2019.12.27 09:18

NBA naktis: latvio karjeros pasirodymas ir du pratęsimai Sakramente

LRT.lt 2019.12.27 09:18

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku NBA čempionate sužaistos šešios rungtynės, kuriose rezultatyviu pasirodymu išsiskyrė lygos debiutantas iš Latvijos.

Vašingtono „Wizards“ (9-21) klubui atstovaujantis Andžejus Pasečnikas dvikovoje Detroite buvo rezultatyviausias savo ekipoje, tačiau to neužteko pasiekti pergalei. „Pistons“ (12-20) nugalėjo latvio komandą rezultatu 132:102 (31:23, 37:25, 38:28, 26:26).

Aukštaūgis iš Latvijos rungtynėse pelnė 17 taškų (7/11 dvitaškių, 3/5 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Tik gruodžio 19 d. rungtynėse NBA debiutavęs A. Pasečnikas užfiksavo savo naują rezultatyvumo rekordą. Prieš tai krepšininkas buvo įmetęs 14 taškų pergalingose rungtynėse į Niujorko „Knics“ krepšį.

Iš viso per pirmąsias penkerias savo rungtynes NBA čempionate latvis renka po 8,5 taško ir atkovoja po 4,3 kamuolio. Dvitaškius vidurio puolėjas realizuoja 56,5 proc. tikslumu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Christianas Woodas, pelnęs 22 taškus. Timas Frazieras pelnė 17, Derrickas Rose`as pridėjo 15.

Dviejų pratęsimų prireikė rungtynėse Sakramento, kuriose rezultatu 105:104 (21:26, 29:22, 21:31, 19:11, 7:7, 8:7) Minesotos „Timberwolves“ (11-19) krepšininkai palaužė „Kings“ (12-19).

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo pirmaudami 8 taškų skirtumu (79:71), tačiau Jeffo Teague`o užvesti svečiai sėkmingai mažino atsilikimą, o po Gorgui Diengo baudų metimų „Timberwolves“ jau buvo priekyje – 87:86.

Cory Josephas šeimininkams išlygino rezultatą (90:90), likus žaisti dvi minutes iki kėlinio pabaigos, o per likusį laiką abi komandos taškų neberinko.

Pirmojo pratęsimo metu „Timberwolves“ išsiveržė į priekį – 95:90, tačiau Bogdano Bogdanovičiaus taškai budino šeimininkus, o rezultatą likus žaisti minutę iki papildomo kėlinio pabaigos tritaškiu išlygino Buddy Hieldas.

Antrajame pratęsime iniciatyva priklausė svečiams, kurie nutolo 6 tašku persvara – 105:99. Penki B. Hieldo taškai iš eilės leido atkurti intrigą, tačiau susitikimo pabaigoje „Kings“ pergalės paskutiniu metimu išplėšti nepavyko.

Vakarų konferencijoje „Kings“ žygiuoja dešimtoje vietoje, „Timberwolves“ – tryliktoje.

Sakramento „Kings“: Richaunas Holmesas 20 taškų (18 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius 19, Marvinas Bagley`us 18, Buddy Hieldas 17, Harrisonas Barnesas 11, Cory Josephas 10.

Minesotos „Timberwolves“: Gorgui Diengas 21 taškas (15 atk. kam.), Robertas Covingtonas 19, Andrew Wigginsas 18, Jeffas Teague`as 15.

Dar vieneriose NBA čempionato rungtynėse namuose rungtyniavę Jutos „Jazz“ (19-12) krepšininkai rungtynių pabaigoje atlaikė Portlando „Trail Blazers“ (14:18) spaudimą ir iškovojo pergalę rezultatu 121:115 (37:22, 25:30, 34:24, 25:39).