Naujienų srautas

Sportas2019.12.24 23:30

„Liverpool“ kovoja dėl teisės priminti apie pasaulio čempionų titulą ir „Premier“ lygos dvikovose

LRT.lt 2019.12.24 23:30

Praėjusį šeštadienį FIFA pasaulio klubų taurės turnyro finale Katare triumfavęs „Liverpool“ klubas apie šviežiai iškovotą trofėjų galės priminti kiekvienose UEFA čempionų lygos rungtynėse – ant klubo marškinėlių atsiras specialus tai žymintis ženkliukas. Tiesa, klubo atstovai siekia, kad tokio žymens teisė būtų suteikta ir Anglijos „Premier“ lygos dvikovose, skelbia „The Athletic“.

Artimiausios oficialios rungtynės, kurios „Liverpool“ futbolininkai galėtų žaisti marškinėliais, papuoštais specialiu ženklu, vyks tik vasario 18 d., kai Anglijos klubas Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse stos į kovą su Madrido „Atletico“ klubu.

Tuo metu „Premier“ lygos susitikimuose ant marškinėlių leidžiami tik su labdara susiję užrašai ir ženkliukai. Bet kokius kitus žymenis ant marškinėlių turi patvirtinti lygos valdyba.

View this post on Instagram

🏆 CLUB WORLD CUP CHAMPIONS 🏆

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

„Premier“ lygos vadovybė jau yra uždraudusi kitai ekipai – „Manchester United“ – leisti žaisti su pasaulio čempionų ženkliuku ant savo marškinėlių. Tai nutiko po 2008 m. „Manchester United“ iškovoto trofėjaus. „Liverpool“ prašo iš naujo apsvarstyti tokią galimybę.

Jurgeno Kloppo treniruojamos komandos vadovybės įsitikinimu, toks pirmasis trofėjus ekipos istorijoje turėtų būti pažymėtas kiekviename šio sezono susitikime – nesvarbu, koks tai būtų turnyras.

„Liverpool“ atstovų teigimu, iškovotas trofėjus yra pasididžiavimas visai „Premier“ lygai, kadangi tik du Anglijos klubai yra iškovoję FIFA pasaulio klubų taurę – turnyrą, kuris prasidėjo 2000 m. Pažymima, kad Madrido „Real“ ekipai Ispanijos futbolo „La Liga“ vadovybė leido ant marškinėlių naudoti pasaulio čempionų ženkliuką net trejus metus iš eilės (2016–2018 m.).

Anglijos ekipos atstovai taip pat turės užpildyti atskirą formą, skirtą Anglijos futbolo asociacijai, norėdami matyti ženkliuką ant marškinėlių Futbolo asociacijos (FA) taurės varžybų rungtynėse sausio 5 d. prieš Liverpulio „Everton“ vienuolikę.

Pirmą kartą FIFA pasaulio čempionų ženkliukas ant marškinėlių buvo pristatytas 2007 m. Taisyklės, kurios reglamentuoja ženkliuko naudojimą teigimą, kad jis „gali būti naudojamas tik ant oficialių komandos varžybų marškinėlių“ ir „negali būti naudojamas ant ankstesnių sezonų dizaino, istorinių klubo marškinėlių bei treniruočių ar apšilimo aprangų“.

Specialų ženkliuką „Liverpool“ futbolininkai galės nešioti nuo dabar iki 2020 m. FIFA pasaulio klubų taurės turnyro finalo, kuris vyks gruodį.

„Liverpool“ šių metų turnyro finale 1:0 nugalėjo Brazilijos „Flamengo“ klubą ir susižėrė 4 milijonų svarų piniginį prizą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi