užimantis D. Labanauskas visuose etapuose, nuo pat atrankos, iš varžybų pašalindavo aukštesnį reitingą turėjusį sportininką.

S. Beatonas reitinge užima 25-ąją poziciją.

Lietuvis pirmajame sete startavo sėkmingiau ir du kartus pirmavo (1:0 ir 2:1), tačiau tada leido anglui išlyginti rezultatą.

Nepaisant to, paskutinėje seto partijoje D. Labanauskas sužaidė užtikrintai ir, sėkmingai „užsidaręs“, mače išsiveržė į priekį 1-0.

Antrajame sete atrodė, kad lietuvis nesunkiai nugalės S. Beatoną – anglo metimai skriejo toli nuo tikslo ir tuo pasinaudojęs D. Labanauskas laimėjo pirmus du seto žaidimus bei buvo atsidūręs labai netoli pergalės, tačiau tada S. Beatonas susizgribo, net kelis kartus surinko po maksimalų taškų kiekį (180) ir, surengęs galingą spurtą, laimėjo kitas tris partijas bei taip išlygino bendrą mačo rezultatą 1-1.

Trečiajame sete anglas vienu metu buvo įgavęs puikų pagreitį ir net du kartus paeiliui metė po 180, tačiau lietuvis partijų pabaigose „užsidarinėjo“ sėkmingiau, naudojosi banguotu varžovo žaidimu ir, laimėjęs setą 3:1, vėl išsiveržė į priekį 2-1.

Ketvirtajame sete pirmos dvi partijos buvo itin įtemptos ir jose „užsidaryti“ geras galimybes turėjo abu sportininkai, tačiau lietuviui porą kartų pritrūko tikslumo, o tuo pasinaudojęs S. Beatonas greitai išsiveržė į priekį 2:0.

Trečioje seto partijoje D. Labanauskui nepavyko įgauti gero ritmo ir jis, pralaimėjęs setą 0:3, leido anglui vėl atstatyti pusiausvyrą 2-2.

Penktame sete po pertraukos S. Beatonas įsibėgėjo labai sunkiai, praktiškai nepataikė į trigubus sektorius ir greitai leido D. Labanauskui įgyti persvarą 2:0. Trečioje seto partijoje anglas jau visą laiką kvėpavo mūsiškiui į nugarą, tačiau D. Labanauskas atsilaikė, laimėjo ir trečiąją partiją bei priartėjo prie pergalės (3-2).

Šeštasis setas vėl prasidėjo sėkmingiau lietuviui – nors trečioje partijoje jis strigo su „užsidarymu“, jis ne kartą sulaukė varžovo dovanėlių ir išsiveržė į priekį 2:1 ir taip suteikė sau geras galimybes triumfuoti.

Paskutinėje seto partijoje S. Beatonas vėl spaudė lietuvį, tačiau jis sėkmingai atsilaikė ir nugalėjęs varžovą pateko tarp aštuonių geriausių pasaulio sportininkų.