Naujienų srautas

Sportas2019.12.17 21:48

Geriausi Lietuvos sportininkai su prizais rankose dūrė valdžiai: gal mūsų nelabai myli

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.12.17 21:48

LTEAM metų apdovanojimuose geriausiais 2019 metų Lietuvos sportininkais pripažinti Danas Rapšys ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau atsiėmę savo statulėles negailėjo karčių žodžių šalie valdžiai. Dar ant scenos sveikinimo kalbą sakiusi penkiakovininkė dėl replikos valdžiai sulaukė gausių renginyje susirinkusių sporto pasaulio atstovų aplodismentų.

„Tiesiog norėjau paprašyti, kad požiūris truputį būtų kitoks. Mes, sportininkai, tikrai stengiamės ir garsiname Lietuvą visame pasaulyje. Norėtųsi, kad šiek tiek labiau mus mylėtų“, – po renginio kalbėjo trečią kartą geriausią šalies atlete pripažinta penkiakovininkė.

„Nežinau, kiek mums yra žadėta ir prižadėta – su baseinais ir viskuo. Jeigu atvirai, aš jau nebelabai tikiu, kad kada nors bus baseinas ar ne. Paleidžiu tą mintį ir einu savo keliu, darau tai, ką galiu geriausiai. Jau nebesistengiu apie tai galvoti, nemanau, kad tai iš viso reikšminga“, – sakė D. Rapšys.

Paklaustas, ar dar liūdina situacija, kuomet Lietuvoje plaukikai neturi tinkamo olimpinio baseino, Europos čempionas nevyniojo žodžių į vatą.

„Tas liūdina... jau metai iš metų tokia situacija, metai iš metų tą patį kalba ir kalba, bet kas nuo to pasikeitė? Atsimenu, kai buvau vaikas tą pačią dainelę girdėjau, praėjo tiek metų, aš čia stoviu ir viskas yra tas pats. Nebelabai aš tikiu“, – kalbėjo D. Rapšys.

„Apskritai aš nesuprantu, kaip įmanoma, kad taip atsitiktų. Kaip valdžia leidžia, kad įvyktų taip, kaip įvyktų dabar. Kaip įmanoma? Nemyli tikriausiai mūsų. Tais pažadais norisi tikėti, kad bus taip, kaip kalbama. Bet valdžiai reikėtų labiau pamąstyti, kad tokios situacijos daugiau nepasikartotų“, – apie dabartinę baseinų situaciją šalyje kalbėjo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

D. Rapšys šį sezoną laimėjo 14 aukso medalių pasaulio taurės varžybose, dukart triumfavo Europos čempionate 25 metrų baseine, tačiau bene ryškiausiai atsiminimas lieka iš nesėkme pasibaigusio pasaulio čempionato Pietų Korėjoje. Ten panevėžietis pirmasis finišavo 200 metrų laisvu stiliumi rungtyje, bet buvo diskvalifikuotas už neleistiną judesį prieš startą.

„Manęs visi paklausia to paties. Reikia priimti gyvenime, kad visko atsitinka, visko būna. Iki dabar mes negalime paaiškinti, kodėl aš sukrutėjau prieš startą. Galbūt tai buvo įtampa, nerimas ar kažkas. Bet. Aš vis tiek padariau tą rezultatą, žinau, kad jį užfiksavau, jį parodė ir žinau, kad buvau pirmas. Po to, kas buvo aš nebelabai žiūrėjau. Mane tai motyvavo ir pasaulio taurėje rezultatą dar pagerinau. Gal tas pralaimėjimas man padėjo pamatyti, kad tai nėra limitas. Būna visko, nepasiseka, traumos – reikia žiūrėti tik pirmyn“, – dar kartą apie apmaudųjį finalą kalbėjo Danas.

2012 m. olimpinei čempionei L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pastarasis laikotarpis irgi nebuvo lengvas. Dėl Achilo sausgyslės traumos ilgą laiką nesportavusi ir nežinojusi, ar dar galės tai daryti, atletė 2019 m. iškovojo olimpinį kelialapį, laimėdama pasaulio taurės varžybas bei Europos čempionatą.

„Buvo nežinomybė, kaip bus, ar sugrįšiu į sportą. Ačiū Dievui, dėjau visas pastangas, labai daug dirbau ir norėjau. Kai tikrai nori ir sieki to tikslo, tas tikslas yra pasiekiamas. Tai yra įrodymas, kad šie metai buvo sėkmingi, įvykdžiau daugiau nei buvome suplanavę. Tikiuosi, kad kitais metais dar pakoreguosiu savo trūkumus ir tikrai būsiu ne silpnesnė.

Būna, kad nesugrįžta po tokių traumų, čia gal likimas, gal man pasisekė, kad buvau su žmonėmis, kurie man labai padėjo. Jų dėka aš sugrįžau į didįjį sportą“, – sakė trečią kartą geriausia Lietuvos sportininke pripažinta penkiakovininkė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi