Naujienų srautas

Sportas2015.09.04 11:07

Ryga su nerimu laukia 8 tūkst. Lietuvos krepšinio sirgalių

Ryga, kurioje vyks Europos krepšinio čempionato D grupės rungtynės, laukia nuo 8 iki 10 tūkst. lietuvių. Pasak LRT RADIJO korespondento Latvijoje Arūno Vaikučio, lietuvių laukiama su nerimu.

Ryga, kurioje vyks Europos krepšinio čempionato D grupės rungtynės, laukia nuo 8 iki 10 tūkst. lietuvių. Pasak LRT RADIJO korespondento Latvijoje Arūno Vaikučio, lietuvių laukiama su nerimu.

„Rygoje jau matyti kur kas daugiau svetimšalių. Laukiama daug estų, čekų, lietuvių. Iš viso turnyrą Rygoje aplankys 70 tūkst. žmonių. Krepšinį čia turėtų stebėti nuo 8 iki 10 tūkst. lietuvių. Tiesa, mūsiškių Latvijoje laukiama su nerimu – prieš keletą metų jie per Latvijos ir Lietuvos krepšininkų rungtynes žaliais dažais išterliojo Rygos arenos sienas. Kilo skandalas, turėjo patys valyti“, – prisimena LRT RADIJO korespondentas A. Vaikutis.

Pirmąsias čempionato rungtynes mūsiškiai šeštadienio vakarą žais su Ukrainos rinktine, o sekmadienį – su latviais. Daugybė lietuvių norėjo patekti į kaimynių rungtynes, tačiau bilietus išpirko latviai, o lietuviams liko mažai.

„Rygos centras bus suskirstytas į sirgalių zonas, kur jie galės rinktis ir palaikyti savo komandą. Lietuviams, kurie neturi bilietų į rungtynes, bus pasiūlyta rinktis prie Kongresų rūmų Rygos centre. Žaidimą jie stebės specialiuose ekranuose“, – LRT.lt portalui pasakoja A. Vaikutis.

Latvijos rinktinė ne tik tobulina savo žaidimą, bet taip pat imasi netradicinių būdų, kad pasirengtų psichologiškai.

Pasak LRT RADIJO korespondento, Latvijos rinktinės gydytojai ir psichologai žaidėjams pasiūlė pavaikščioti stiklų šukėmis. Manoma, kad tai sustiprins komandą psichologiškai, padės sutelkti dėmesį ir labiau pasitikėti savimi.

Vis dėlto, pasak A. Vaikučio, krepšinio specialistai, žurnalistai ir dalyvaujantieji lažybose Latvijoje neabejoja, kad Rygos pogrupyje nugalės lietuviai.

„Latvijoje už krepšinį populiaresnis ledo rutulys. Dar nuo tarpukario laikų, net XIX a., latviai mėgo ledo rutulį. Krepšiniui pagal populiarumą Latvijoje tenka antroji vieta. Latviai labai pamena 1935-ųjų Europos krepšinio čempionatą. Sukurtas net filmas apie latvių pergalę – „Svajonių komanda“. Latviai apie krepšinį sako: pas mus krepšinio nežaidžia tik neturintieji abiejų kojų“, – LRT.lt portalui iš Rygos kalbėjo LRT RADIJO korespondentas A. Vaikutis.

Šiemet Lietuvos rinktinėje debiutuos 4 naujokai: į galutinį rinktinės dvyliktuką pirmą kartą pateko Deividas Gailius, Artūras Milaknis, Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis.

Šį šeštadienį Lietuvos rinktinė pasirodymą Europos čempionate pradės susitikimu su Ukrainos komanda. Vėliau vyks kovos su Latvija, Belgija, Estija ir Čekija.

LRT RADIJAS – „Eurobasket 2015“ transliuotojas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi