Artėjančios Kalėdos – dovanų ir norų išsipildymo metas, todėl portalo „Yahoo! Sports” žurnalistas Benas Rohrbachas apžvelgė visų 30-ies NBA klubų dabartinę situaciją bei su humoro pateikė, ko kiekviena komanda galėtų paprašyti Kalėdų senelio dovanų.
Atlantos „Hawks“. Sintetinio šlapimo, skirto Johnui Collinsui. Šio sezono pradžioje krepšininkas buvo suspenduotas 25 rungtynėms už draudžiamų preparatų vartojimą. Būtent 22 m. 208 cm ūgio aukštaūgis yra tas žaidėjas, kuris skiria „Hawks“ nuo komandos, besigrumiančios dėl galimybės žaisti atkrintamosiose iki turnyro lentelės apačioje besirikiuojančio klubo.
Bostono „Celtics“. Apsaugų nuo sumušimų, skirtų puolėjui Gordonui Haywardui. Krepšininkas į Bostoną atvyko 2017 metų vasarą ir jau pirmose 2017–2018 m. sezono rungtynėse patyrė kraupią traumą. Žaidėjas grįžo į rikiuotę praėjusiame sezone, tačiau šio sezono pradžioje susilaužė ranką, o vėl grįžęs ant parketo, gavo smūgį į veidą.

Bruklino „Nets“. Komandos „susiklijavimo“ vakarėlio pabėgimo kambaryje. Tai galėtų įkvėpti komandą atrasti tvirtesnį ryšį su žvaigžde Kyrie Irvingu, be kurio „Nets“ rungtyniauja pakiliau ir skina pergales.
Šarlotės „Hornets“. Sąskaitos už komandos perkėlimą į kitą miestą. Žinoma, toks žingsnis būtų nesąžiningas visiems Šarlotės gyventojams, bet net keista pagalvoti, kad vienam geriausių visų laikų NBA žaidėjų – Michaelui Jordanui – priklausantis klubas yra vienas iš absoliučių lygos autsaiderių. Galbūt M. Jordanui tiesiog reikia naujos džinsų poros, kad galėtų į savo klubo reikalus pažvelgti kitomis akimis?
Čikagos „Bulls“. Bilietų į lyderystės vystymo įgūdžių konferenciją. Kartu su praėjusiame sezone komandos vairą perėmusiu Jimu Boylenu gimė ir iš kelių „Buls“ žaidėjų sudarytas „lyderystės komitetas“, kuris turėjo pagerinti komunikaciją tarp trenerio ir krepšininkų. Visgi, žvelgiant į komandos rezultatus, panašu, kad tokia iniciatyva klubui nepadėjo.
Klivlando „Cavaliers“. Skaitmeninio nuotraukų rėmelio. „Cavaliers“ reikia tokio rėmelio, kuris primintų apie čempioniškąjį 2015–2016 m. sezoną, kuomet klubas tapo NBA čempionu. Panašu, kad Klivlando ekipa dar ilgą laiką gyvens prisiminimais. Nebent artimiausiu metu Ohajo valstijoje vėl atsiras išskirtinių gabumų talentas, kuris, kaip LeBronas Jamesas, norės vesti į pergales „Cavaliers“ klubą.

