Naujienų srautas

Sportas2019.12.27 13:38

Rimtos problemos Vanago stovykloje – į Dakaro ralį nevyks šturmanas iš Lenkijos

atnaujinta 14.04
LRT.lt 2019.12.27 13:38

Likus kiek daugiau nei savaitei iki starto Saudo Arabijoje vyksiančiame 2020 m. Dakaro ralyje pasiruošimo planus kardinaliai kečia Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas. Pranešama, kad dėl šturmano Sebastiano Rozwadowskio ligos lietuvis varžybose veikiausiai startuos su kitu porininku, apie tai B. Vanagas pranešė savo oficialioje feisbuko paskyroje.

Įraše skelbia, kad penkerius metus iš eilės Dakaro ralyje su B. Vanagu startavusiam S. Rozwdowskiui pasireiškė agresyvaus viruso simptomas. Lietuvio šturmanas gydomas medicinos centre Lenkijoje.

Portalas LRT.lt susiekė su lenktyininku, kuris pasidalino mintimis apie esamą situaciją ir naujojo šturmano paieškas ralio maratonui Saudo Arabijoje.

„Aišku, kad mes negalime tiesiog pasiimti draugo į tokias varžybas. Šturmanui reikalingas tam tikrų kompetencijų rinkinys. Tai mums labai siaurina paieškų ratą. Mūsų taikinys – visas pasaulis, tačiau laiko turime labai mažai. Visi geriausiai ir profesionaliausi šturmanai yra užimti.

Atėjo laikas, kai tiesiog turime priimti sprendimus. Dabar dar galime suspėsti, o vėliau – ne. Kai tik turėsime informacijos, ja būtinai pasidalinsime su visais“, – tvirtino lenktynininkas.

Portalas LRT.lt primena, kad rekordinę lietuvių vietą – 11-ąją – 2019 m. Dakaro ralyje užėmęs B. Vanago ir S. Rozwadowskio ekipas apie dalyvavimą kitų metų lenktynėse pranešė tik lapkričio pabaigoje, kuomet buvo atrastas generalinis remėjas.

Skelbiama, kad naująjį šturmaną B. Vanago komanda turi atrasti per penkias dienas.

Portalas LRT.lt pateikia neredaguotą B. Vanago feisbuko paskyros įrašo tekstą:

Force majeure* 2.0

Turiu su Jumis pasidalinti dar viena, nelabai pozityvia žinia:
Seb'as turi iššūkių su sveikata...

Prieš 10 dienų Jis grįžo iš Dubajaus. Grįžus pasireiškė agresyvaus viruso simptomai. Tikėjome, kad per savaitę viskas viskas susitvarkys, tačiau situacija šiuo metu nėra gera. Medikai neranda priežasties, tačiau įtaria virusų grupę randamą egzotiškuos ekraštuose. Šiuo metu Seb'as perkeliamas į moderniausią medicinos centrą Lenkijoje, kuris daugiausia pažengęs šiose netipinėse situacijose. Nuo čia nesiplėsiu, supraskime, tai - asmeninė informacija.

Kad Sebastianas susitvarkys iki sausio 1'os, kai išvykstame į Dakarą, vilčių yra, bet mažai. Inbank Lietuva #teamPitlane Komandoje turime priimti sprendimus dėl plano B.

Situacijos rimtumas, visų pirma - Sebastiano sveikata. Mes dažnai būname arti rizikos ribos (ar net ją peržengiame), tačiau šiuo žaisti neturime moralinės teisės. Antra, dabar yra vėliausias laikas, kai priimti sprendimai gali būti įgyvendinti fiziškai. Nekalbant apie potencialaus šturmano personaliją, yra eilė klausimų turinčių aiškius deadline'us (licencijos, vizos, sutartys, etc.)

Komandoje dirbame šiuo klausimu. Turime rasti sprendimą.

Dakaras, ypač pasiruošimas jam niekada nėra paprasta. Panašu, kad šiemet Kažkas nusprendė uždėti mums daugiau ribinių išbandymų, kad pamatytume kiek jų galime pakelti :)

Anyhow, Sebastian Rozwadowski, Brother, GET WELL SOON!

* FORCE MAJEURE = yra prancūziškas posakis, reiškiantis nenugalimą jėgą, aplinkybes, kurių žmogus negali kontroliuoti, išvengti, pašalinti, protingai numatyti ir užkirsti kelią joms ar jų padariniams.

Dakaro ralis vyks sausio 5-17 dienomis. Lenktynes sudarys 12 etapų. Šiais metais varžybose dalyvaus rekordinis dalyvių iš Lietuvos skaičius – penki automobilių ekipažai ir motociklininkas Arūnas Gelažninkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi