2019.12.18 22:47

Jaunimą Venecijoje patirtimi apšaudęs „Rytas“ pirmąjį etapą Europos taurėje užbaigė nesėkme

LRT.lt2019.12.18 22:47

Pralaimėjimu pirmąjį Europos taurės turnyro etapą užbaigė Vilniaus „Ryto“ (4-6) krepšininkai, rungtynėse Venecijoje 74:76 (13:21, 23:17, 18:25, 20:13) nusileidę vietos „Umana Reyer“ (8-2) klubui.

Vilniečiai galutinėje pirmojo etapo B grupėje užėmė 4-ąją vietą. Jau praėjusią savaitę kelialapį į antrąjį etapą užsitikrinę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kovas „Top-16” etapo grupių turnyre pradės sausio mėnesio pradžioje.

Dvikovoje D. Adomaitis leido pasireikšti visiems savo auklėtiniams, o turnyre pirmą kartą debiutavo ir 17-metis Ąžuolas Tubelis, sužaidęs 13 minučių, tačiau taškais nepasižymėjęs.

Susitikime Italijoje pirmojo kėlinio metu „Ryto“ ekipa paleido šeimininkus į priekį ketvirčio pabaigoje. „Umana Reyer“ per dvi minutes padidino savo pranašumą nuo 2 iki 9 taškų – 19:10. Po pirmųjų dešimties minučių svečių deficitas siekė 8 taškus.

Po Ike`o Udanoh dvitaškio Venecijos ekipa antrajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą – 27:16. „Rytas“ nenuleido rankų ir suorganizavo fantastišką spurtą (11:0) bei išlygino rezultatą – 27:27. Netrukus atsigavo ir šeimininkų atakos, tačiau po pirmosios mačo dalies vilniečiai atsiliko tik 2 taškais – 36:38.

„Rytas“ pirmąją pusę trečiojo kėlinio žaidė taškas į tašką su šeimininkais, tačiau „Umana Reyer“ sugebėjo atitrūkti ir susikrovė 10 taškų persvarą – 59:49. Deividas Sirvydis neleido nuskęsti sostinės ekipai ir padėjo išlaikyti viltis susitikime gyvas – 54:63.

D. Sirvydis pratęsė savo pasirodymą lemiamame ketvirtyje, o vilniečiai, sėkmingai mažinę atsilikimą, po D. Sirvydio tritaškio išlygino rezultatą (74:74). Prasidėjus paskutinei minutei Arielis Filloyus dvitaškiu išvedė italų ekipą į priekį (76:74). Nors „Rytas“ turėjo progų išlyginti ar net persverti rezultarą, lemiami vilniečių metimai tikslo nepasiekė.

Vilniaus „Rytas“: Martynas Echodas 13, Deividas Sirvydis 12, Eimantas Bendžius 10.

Venecijos „Umana Reyer“: Stefano Tonutas 14, Arielis Filloyus 13, Ike`as Udanoh 10.