Naujienų srautas

Sportas2019.12.28 00:21

Pergalės skonio pagaliau atkandęs Jasikevičius: kai taip pataikai, atrodo ir žaidėjai geresni, ir treneris iškart geresnis

LRT.lt 2019.12.28 00:21

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pagaliau nutraukė nelemtą devynių nesėkmių seriją Eurolygoje, kai išvykoje metus uždarė pergale 98:75 prieš Miuncheno „Bayern“. Po mačo kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi pergale, gyrė Thomasą Walkupą ir dar kartą pažymėjo tritaškių svarbą.

„Mes pagaliau pataikėme. Kas mūsų krepšinyje blogo buvo per tą 9 pralaimėjimų seriją apart 20-kažkeli procentai tritaškių? Mes gynėmės visai padoriai, likdavome rungtynėse, bet kai taip pataikai, atrodo ir žaidėjai geresni, ir treneris iškart geresnis. Bet taip nėra, taip nėra...“, – po pergalės sakė Š. Jasikevičius.“, – po pergalės sakė Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pataikė daugiausiai tritaškių visame Eurolygos sezone (13/28, 46 proc.), taip įmesdami daugiausiai taškų ir pagerindami aibę kitų rekordų. Sezono tritaškių rekordus pasiekė ir Artūras Milaknis, ir KC Riversas.

„Iš vienos pusės visą laiką ramini save, kad visai neblogai žaidžiame, komanda, atrodo, kovoja, gerai ginasi, daug ką išpildo, tik kai kuriais momentais nepataiko. To negali kontroliuoti, o tave tempia į dugną. Tu tiki tuo, ką darai, bet devyni pralaimėjimai tave labai nemaloniai nuteikia. Nežinau, reikia eiti toliau. Mūsų situacija gal kiek pagerėjo, nes paėmėme vieną pergalę, bet ji turės impulsą, jeigu būsime protingi. Turime ja pasinaudoti, toliau tikėti tuo, ką darome. Žaidėjai tikrai yra praėję daug ką, tiki, bet visada yra maloniau laimėti“, – kalbėjo Šaras.

Rungtynėse su „Bayern“ kauniečiai vertėsi net tik be senai iškritusio Mariaus Grigonio, bet ir po 16 taškų per ketverias pastarąsias rungtynes rinkusio australo Jocko Landale`o.

„Mūsų treniruotės prastėja su ta mintimi, kad prisijungia daug jaunimo. Jiems reikia nemažai aiškinti, nėra lygiaverčių partnerių, nes tai yra jaunimas. Tokioje situacijoje truputį sunku suprasti, ar mes geriname žaidimą, ar ne. Kai yra dvylika pagrindinės komandos žaidėjų, yra viena, kai ateina jaunimas, truputį apstulbęs nuo žaidėjų. Bijojau, kad tai nepersikeltų į žaidimą. Sunkus žaidėjais dvejoti, kai jie tiek daug davė pastaruosius metus, bet pergalių vis tiek reikia“, – sakė Š. Jasikevičius.

Treneris nepamiršo geru žodžiu paminėti ir pirmą dvigubą dublį surinkusio bei rezultatyvių perdavimų rekordą (11) atlikusio Thomaso Walkupo: „Thomasas ne tai, kad atliko 11 perdavimų, jis buvo atsidavęs komandai su laiku padaromomis baudomis. Trečiame kėlinyje prasileidome 11 taškų iš eilės ir nepadarėme baudų. Tai akcentuojama labai. Tai dar kartą parodo, kad kai tu galvoji ne apie save, o apie komandą – rezultatai ateis. Jis išsiėmė iš rungtynių trečiojo kėlinio pradžioje, bet galvojo apie komandą. Taip rezultatai ateis.“

„Su tais „Žalgirio“ sirgaliai yra kažkoks fenomenas. Tikrai nenustosiu dėkoti, žinojome, kad bus jų daug, tikrai girdėjosi. ką belieka pasakyti – taip ir toliau, o mes stengsimės žiauriai“, – komandos sirgaliams dar kartą dėkojo Šaras.

Pirmąjį Eurolygos turą „Žalgiris“ uždarys jau sausio antrą dieną Kaune, kai egzaminuos į svečius atvykstančius Tel Avivo „Maccabi“ (11-5) krepšininkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi