Naujienų srautas

Sportas2019.12.19 14:25

Geriausia metų vyrų komanda: viską įprasmins olimpinė atranka

LRT.lt 2019.12.19 14:25

Antradienio vakarą vykusiuose kasmetiniuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose „LTeam apdovanojimuose 2019“ metų vyrų komandos titulas atiteko šalies 3x3 krepšinio rinktinei. Keturiems vyrams ir visai juos supančiai komandai, kuri šiais metais užfiksavo solidžiausią pasiekimą iš visų šalies vyrų rinktinių – pelnė bronzos medalius Europos čempionate. 

„Vien tas laimėjimas Europos čempionate buvo turbūt daugiausiai džiaugsmo keliantis momentas mūsų karjerose. O šis apdovanojimas – labai netikėtas ir labai džiugus. Įveikėme olimpiečius, kurių pergalėmis praėjusiose olimpinėse žaidynėse didžiavomės tiesiog kaip lietuviai. Didžiuojamės būdami greta tų sportininkų, o kelias, kurį nuėjome per nepilnus metus, mus vis stebina ir – kaip čia pasakius – yra neįtikėtinas“, – kalbėjo apdovanojimą atsiėmęs vienas krepšininkų Paulius Beliavičius.

Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Paulius Beliavičius ir Šarūnas Vingelis rinktinės nariais tapo šių metų kovo 24-ąją – dieną, kuomet finišavo „Hoptrans 3x3 Winter Open“ turnyras. Per penkis jo etapus geriausiai pasirodžiusi komanda pelnė teisę atstovauti Lietuvai tarptautiniuose turnyruose. Pasaulio čempionate lietuviai liko devinti, tačiau netrukus laimėjo atrankos į Europos čempionatą turnyrą, o rugsėjo 3-iąją Vengrijos mieste Debrecene pasidabino žemyno pirmenybių bronzos medaliais, per visą čempionatą nusileidę tik Europos čempionais tapusiems serbams.

Šalies tautinio olimpinio komiteto įvertinimo sulaukę 3x3 krepšinio atstovai šių metų pergales laiko keliu į olimpines žaidynes. Atranka į jas bus rengiama Indijos sostinėje preliminariai kovo 18–22 dienomis. „Ėjome į Indiją beveik trejus metus (šypsosi). Ta atranka bus tai, kas, tikėkimės, įprasmins viską, ką mūsų asociacija nuveikė iki šiol. Žaidėjai jau dabar dirba ties atsistatymu – tai irgi yra labai svarbus etapas. Už pagalbą ir paramą jo metu norime padėkoti krepšinio federacijai ir olimpiniam komitetui. Po to prasidės grįžimas prie 3x3 krepšinio, aktyvus pasirengimas ir tada jau gyvensime tikėjimu, kad pavyks mums papildyti tas olimpiečių gretas“, – kalbėjo trijulių krepšinio asociacijos steigėjas Rolandas Skaisgirys.

Rinktinė pasirengimą olimpinėms žaidynėms pradės sausio 26-ąją, o iki olimpinės atrankos turnyro kartu su kitomis pajėgiausiomis pasaulio komandomis sužais iš viso keturis turnyrus.

Indijoje vyksiančioje atrankoje Lietuva B grupėje turėtų varžytis su Jungtinėmis Valstijomis, Belgija, Pietų Korėja ir Naująja Zelandija. Tiesa, dalyvių sąrašas dar gali pakoreguotas atsižvelgiant į Pasaulinės antidopingo agentūros skirtą diskvalifikaciją Rusijos sportininkams, mat Rusijos 3x3 krepšinio rinktinė yra užsitikrinusi vietą Tokijuje remiantis federacijos reitingu. Jeigu ši rinktinė būtų diskvalifikuota, kelias į olimpines žaidynes veikiausiai atsivertų Lietuvos grupėje esančioms Jungtinėms Valstijoms. Kelialapius į olimpines žaidynes atrankoje Delyje iškovos trys komandos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi