Sportas

2019.12.17 19:11

Be staigmenų: geriausiais 2019 metų sportininkais pripažinti Rapšys ir Asadauskaitė

Atnaujinta 20:20
LRT.lt2019.12.17 19:11

Geriausiais 2019 metų sportininkais antradienio vakarą pripažinti Danas Rapšys ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Penkiakovininkei tai trečiasis toks titulas po 2011 ir 2015 metų, o plaukikui tai pirmasis toks įvertinimas karjeroje. Abiejų laureatų treneris ir trenerė atitinkamai pripažinti geriausiais savose kategorijose.

Geriausio sportininko kategorijoje šiemet pasaulio baseinuose dominavęs D. Rapšys nurungė irkluotoją Mindaugą Griškonį ir gimnastą R. Tvorogolą.

Pasaulio taurę ir Europos čempionatą po sunkios traumos ir beveik metų be sporto laimėjusiai L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei konkurenciją sudarė treko dviratininkė Simona Krupeckaitė ir buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Iškilmingos ceremonijos metu bus apdovanoti 7 kategorijų nugalėtojai. Šiuose rinkimuose 20 procentų galutinio rezultato lėmė visuomenės balsas, o likusius 80 proc. – LTOK sudaryta komisija, kurioje yra sporto, žiniasklaidos ir pačių sportininkų atstovai.

„Lygiai prieš metus, kai buvau šio vakaro vedėja, pasakiau svajonę – užlipti ant scenos ir atsiimti tokią nominaciją. Svajonė išsipildė. Todėl noriu palinkėti jums visiems – svajoti, nes svajonės pildosi. Šie metai man nebuvo lengvi, nes reikėjo sugrįžti po traumos ir vėl visam pasauliui įrodyti, ką galiu“, – sakė kelialapį į olimpines žaidynes Tokijuje jau iškovojusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Po olimpinės čempionės žodžių, prašančių geresnio valdžios požiūrio į sportininkus, salėje nuaidėjo labai gausūs plojimai.

„Noriu visiems padėkoti. Teko labai daug dirbti, kad čia stovėčiau. Dėkoju savo šeimai, merginai, federacijai ir rėmėjais, kurie prie to prisideda. Be abejo, treneriai, kuri jau gavo savo apdovanojimą. Mes sportininkai laimime medalius, premijas ir aplodismentus. Mes gauname tą garbę. Bet yra žmonės, kurie kasdien dirba nuo ryto iki vakaro, kad tu laimėtum. Bet tų žmonių niekas nežino – jie negauna medalių ir premijų. Noriu į sceną pakviesti tuos du žmones“, – aidint gausiems plojimams kalbėjo D. Rapšys.

Kategorijos ir nugalėtojai:

Už gyvenimo nuopelnus, apdovanojimas, kuris skiriamas be balsavimo ir be kandidatų. Šį itin garbingą įvertinimą laimėjo dailiojo čiuožimo trenerė Lilija Vanagienė.

„Man net ašara nutekėjo. Tai yra taip netikėta, aš manau... nežinau, kodėl man toks apdovanojimas įteiktas. Aš esu sukrėsta ir neturiu žodžių, labai jums visiems dėkoju, turbūt daugiausiai olimpiniam komitetui. Esu sujaudinta ir neturiu, ką pasakyti“, – su ašaromis akyse kalbėjo Lietuvos dailiojo čiuožimo legenda.

„Metų moterų komanda“. Apdovanojimą laimėjo dviračių treko atstovės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

„Ačiū treneriams, ačiū savo šeimai, kuri mane visada palaikė ir, žinoma, ačiū Simonai, be kurios manęs čia nebūtų“, – sakė M. Marozaitė.

„Šiandien norėčiau padėkoti sportui už tai, kad esu čia, už tas gražias emocijas, už tai, kad man dabar kojos dreba. Už tuos pakylimus ir nuopuolius, už tai, kad mes turime tokią gražią šeimą. Už tai, kad galėsiu dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Sportas man nėra tiesiog sportas. Tai mano meilė ir mano gyvenimo tikslas“, – graudinančia kalba už prizą padėkojo S. Krupeckaitė.