Dalaso „Mavericks“. Vienaragių priežiūros reikmenų rinkinio. Luka Dončičius Dalaso klube jau įrodė, kad yra neeilinių gabumų talentas. Kaip bebūtų, „Mavericks“ labai praverstų, kad savo „vienaragiškas“ savybes vėl pradėtų demonstruoti taip anksčiau vadintas latvis Kristapas Porzingis.
Denverio „Nuggets“. Stebuklus darančios 48 val. trukmės dietos Nikola Jokičiui. Serbas vis dar gali be didesnio vargo pelnyti 30 taškų. Be to, krepšininkas ir toliau laikomas vienu geriausių visų laikų perdavimus skirstančių aukštaūgių NBA istorijoje. Nepaisant to, N. Jokičius kaip niekada anksčiau atrodo priaugėjęs nereikalingų kilogramų. Viename iš interviu krepšininkas atskleidė, kad savo namuose turi mėsos atsargų sandėliuką. Reikia tikėtis, kad N. Jokičius jo vis nepatuština.
Detroito „Pistons“. Instrukcijų knygos pavadinimu „Tikėti procesu“, priklausančios Samui Hinkie. Būtent šis žmogus laikomas Filadelfijos „76ers“ klubą iš pelenų prikėlusia persona. Dabar „Pistons“ atrodo kaip kandidatė, kuriai tiesiog reikia atversti švarų puslapį ir viską pradėti iš naujo. Šiuo metu komanda neturi aiškios vizijos – nežaidžia gerai, kad patektų į atkrintamąsias. „Pistons“ nežaidžia ir taip blogai, kad pretenduotų į aukščiausius naujokų biržos šaukimus.
San Francisko „Warriors“. Knygos apie tai, kaip atsigauti po traumų. Tikriausiai geriausią šio dešimtmečio klubą praėjusiame ir šiame sezone persekioja gąsdinanti traumų šmėkla. Po blauzdos traumos Achilo sausgyslę NBA finalų metu nusitraukė jau buvęs klubo žaidėjas Kevinas Durantas. Netrukus, tos pačios finalo serijos metu, priekinių kryžminių kelio raiščių traumą patyrė snaiperis Klay`us Thompsonas. Šiame sezone ranką susilaužė Stephas Curry. Draymondas Greenas kamuojamas piršto ir kulno traumų.

Hjustono „Rockets“. Kūdikių žinduko. „Rockets“ reikia nusiraminti, nes ši komanda perėmė labiausiai „žliumbiančios“ lygos komandos titulą iš Los Andželo „Clippers“ ekipos.
Indianos „Pacers“. Naujausio Victoro Oladipo albumo. Jeigu „Pacers“ lyderis nesugebės artimiausiu metu sugrįžti po traumos ant parketo ir įkvėpti komandos dar geresniam žaidimui, bendraklubiai bent jau galės klausytis bei mėgautis jo atliekamų R&B stiliaus dainų.
Los Andželo „Clippers“. Raminančio masažo. Nors Milvokio „Bucks“ ir Los Andželo „Lakers“ klubai geriau pradėjo šio sezono pradžią, „Clippers“ ir toliau išlieka vienu iš pagrindinių pretendentų laimėti titulą. Kol Kawhi Leonardas ir Paulas George`as išlieka sveiki, tol tokios galimybės nemažėja.
Los Andželo „Lakers“. Plikimą stabdančios terapijos. Jos labiausiai reikia LeBronui Jamesui ir Alexui Caruso. Šie žaidėjai lygoje pirmauja pagal plikimo greitį.
Memfio „Grizzlies“. Andre Iguodala parašytos knygos „Šeštasis žaidėjas: memuarai“. Bent jau perskaitę šią knygą „Grizzlies“ žaidėjai galėtų kažką sužinoti apie komandai priklausantį, bet dar nė vienerių rungtynių nesužaidusį A. Iguodalą, kuris savo karjeroje yra tapęs ir NBA finalų MVP.
Majamio „Heat“. Treniruočių bičiulius randančios mobiliosios aplikacijos. Persikėlęs iš Čikagos, Minesotos ir Filadelfijos klubų, dabartinis „Heat“ puolėjas bei vienas lyderių Jimmy Butleris yra viešai pareiškęs, kad dar nėra žaidęs su tokiais komandos draugais, kurie dirba taip rimtai kaip jis, kad laimėtų NBA čempionų titulą.

Milvokio „Bucks“. Kontrakto pratęsimo Gianniui Antetokounmpo. Tokia dovana leistų „Bucks“ organizacijai ramiai pasitikti 2021 metų vasarą, kuomet baigsis graiko kontraktas su klubu.
Minesotos „Timberwolves“. Paskaitų iš Minesotos kilusio oratoriaus, mago ir žonglieriaus Marko Robinsono. Galbūt šis vyrukas galėtų kiek atlaisvinti varžtus, kuriuos taip stipriai prisuko griežtu treniravimo stiliumi pasižymintis vyriausiasis „Timberwolves“ treneris Tomas Thibodeau.
Naujojo Orleano „Pelicans“. Asmeninio virėjo Zionui Williamsonui. Pirmasis šių metų naujokų biržos šaukimas žengė į NBA sverdamas 130 kilogramų ir būdamas antru sunkiausiu lygos krepšininku po Bobano Marjanovičiaus (serbas aukštesnis už Z. Williamsoną 25 centimetrais). Vietinės Naujojo Orleano virtuvės patiekalai gali būti pavojingi vyrukui, kuris vien per kelis metus mokykloje priaugo 45 kilogramus. Reikia kažką daryti su Z. Williamsono svoriu ir jo kelių apkrova.

