Sportas

2015.09.08 13:45

R. Berankis: kelis kartus teko perlipti per save

Tomas Langvinis, 15min.lt2015.09.08 13:45

Ričardas Berankis pripažino, kad pergalė prieš Joao Sousą pirmame „US Open“ turnyro rate jam buvo ypač sunki. 78-ą vietą pasaulio reitinge užimantis lietuvis po dramatiškos kovos 6:2, 6:2, 4:6, 2:6, 7:6(7:4) nugalėjo 46-ą vietą pasaulio reitinge užimantį portugalą. Puikiai susitikimą pradėjęs R.Berankis vėliau susidūrė su netikėtomis problemomis – jam itin smarkiai ėmė traukti raumenis.

Ričardas Berankis pripažino, kad pergalė prieš Joao Sousą pirmame „US Open“ turnyro rate jam buvo ypač sunki. 78-ą vietą pasaulio reitinge užimantis lietuvis po dramatiškos kovos 6:2, 6:2, 4:6, 2:6, 7:6(7:4) nugalėjo 46-ą vietą pasaulio reitinge užimantį portugalą. Puikiai susitikimą pradėjęs R. Berankis vėliau susidūrė su netikėtomis problemomis – jam itin smarkiai ėmė traukti raumenis.

„Ypač sunki pergalė. Reikėjo labai smarkiai kovoti. Kelis kartus teko perlipti per save. Kažkaip pavyko laimėti. Aišku, labai džiaugiuosi šia pergale, – kalbėjo R. Berankis. – Dabar darau viską, kas tik įmanoma, kad atsigaučiau trečiadienio mačui.“

Prieš dvikovą su J. Sousa lietuvis akcentavo susitikimo pradžią ir ji jam susiklostė labai gerai.

„Pirmuose dviejuose setuose tikrai labai gerai žaidžiau. Esu patenkintas tuo, kaip judėjau, kaip atlikau smūgius, – kalbėjo R. Berankis. – Galiausiai ir rezultate tai atsispindėjo. Bet vėliau mėšlungis ėmė trukti raumenis. Sunku buvo atlikti padavimus.“

R.Berankis ir J.Sousa kovojo daugiau nei tris su puse valandos. Geriausias Lietuvos tenisininkas pripažino, kad penkto seto pratęsime jo kūno rezervo buvo likę kokiems penkiems taškams.

 „Jau nuo trečio seto vidurio ėmė traukti koją kirkšnies srityje. Nuo penkto seto pradžios ėmė traukuliuoti visą kūną. Pabėgi dešimt metrų ir traukia kojas. Pabėgi dar dešimt metrų ima traukti dar kažką. Manau, kad dar penki taškai ir būtų sutraukę visą kūną“, – apie pirmą dvikovą „US Open“ turnyre pasakojo R. Berankis.

Sportininko organizmas buvo tiek paveiktas dehidratacijos, kad iškart po mačo R.Berankį supykino.

„Labai gėda buvo. Ir dabar nejauku, kad taip atsitiko, bet tikrai nieko negalėjau padaryti. Dehidratacija buvo labai stipri. Kūnas atsijungė visiškai“, – kiek šypsodamasis nemalonų incidentą prisiminė geriausias Lietuvos tenisininkas.

R.Berankis tiki, kad spės atgauti jėgas iki rytojaus akistatos su 15-a pasaulio rakete Davidu Goffinu.

„Procedūros, maistas, šiek tiek dar pasitvarkysiu kelį ir vėl į naują kovą. Viskas yra gerai, – su gera nuotaika kalbėjo R. Berankis. – Kaip atsigauti po tokių dalykų gerai žinau, ir tai nėra sudėtinga. Tai net nėra jokia naujiena. Tenisininkams tai dažnai atsitinka, ypač tokiuose ilguose mačuose. Todėl tikrai nieko ypatingo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt