Sportas

2013.02.01 12:19

Teniso specialistai įsitikinę: lietuviai lengvai sutriuškins Kiprą

Be lyderio Marcoso Baghdačio į Šiaulius atvykusi Kipro teniso rinktinė – gardus kąsnelis Lietuvos komandai. Bent jau taip mano DELFI kalbinti teniso ekspertai, prognozuojantys, kad Deviso taurės Europos/Afrikos zonos II grupės mačo nugalėtojas paaiškės jau po antros varžybų dienos.  

Be lyderio Marcoso Baghdačio į Šiaulius atvykusi Kipro teniso rinktinė – gardus kąsnelis Lietuvos komandai. Bent jau taip mano DELFI kalbinti teniso ekspertai, prognozuojantys, kad Deviso taurės Europos/Afrikos zonos II grupės mačo nugalėtojas paaiškės jau po antros varžybų dienos.

„Man mačo baigtis abejonių nekelia“, – žodžių į vatą nevyniojo buvęs Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Liutauras Radzevičius.

Anot jo, vienintelis dalykas, keliantis šiokį tokį nerimą, yra geriausio Lietuvos tenisininko Ričardo Berankio liga – 85-ą vietą ATP reitinge užimantis žaidėjas peršalo grįžęs iš Australijos, kur sėkmingai kovojo „Australian Open“ turnyre.

„Norėčiau, kad nugalėtojai paaiškėtų greitai, ir Ričardui nereikėtų į aikštę žengti tris kartus. Ko gero, bent du mačus jam vis dėlto teks žaisti: vienetų mačą penktadienį ir dvejetų susitikimą šeštadienį. Tikiuosi, kad po dviejų dienų bendras rezultatas jau bus 3:0 mūsiškių naudai, ir Ričardo pagalba sekmadienį bus nebereikalinga“, – spėjo L. Radzevičius.

Lygiai tokios pačios nuomonės laikosi ir buvęs Lietuvos teniso rinktinės žaidėjas Gvidas Sabeckis.

2004 metais jis padėjo lietuviams Kaune švęsti pergalę prieš Kiprą rezultatu 2:1. Kipriečių tąsyk neišgelbėjo nė M. Baghdatis, kuris vienetų mače 6:1, 4:6, 6:4 pranoko Aivarą Balžeką. Kitame susitikime Rolandas Muraška įveikė Photosą Kalliasą 6:1, 6:4, o lemiamą dvejetų mačą laimėjo G. Sabeckio ir Pauliaus Jurkėno duetas, rezultatu 6:3, 6:3 nugalėjęs M. Baghdatį ir Demetriosą Leontį.

G. Sabeckis neabejoja, kad šįkart Lietuvos rinktinei dvikova bus lengvesnė.

„Aš spėju, kad laimėsime rezultatu 5:0. Galima sakyti, kad Kipras į Lietuvą atsiuntė antrą komandos sudėtį. Šių žaidėjų aš nepažįstu, bet jie neturėtų būti stiprūs“, – samprotavo tenisininkas.

Tam, kad specialistų prognozės pasitvirtintų, prireiks ne tik R. Berankio, bet ir Dovydo Šakinio (ATP-1579) pastangų. Būtent jis penktadienį žais pirmąjį vienetų mačą.

Nuo rugsėjo D. Šakinis treniruojasi JAV, kur studijuoja Dartmouto koledže. Pasak L. Radzevičiaus, dabartinė D. Šakinio sportinė forma yra nežinomasis, galintis įnešti nepageidaujamos intrigos.

„Nematėme, kaip atrodo Dovydas, nes jis treniruojasi Amerikoje. Be to, gali būti, kad vienas Kipro rinktinės žaidėjas, nors ir nereitinguotas, bus pakankamai stiprus ir bandys pasipriešinti Dovydui“, – perspėjo teniso ekspertas.

Primename, kad be R. Berankio ir D. Šakinio Lietuvos garbę Šiauliuose gins Lukas Mugevičius bei Kasparas Žemaitėlis.

Kipro rinktinėje nėra nei vieno ATP reitingo taškų turinčio žaidėjo. Prieš lietuvius stos Raresas Cuzdrioreanas, Soteris Hadjistyllis, Petros Chrysochos ir Christos Hadjigeorgiou.

Deviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Kipro rinktinių tvarkaraštis:

Vasario 1 d., penktadienis

16 val. Dovydas Šakinis – Rares Cuzdriorean

Ričardas Berankis – Petros Crysochos

Vasario 2 d., šeštadienis

16 val. R. Berankis/D. Šakinis – R. Cuzdriorean/P. Crysochos

Vasario 3 d., sekmadienis

12 val. Ričardas Berankis – Rares Cuzdriorean

Dovydas Šakinis – Petros Crysochos