Niujorko „Knicks“. „Amazon“ savininko Jeffo Bezoso pasiūlymo, kurio neatsisakytų dabartinis „Knicks“ savininkas Jimas Dolanas. Dabar atrodo, kad „Knicks“ sirgaliai nemėgsta J. Dolano, o jis nemėgsta jų. J. Bezosas galėtų perimti klubą ir įpūsti vilties organizacijai, kur vilties yra labai mažai.
Oklahomos „Thunder“. Prieigos prie talentingiausių JAV krepšinio talentų duomenų bazės. „Thunder“ generalinis vadybininkas Samas Presti savo rankose turi 15 pirmojo NBA naujokų biržos rato šaukimų nuo kitų metų iki 2026 m. Šaukimų skaičius gali ir dar labiau padidėti, jeigu „Thunder“ mainų būdu gaus dar vieną kitą šaukimą.
Orlando „Magic“. Įžaidėjo. Šiame klube situacija įžaidėjo pozicijoje yra tokia sudėtinga, kad klubo trenerių štabas į starto penketą pradėjo leisti du pastaruosius košmariškus sezonus turėjusį ir traumų kamuotą Markelle`ą Fultzą.
Filadelfijos „76ers“. Metimų iš toli treniruoklio Benui Simmonsui. Didesnio paaiškinimo čia ir nereikia. Vyrukas tiesiog nemeta iš toli.

Finikso „Suns“. Filmo „Besikandžiojanti tikrovė“ seanso. Šis 1993 metais pasirodęs filmas, kuriame vaidina Winona Ryder, galėtų priminti „Suns“ krepšininkams laikus, kai komanda žaidė didžiajame NBA finale. Tai ir nutiko būtent 1993-aisiais. Komandai reikia įkvėpimo, kadangi „Suns“ laimėjo pirmąsias penkerias rungtynes iš septynių galimų, o vėliau pasuko į pralaimėjimų liūną.
Portlanto „Trail Blazers“. „Olimpinio Carmelo“ apšilimo aprangos. Po pertraukos be klubo į krepšinį sugrįžęs Carmelo Anthony įrodė, kad vis dar gali būti naudingas savo komandai NBA lygoje. Visgi šiame krepšininkui reikia priminti, kad jis gali būti toks pat svarbus sraigtelis puolime, koks buvo atstovaudamas JAV rinktinei olimpinėse žaidynėse.
Sakramento „Kings“. Laiko mašinos. Laiko mašinos reikėtų „Kings“ generaliniui vadybininkui Vlade Divacui, kuris galėtų sugrįžti į 2018 metų NBA naujokų biržą ir pasirinktų Luka Dončičių.
San Antonijo „Spurs“. Neribotų vyno atsargų. Vyno nusiraminimui dabar labai reikia vyriausiajam treneriui Greggui Popovičiui. Vyno gali reikėti ir labai daug, nes „Spurs“ žaidžia siaubingą sezoną.

Toronto „Raptors“. Patarimų komandai iš ką tik tėčiu tapusio Fredo VanVleeto. Gynėjo sūnus gimė prieš ketvirtąsias praėjusio sezono NBA finalo rungtynes ir nuo to momento žaidėjo iš epizodiškai „iššaunančio“ krepšininko pavirto į vieną klubo lyderių.
Jutos „Jazz“. Džiazo legendos Anethos Franklin įrašo, pavadinimu „Respect“ (Pagarba – LRT.lt). Šiuo metu „Jazz“ krepšininkams ir reikia, kad lygoje juos gerbtų visi.
Vašingtono „Wizards“. Galimybės atsikratyti Johnu Wallu. Buvęs „Wizards“ lyderis dėl traumos nerungtyniauja nuo 2018 metų gruodžio 27 d. ir nežais iki kito sezono pradžios. Sugrįžęs ant parketo žaidėjas bus 30-ies ir per metus be krepšinio bus uždirbęs 133 milijonus JAV dolerių. Tokios bausmės nevertas joks klubas.