Sportas

2019.12.24 17:32

Turkijos ieškomam Kanteriui sudarytos sąlygos žaisti kalėdines rungtynes Toronte

LRT.lt2019.12.24 17:32

Bostono „Celtics“ klubo vidurio puolėjas Enesas Kanteris po daugiau nei vienerių metų pertraukos galės sužaisti NBA rungtynes už JAV ribų, praneša BBC.

Žaidėjas yra aktyvus Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano kritikas, o Turkijos valdžia dar šių metų sausio mėnesį išleido tarptautinį E. Kanterio arešto orderį. Po tokio įvykių posūkio krepšininkas, bendraudamas su BBC, teigė, kad dėl susidariusios situacijos yra „įspraustas į aklavietę JAV“.

Turkas galės keliauti su „Celtics“ klubu į Kanadą, kur žais kalėdines rungtynes su Toronto „Raptors“ ekipa. E. Kanteris savo asmeninėje tviterio paskyroje pasidalino Kanados vėliavos nuotrauka su prierašu „aš – laisvas“.

„Noriu padėkoti Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau vyriausybei, JAV ir Kanados įstatymo sergėtojams, JAV senatoriui Edui Markey`ui, „Celtics“ organizacijai, NBA ir mano vadybininkams, kurie nenuilstamai dirbo, kad galėčiau sužaisti kalėdines rungtynes prieš „Raptors“ ekipą ir jaustis saugus“, – duodamas interviu Kanados laikraščiui „Toronto`s Globe“ tvirtino E. Kanteris.

Aukštaūgis nėra žaidęs nė vienerių rungtynių už JAV ribų nuo 2018 metų lapkričio. Sausio mėnesį E. Kanteris neskrido į Londoną su tuometiniu Niujorko „Knicks“ klubu žaisti susitikimo su Vašingtono „Wizards“. Kovo mėnesį krepšininkas neskrido su Portlando „Trail Blazers“ ekipa į Torontą.

Turkijos vyriausybė atšaukė E. Kanterio paso galiojimą 2017 metais. Žaidėjo teigimu, tai buvo padaryta dėl jo politinių įsitikinimų. Krepšininkas yra gavęs JAV žalią kortą.

Turkijoje krepšininkas yra kaltinamas palaikantis ryšius su ginkluotomis jėgomis, kurios 2016 metais surengė nesėkmingą pučą. JAV gyvenantis turkas Fethullahas Gulenas yra kaltinamas pučo rengimu, o pučo naktį, anot E. Kanterio, jis buvo kartu su F. Gulenu.

Turkas į JAV persikėlė 2009 metais ir 2011 m. NBA naujokų biržoje buvo pašauktas Jutos „Jazz“ klubo. Šioje ekipoje E. Kanteris rungtyniavo iki 2017 m., kuomet persikėlė į „Knicks“ gretas. Praėjusiame sezone žaidėjas dar kartą pakeitė darbovietę ir tapo „Trail Blazers“ krepšininku. Po sezono turkas sudarė sutartį su „Celtics“.

„Nenoriu daryti nieko kito kaip tik žaisti krepšinį. Visgi aš negalėjau kartu su komanda keliauti į kitus miestus, esančius už JAV ribų. Turėjau palikti savo komandą. Man tai yra labai sunku, kadangi esu žmogus, kuris vertina brolystę ir tvirtus komandos ryšius. Viskas dėl to, kad garsiai pasisakau prieš Turkijos valdžią“, – interviu pabrėžė E. Kanteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.