Visuomenės balsavime šios kategorijos favoritės buvo merginų U-16 krepšinio rinktinė, tapusi Europos vicečempione. Visuomenė joms skyrė 6256 balsus, o nugalėtojoms dviratininkėms – 3464 balsus. Irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė gavo 1932 balsus.

„Metų vyrų komanda“. Geriausia vyrų komanda pripažinta 3 prieš 3 krepšinio rinktinė, Europos čempionate laimėjusi bronzos medalius. Jos pagrindu suburta „Gulbelės“ komanda yra per žingsnį nuo patekimo į Tokijo olimpines žaidynes. Komandos nariai – Marijus Užupis, Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis ir Aurelijus Pukelis.

Čia taip pat visuomenės balsas nesutapo su galutiniu rezultatu. Mat visuomenė balsų dauguma (6072) nugalėtojais išrinko plaukimo 4 po 100 metrų kompleksiniu būdu rinktine, kuri prasimušė į olimpines žaidynes. Krepšininkams visuomenė skyrė 2172 balsus, o dar daugiau (2673) davė irklutojų duetui, Dovydui Nemeravičiui ir Sauliui Ritter.

„Metų proveržis“. Šioje kategorijoje daug intrigos nebuvo ir nugalėjo dar viena krepšinio atstovė, Justė Veronika Jocytė, šiais metais, kaip viesulas įsiveržusi į Lietuvos krepšinio pasaulį. 13-metė dominavo U-16 čempionate, vėliau debiutavo Lietuvos moterų rinktinėje, o dabar išvykusi į Prancūziją jau pasimušė į Vilerbano ASVEL pagrindinę moterų komandą.

„Ačiū visiems balsavusiems už mane, kurie mano, kad esu to verta. Tai nėra man eilinis apdovanojimas, nesu tokio gavusi, nežinojau, kad toks yra. Svarbiausia, neužmigti ant laurų, kad tų įvertinimų būtų daugiau. Noriu, kad šis apdovanojimas paskatintų jaunas mergaites – kad ir koks tavo amžius, tai neturi tavęs riboti siekti tikslų ir savo svajonių“, – vaizdo įraše iš anksto parengtoje kalboje sakė J. Jocytė.

„Metų trenerė“. Viena nominacijų, kur nugalėtoja kėlė labai mažai intrigos. Metrų trenere pripažinta Dano Rapšio ilgametė trenerė Ina Paipalienė, padėjusi plaukikui 2019 metais laimėti visą krūvą aukso medalių pasaulio taurės varžybose, triumfavusį Europos trumpo vandens čempionate ir buvusį per žingsnį nuo pasaulio čempiono titulo.

„Ačiū labai visiems už šį apdovanojimą, tačiau jis priklauso ne vien tik man. Jis yra visos mano komandos, nes be jos mes pasaulyje nebūtume taip toli tokiais sparčiais žingsniais nuėję. Ačiū visiems“, – sakė I. Paipalienė.

„Metų treneris“. Nominacija, kurioje nugalėtojas irgi iš anksto buvo nujaučiamas. Geriausiu Lietuvos treneriu 2019 metais pripažintas buvęs olimpinis prizininkas Andrejus Zadneprovskis, treniruojantis savo žmoną L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę.

„Keistas jausmas, kaip ir Ina Paipalienė sakė – aš esu tik dalelytė šio apdovanojimo. Didžiulė komanda, kuri čia netilptų į sceną. Noriu padėkoti už tą laiką, žinių bagažą ir viską, ką jie įdėjo. Noriu padėkoti Rimtautui Gudui, be jo nebūtų Laurai pavykę grįžti į sportą, už operaciją“, – kalbėjo A. Zadneprovskis.

Kategorijos ir nugalėtojai.

„Metų sportininkas“: Danas Rapšys

„Metų sportininkė“: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

„Metų treneris“: Andrejus Zadneprovskis.

„Metų trenerė“: Ina Paipelienė.

„Metų vyrų komanda“: Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinė.

„Metų moterų komanda“: Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

„Metų proveržis“: Justė Veronika Jocytė.

„Už viso gyvenimo nuopelnus“: Lilija Vanagienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.