Sportas

2019.12.18 07:04

Dalį kaltės dėl pralaimėjimo prisiėmęs Walkupas: neatlikau savo darbo taip, kaip turėčiau

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.12.18 07:04

Thomas Walkupas antradienio rungtynėse su Stambulo „Anadolu Efes“ vėl buvo tas, kuris nešė didžiulę naštą ant savo pečių. Krepšininkas ant parketo praleido 27 minutes ir buvo sunkiai pakeičiamas įžaidėjo pozicijoje. Nei amerikiečio, nei kitų žalgiriečių pastangų dvikovoje su Eurolygos vicečempionais neužteko. Patirtas aštuntasis iš eilės pralaimėjimas Eurolygoje – 68:74.

„Vėl neišpildėme mažų detalių žaidimo plane. Jeigu norime būti gera komanda, turime viską išpildyti. Manau, kad pats atlikau prastą darbą bandydamas įvesti kamuolį į tas situacijas, kuriose jis turėjo būti. Man nepavyko suvaldyti komandos taip, kaip turėtų tikras įžaidėjas, – tvirtino T. Walkupas. – Gynyboje dirbome išties gerai. Žaidėme prieš tikrai puikiai Eurolygoje puolančią ekipą. Didžiąją rungtynių dalį sugebėjome išvesti varžovus iš jiems įprasto ritmo.“

Pirmąjį susitikimo kėlinį „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo lėtesniu ritmu puolime ir gynyboje, o tuo pasinaudoję „Anadolu Efes“ krepšininkai susikrovė 9 taškų persvarą po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 26:17.

Visgi antrajame ketvirtyje žalgiriečių puolimas buvo puikus – žaliai–balti patys atsakė 26 taškais, pataikė tritaškius bei puikiai naudojosi situacijomis arčiau varžovų krepšio. Tiesa, po pirmosios mačo dalies susikrautos vieno taško persvaros (43:42) nepavyko išlaikyti antrojoje susitikimo dalyje.

„Toks „Žalgiris“, kokį matėme pirmoje dalyje, ir turėtų būti mūsų veidas. Tai komanda, kuri gali žaisti, jaučia ritmą, išpildo žaidimo planą. Kai sugebi atlikti savo užduotis, aikštėje atrodai visiškai kitaip. Be visa ko, kai pataikai, viskas yra kitaip. Sugebi pagauti ritmą. Tą ritmą pagauna visi – ne tik vienas žaidėjas. Tikrai galime būti tokia komanda. Mes tą ir įrodėme“, – kalbėjo T. Walkupas.

„Žalgirio“ gretose T. Walkupas Eurolygoje yra vienas daugiausiai komandoje rungtyniaujančių krepšininkų. Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis ir pagrindinio įžaidėjo funkcijas perėmęs gynėjas tikina, kad turi atlikti dar geresnį darbą organizuodamas komandos atakas.

„Nemanau, kad jaučiu kažkokius „augimo skausmus“ žaisdamas įžaidėjo pozicijoje. Turi tiesiog susitelkti ir atlikti savo užduotis. Šįvakar, manau, kad tiesiog neatlikau savo darbo taip, kaip turėčiau“, – aiškino žalgirietis.