Sportas

2019.12.22 15:02

Rusijos atsakas į diskvalifikaciją: kaltina WADA pranešėją pakeitus duomenis

Miglė Giri, BNS2019.12.22 15:02

Rusija apkaltino pagrindinį Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) liudininką, kuris pranešė apie dopingo naudojimą Rusijoje, pakeitus svarbius laboratorinius duomenis, bet jo advokatas tai vadina nesąmone.

Rusijos tyrimų komitetas teigia, kad buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos direktorius Grigorijus Rodčenkovas esą nuotoliniu būdu pakeitė tyrimų rezultatus iš užsienio po to, kai 2015 metais pabėgo į Jungtines Valstijas.

„Visi tyrimo metu surinkti įrodymai rodo, kad G. Rodčenkovas ir [kiti] nenustatyti asmenys tyčia padarė pakeitimų elektroninėje sistemoje, kad iškraipytų Rusijos atletų „dopingo mėginių“ rodiklius“, – šeštadienį paskelbė Tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

Išvykęs iš Rusijo, G. Rodčenkovas tapo pagrindiniu WADA liudininku. Anksčiau šį mėnesį WADA konstatavo, kad Rusijos atletų dopingo tyrimų rezultatai – duomenų bazė LIMS – buvo sufalsifikuoti siekiant apsaugoti sportininkus, kurių mėginiuose buvo rasta draudžiamų medžiagų.

G. Rodčenkovo advokatas naujienų agentūrai AP sakė, kad tokie nauji kaltinimai jo klientui yra „farsas“.

„Rodčenkovas negalėjo prisijungti ir neprisijungė prie LIMS sistemos, – sakė advokatas Jimas Waldenas. – Mes nežinome apie jokius kitus asmenis, kurie galėjo prisijungti. Esmė ta, kad visa tai yra akivaizdi apgaulė.“

Praėjusią savaitę paskelbtomis WADA sankcijomis draudžiama ateinančius ketverius metus naudoti Rusijos komandos pavadinimą, Rusijos vėliavą ar himną per virtinę tarptautinių sporto renginių, įskaitant kitų metų olimpiadą ir 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatą.

Rusijos valstybės pareigūnai ir olimpinio komiteto nariai negalės kaip oficialūs asmenys dalyvauti olimpiadoje ir parolimpinėse žaidynėse.

Be to, Rusija šiuo laikotarpiu neturės teisės rengti svarbių tarptautinių varžybų ir negali pretenduoti į teisę rengti 2032 metų olimpines ir parolimpines žaidynes.

Rusija jau pareiškė tokį sprendimą skųsianti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.