Naujienų srautas

Sportas2012.06.14 16:10

C. Laszlo: rinktinei ir toliau reikia mokytis laimėti

ELTA 2012.06.14 16:10

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris vengras Csaba Laszlo tikisi, kad rugpjūčio mėnesį draugiškoms rungtynėms su Makedonijos ekipa ir pirmosioms 2014 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Slovakijos futbolininkais galės atvykti dauguma pajėgiausių šalies futbolininkų.

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris vengras Csaba Laszlo tikisi, kad rugpjūčio mėnesį draugiškoms rungtynėms su Makedonijos ekipa ir pirmosioms 2014 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Slovakijos futbolininkais galės atvykti dauguma pajėgiausių šalies futbolininkų.

Anot trenerio, į rinktinę bus kviečiama ir jaunų žaidėjų, atsiskleidusių per neseniai vykusias ketverias draugiškas rungtynes.

Lietuvos rinktinė gegužės 29 dieną sužaidė lygiosiomis 0:0 su Europos čempionate dalyvaujančia Rusijos komanda, po to net 0:5 pralaimėjo Latvijai, 0:1 – Estijai ir sužaidė lygiosiomis 1:1 su Baltarusija. Mūsų šalies komandai dėl traumų ir kitų priežasčių negalėjo padėti nemažas būrys žaidėjų.

„Džiaugiuosi, kad kartu su rinktinės kandidatais praleidome dvi su puse savaitės. Manau, kad per trejas rungtynes rodėme normalų žaidimą, tik vienas mačas buvo katastrofa. Bet džiaugiuosi, kad po pralaimėjimo 0:5 latviams, komanda nepalūžo, neprarado pasitikėjimo.

Estijai pralaimėjome, bet nedaug trūko iki įvarčio, o lygiosios su baltarusiais – geras rezultatas. Jei būtume išvengę apmaudžios klaidos, būtume laimėję“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė C. Laszlo.

Anot jo, rezultatas visada yra svarbu, bet reikia ir išbandyti naujus žaidėjus, suteikti jiems galimybę parodyti savo galimybes. Treneris liko patenkintas Valdemaro Borovskio, Egidijaus Vaitkūno, Marius Papšio, Vytauto Andžiuškevičiaus, Manto Kuklio žaidimu.

C. Laszlo pažymėjo, kad rinktinei ir toliau reikia mokytis laimėti. „Žaidėjai dar neturi „žudiko“ instikto. Reikia gerbti kiekvieną varžovą, bet į aikštę turime eiti pergalės, privalome išnaudoti progas“, – pabrėžė treneris. Jo teigimu, futbolininkai pamažu ima suprasti jo žaidimo filosofiją, pratinasi prie disciplinos tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.

Lietuvos rinktinė draugiškas rungtynes su makedonais žais rugpjūčio 15 dieną Skopjėje, o pasaulio čempionato atrankos rungtynes su slovakais – rugsėjo 7 dieną Vilniuje. Sostinėje reprezentacinė Lietuvos futbolo rinktinė oficialių rungtynių nežaidė nuo 2005-ųjų.

„Vieni sako, kad žaidimas ant dirbtinės vejos mums bus privalumas, o kiti mano priešingai. Aš savo nuomonę galėsiu pasakyti tik po rungtynių. Tikiuosi, kad Vilniaus stadionas bus sėkmingas“, – teigė C. Laszlo.

Lietuvos rinktinės treneris antradienį Vroclave (Lenkija) stebėjo Europos čempionato rungtynes, kuriose susitiko Čekijos ir Graikijos komandos (2:1). Graikai – vieni būsimų Lietuvos rinktinės varžovų pasaulio čempionato atrankos varžybose.

„Graikijos komanda yra labai patyrusi. Joje daug vyresnio amžiaus žaidėjų, kurie moka laimėti. Tačiau jos jaunimas, nors ir žaidžia garsiuose klubuose, nėra geresnis už mūsų. Manau, kad Graikijos rinktinė turi nemažai problemų gynyboje. Stengsimės tai išnaudoti“, – kalbėjo C. Laszlo.

48-erių metų futbolo specialistas ketina gyvai pamatyti šeštadienį vyksiantį Graikijos ir Rusijos komandų mačą bei dar kelerias EURO 2012 rungtynes.

C. Laszlo čempionato favoritėmis laiko Vokietijos, Italijos ir Ispanijos komandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi