Naujienų srautas

Sportas2019.12.19 11:15

Patvirtinta Lietuvos jaunimo žiemos olimpinė rinktinė

LRT.lt 2019.12.19 11:15

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomasis komitetas patvirtino 2020 metų jaunimo olimpinėse žaidynėse dalyvausiančių sportininkų sąrašą. Sausio 9-22 dienomis Lozanoje Lietuvos garbę gins 15 jaunųjų atletų. Tai – rekordinis šalies delegacijos skaičius trečią kartą rengiamose žaidynėse, rašoma LTOK pranešime žiniasklaidai.

Lietuvai po Naujųjų metų Šveicarijoje atstovaus 6 biatlonininkai, po 3 ledo ritulininkus ir lygumų slidininkus, 2 kalnų slidininkai ir snieglentininkas. Daugiausiai atletų bus iš Vilniaus (7) ir Anykščių (6), po vieną sportininką atvyks iš Kauno ir Ukmergės.

Į Šveicarijos Alpes sugrįžtančiose žaidynėse bus vykdomos 8 sporto šakų ir 16 disciplinų varžybos. Po per pastarąją savaitę įvykusių permainų dalyvių sąrašuose, oficialiai paaiškėjo, kad žaidynėse iš viso dalyvaus 1872 atletai iš 75 valstybių. Jų amžius – nuo 15 iki 18 metų.

Be penkių disciplinų, kuriose startuos Lietuvos atstovai, Lozanoje dar vyks šių rungčių varžybos: bobslėjus, akmenslydis, dailusis čiuožimas, akrobatinis slidinėjimas, rogučių sportas, šiaurės dvikovė, greitasis čiuožimas trumpuoju taku, skeletonas, šuoliai su slidėmis, slidinėjimo alpinizmas, greitasis čiuožimas.

Trečiosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynėse vyks sausio 9-22 dienomis. Jos bus rengiamos „dviejų bangų“ sistema: iš Lietuvos delegacijos pirmoje žaidynių dalyje varžysis kalnų slidininkai, biatlonininkai ir ledo ritulininkai, o antrojoje – lygumų slidinėjimo ir snieglenčių atstovai.

Pirmose istorijoje jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse 2012 metais Insbruke (Austrija) Lietuva turėjo 6, o 2016-aisiais Lilehameryje (Norvegija) – 10 jaunųjų sportininkų.

Lietuvos sportininkai 2020 metų jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse:

Biatlonas

Viktorija Augulytė (16 metų, Vilnius)

Kamilė Jakubauskaitė (16 metų, Vilnius)

Luka Mackevičiūtė (17 metų, Anykščiai)

Darius Dinda (17 metų, Ukmergė)

Lukas Žukauskas (16 metų, Anykščiai)

Domas Jankauskas (16 metų, Anykščiai)

Lygumų slidinėjimas

Eglė Savickaitė (15 metų, Anykščiai)

Edvinas Šimonutis (17 metų, Anykščiai)

Irmantas Žilinskas (17 metų, Anykščiai)

3x3 ledo ritulys

Linas Dėdinas (15 metų, Vilnius)

Joris Valčiukas (15 metų, Vilnius)

Artur Seniut (15 metų, Vilnius)

Kalnų slidinėjimas

Smiltė Bieliūnaitė (17 metų, Kaunas)

Jokūbas Vakaris Lapienis (16 metų, Vilnius)

Snieglenčių sportas

Motiejus Morauskas (17 metų, Vilnius)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi