Naujienų srautas

Sportas2019.12.24 17:03

Broliai futbolo aikštėje: pasaulio čempionai, žaidimas skirtingose rinktinėse ir varžybos dėl geresnio vardo

LRT.lt 2019.12.24 17:03

Visa Lietuva žino brolius dvynius Lavrinovičius, ne kartą žaidusius Lietuvos rinktinėje bei įvairiuose klubuose. Krepšininkai yra tikros šalies sporto įžymybės – pirmieji tokias krepšinio aukštumas pasiekę broliai Lietuvoje. Futbolo pasaulyje broliai ar netgi broliai dvyniai ne toks jau retas reiškinys, kaip gali pasirodyti. LRT.lt pristato jums žymiausias futbolo šeimas.

Bobby (82 m.) ir Jackas (84 m.) Charltonai

Tautybė: anglai.

Rungtynės rinktinėje: Bobby – 106, Jackas – 35.

Pasiekimai: 1966 metų pasaulio čempionai (abu), 1968 m. Europos čempionato bronza (abu) 1966 metų „Ballon d‘Or“ prizas (Bobby), 4 Anglijos čempionų titulai (Bobby – 3, Jackas – 1).

Seras Bobby Charltonas yra laikomas vienu geriausiu visų laikų futbolininkų, su Anglijos rinktine ne tik tapęs pasaulio čempionu, bet tais metais ir pripažintas geriausiu planetos futbolininku. Per 106 rungtynes rinktinėje jis iš viso įmušė 49 įvarčius, o „Manchester United“ klube praleido 17 metų ir buvo vienas Miuncheno oro katastrofą išgyvenusių žaidėjų.

Per 17 sezonų „Man Utd“ gretose jis sužaidė net 758 rungtynes (antras rezultatas istorijoje po Ryano Giggso 963 rungtynių) ir įmušė 249 įvarčius (antras rezultatas istorijoje po Wayne`o Rooney 253 įvarčių).

Jackas žinomas kur kas mažiau, tačiau ir jis žaidė pergalingoje 1966-ųjų Anglijos rinktinėje, o klubiniame futbole visus 21 karjeros metus praleido „Leeds United“. Nors futbolininkas netapo tokia legenda kaip brolis, Jackui geriau sekėsi trenerio karjera, 1974 m. jis pripažintas geriausiu Anglijos treneriu. Jis išvedė Airijos rinktinę į 1988 metų Europos bei į 1990 ir 1994 metų pasaulio čempionatus.

Bobby ir Jackas Charltonai yra vienintelė brolių pora futbolo istorijoje, galinti pasigirti pasaulio čempiono titulais. Negana to, jie iškovojo taurę žaisdami kartu.

Fabio (46) ir Paolo (38) Cannavaro

Tautybė: italai.

Rungtynės rinktinėje: Fabio – 136, Paolo – nežaidė.

Pasiekimai: 2006 m. pasaulio čempionas ir „Ballon d‘Or“ laimėtojas (Fabio).

Vyresnysis brolis Fabio laikomas vienu geriausių šio amžiaus futbolo vidurio gynėjų, padėjęs Italijai triumfuoti pasaulio čempionate. Nuo 2006 metų nė vienas gynėjas nėra iškovojęs „Ballon d‘Or“ apdovanojimo. Fabio žaidė tokiuose klubuose kaip „Inter“, „Juventus“ ar „Real“.

2006 m. jau po triumfo pasaulio čempionate F. Cannavaro žaidė ir prieš Lietuvos rinktinę, kai Neapolyje vykusiose rungtynėse lietuviai iškovojo lygiąsias 1:1. 2007 m. atsakomosiose rungtynėse Kaune italai jau buvo pranašesni 2:0.

Paolo Cannavaro žinomas kur kas mažiau, nors irgi buvo aukščiausio lygios futbolininkas, visą karjerą žaidęs Italijos komandose. 1999–2002 m. abu broliai kartu žaidė „Parma“ klube, kuriame debiutuodamas Paolo į aikštę žengė keisdamas būtent vyresnįjį brolį. Vienintelis Paolo klubinis titulas – laimėta Italijos taurė su „Napoli“ klubu, kuriame gynėjas iš viso sužaidė 278 rungtynes.

Franco (59 m.) ir Giuseppe (61 m.) Baresi

Tautybė: italai

Rungtynės rinktinėje: Franco – 81, Giuseppe – 18.

Pasiekimai: Franco su Italijos rinktine yra laimėjęs visų spalvų medalius pasaulio čempionatuose. Broliai turi aštuonis „Serie A“ titulus (Franco – 6, Giuseppe – 2), Giuseppe laimėjo dvi Italijos taures, Franco – tris Čempionų lygos titulus.

Dar vieni šio sąrašo italai, tačiau jų istorija yra itin įdomi. Franco Baresi karjeros pradžioje buvo vadinamas „antruoju Baresi“, kai Milano „Inter“ ekipa nepriėmė jaunėlio į komandą. Giuseppe jau žaidė jaunimo ekipoje, kai 14-metis Franco nepraėjo klubo peržiūros ir vėliau atsidūrė kitoje Milano pusėje – „AC Milan“ klube.

Abu broliai vėliau tapo savo klubų kapitonais ir yra laikomi legendomis. Franco per įspūdingą 20 metų karjerą „Milan“ ekipoje iš viso sužaidė 719 mačų, šešis kartus į viršų kėlė Italijos čempiono titulą, triskart – Čempionų lygos (Europos taurės) trofėjų. Giuseppe su „Inter“ marškinėliais per 15 metų sužaidė 465 rungtynes, laimėjo du „Serie A“ titulus, tačiau visą karjerą iš esmės buvo jaunesniojo brolio šešėlyje.

Įdomi brolių istorija ir Italijos rinktinėje. Vienintelį kartą kartu nacionalinėje ekipoje broliai žaidė 1980-ųjų Europos čempionate, kur Italija iškrito pusfinalyje. Tiesa, jaunasis Franco tada nesužaidė nė vienerių rungtynių. Giuseppe į rinktinę dar buvo pakviestas 1986 m. pasaulio čempionatui, kur italai iškrito aštuntfinalyje.

Franco nepateko į 1986-ųjų rinktinę, tačiau, kai vilkėdavo rinktinės marškinėlius – tai baigdavosi medaliais. 1982 m. būdams 22-iejų jis su komanda tapo pasaulio čempionu, tiesa, nesužaidęs nė vienerių rungtynių. 1990 m. planetos pirmenybėse jis buvo vienas geriausių žaidėjų apskritai, padėjęs Italijai žengti iki pusfinalio nepraleidus nė vieno įvarčio, tačiau galiausiai teko tenkintis bronza, kai pusfinalyje buvo nusileista Argentinai.

1994 m. planetos pirmenybėse Franco susižeidė jau pirmajame mače, bet italai žengė iki finalo, prieš kurį jis grįžo į aikštę. Po didžiulių fizinių jėgų pareikalavusių lygiųjų 0:0 su brazilais teko mušti 11 metrų baudinius ir Franco buvo vienas tų, kuris smūgiavo pro šalį. Tiesa, į istoriją ryškiausiai įėjo paskutinis nepataikytas Roberto Baggio baudinys.

Michaelas (55 m.) ir Brianas (50 m.) Laudrupai

Tautybė: danai.

Rungtynės rinktinėje: Michaelas – 104, Brianas – 82.

Pasiekimai: Europos čempiono titulas (Brianas), FIFA Konfederacijų taurė (abu), Čempionų lyga/Europos taurė (abu po 1 titulą), Ispanijos čempionas (Michaelas – 5 sykius), „Serie A“ čempionai (abu).

Michaelas Laudrupas daugelio vadinamas geriausiu visų laikų žaidėju, kuris taip ir negavo „Ballon d`Or“ apdovanojimo. Johano Cruyffo treniruotos „Barcelona“ ekipos, vadintos „Svajonių komanda“ narys, visų laikų geriausias Danijos ir Skandinavijos futbolininkas, apie kurį Luisas Figo yra pavadinęs geriausiu žaidėju, prieš kurį jam teko žaisti. Andresas Iniesta yra pavadinęs M. Laudrupą geriausiu žaidėju istorijoje.

Tiesa, Michaelas dažnai kritikuotas, kad aikštėje per mažai stengiasi, neatiduoda viso savęs ir yra kiek per mažai savanaudiškas. Vyresnysis Laudrupas žaidė „Juventus“, „Barcelona“, iš kurios perėjo tiesiai į „Real“. Laimėjo Ispanijos, Italijos, Nyderlandų čempionatus bei Čempionių lygą su „Barca“, tačiau dėl vieno nelaimėto trofėjaus Michaelas turėtų nusigraužti nagus.

Jo jaunesnysis brolis Brianas negali varžytis su vyresnėliu šlove ir titulais, tačiau turi vieną tikrai įspūdingą. Su Danijos rinktine Brianas 1992 metais sukūrė vieną didžiausią sensacijų istorijoje – laimėjo Europos čempionatą. Dėl ginčų su federacija abu broliai žadėjo į rinktinę nevažiuoti, tačiau Bryanas galiausiai persigalvojo, i Michaelas – ne.

Klubiniame futbole Brianas tokios šlovės nepasiekė, nors su „Milan“ ekipa 1994 metais ir laimėjo Čempionų lygą bei „Serie A“. Bet žaidė jis toje komandoje pagal nuomos sutartį ir nedaug. Su Glazgo „Rangers“ jis vėliau triskart tapo Škotijos čempionu, laimėjo abi šalies taures.

Ronaldas (56 m.) ir Erwinas (58 m.) Koemanai

Tautybė: olandai.

Rungtynės rinktinėje: Ronaldas – 78, Erwinas – 31.

Pasiekimai: Europos čempionai (abu), Nyderlandų čempionai (abu), Ispanijos čempionas, Europos taurės laimėtojas ir geriausias Nyderlandų futbolininkas (Ronaldas).

Tai atvejis, kai daugiau titulų per karjerą pasiekė ir kur kas garsesniu tapo jaunėlis – Ronaldas Koemanas. Tiesa, abu broliai padėjo savo šalies rinktinei triumfuoti 1988 metų Europos čempionate.

Ronaldas geriausiai žinomas dėl savo šešių sezonų Johano Cruyffo „Barcoje“, toje pačioje jau minėtoje „Svajonių komandoje“. Per tuos šešerius metus Ronaldas laimėjo keturis „La Liga“ titulus, šalies taurę, supertaurę bei Europos taurę (Čempionų lygą).

Kaip treneris Ronaldas irgi kur kas sėkmingesnis. Jis dirbo tokiose komandose, kaip „Ajax“, „Valencia“, „Benfica“, „Southampton“, „Everton“, o dabar treniruoja Nyderlandų rinktinę. Erwinas buvo savo brolio asistentu Anglijos klubuose, o dabar yra Omano rinktinės treneris.

Frankas ir Ronaldas De Boerai (abu – 49 m.)

Tautybė: olandai

Pasiekimai: Nyderlandų čempionai (abu po 5 kartus), Ispanijos čempionai (abu), Čempionų lygos laimėtojai (abu).

Rungtynės rinktinėje: Frankas – 112, Ronaldas – 67.

Šį kartą kalbame apie brolius dvynius, kurie karjeros metu kartu žaidė net penkiuose klubuose, o vienas jų buvo „Barcelona“, kur broliai tapo Ispanijos čempionais.

Tiesa, dar anksčiau, dar žaisdami Amsterdamo „Ajax“ broliai laimėjo Čempionų lygą su auksine karta, iš kurios į Europos klubus pasileido tokios pavardės, kaip Edwinas van der Sarras, Patrickas Kluivertas, Marcas Overmarsas, Jari Litmanenas, Clarence`as Seedorfas, Edgaras Davidas ar Frankas Rijkaardas. Abu broliai žaidė ir tame 1995 metų finale.

Po etapo Barselonoje abiejų brolių karjeros jau ritosi žemyn, o paskutinėmis karjeros stotelėmis tapo Kataro klubai, kur abu skirtingu metu ir baigė karjeras.

Frankas sužaidė 112 rungtynių rinktinėje, Ronaldas – 67. Franko trenerio karjera buvo pasiekusi Milano „Inter“ lygį, bet dabar jis dirba JAV, „Atlanta United“ klube. Ronaldas yra vienas „Ajax“ jaunimo komandų treneris.

Yaya (36 m.) ir Kolo (38 m.) Toure

Tautybė: Dramblio Kaulo Kranto piliečiai.

Pasiekimai: 2015 m. Afrikos čempionai, „Premier“ lygos čempionai (abu), FA taurės laimėtojai (abu), Yaya su „Barcelona“ triumfavo Čempionų lygoje.

Rungtynės rinktinėje: Yaya – 101, Kolo – 120.

Šie broliai yra pasaulio rekordininkai pagal brolių bendrai sužaistas rungtynes savo šalies rinktinėje. 2015 m. jie su rinktine laimėjo Afrikos čempionų titulą – „Tautų taurės“ turnyrą.

Dviem metais vyresnis Kolo aukščiausią lygį pasiekė dar 2002 m., kai jį įsigijo Londono „Arsenal“. Jau antrajame savo sezone „Premier“ lygoje gynėjas su komandą ne tik laimėjo čempionų titulą, bet ir pasiekė iki šiol nepakartotą pasiekimą – nepralaimėjo nė vienerių rungtynių.

Yaya kelias į viršūnę driekėsi per „Monaco“ ir „Olympiakos“ klubus, o 2007 m. galingo stoto saugą įsigijo „Barcelona“, su kuria afrikietis laimėjo visus įmanomus titulus, tarp jų ir Čempionų lygą. Vėliau jis neįtiko Josepui Guardiolai, tad išvyko į „Man City“, kur sezoną jau žaidė jo brolis Kolo. Abu broliai 2011–2012 m. kartu laimėjo „Premier“ lygą, bet Kolo vėliau išvyko į „Liverpool“, o Yaya su Mančesterio klubu Anglijos čempionu tapo dar dusyk.

Po trijų sezonų Liverpulyje Kolo karjerą baigė Glazgo „Celtic“ ekipoje, o Yaya nuo šių metų rungtyniauja Kinijoje. Beje, buvo ir trečiasis brolis, Ibrahimas Toure, jauniausias iš trejetuko niekada į tokį aukštą lygį neužkopė, o 2014 m. mirė pralaimėjęs kovą su vėžiu.

Filippo (46 m.) ir Simone (43 m.) Inzaghi

Tautybė: italai.

Pasiekimai: Italijos čempionai (abu), taurės (abu) ir Supertaurės (abu) laimėtojai. Filippo yra laimėjęs Čempionų lygą ir pasaulio čempionatą.

Rungtynės rinktinėje: Filippo – 57, Simone – 3.

Filippo Inzaghi galime vadinti „Milan“ klubo legenda, nors į šią komandą puolėjas ir perėjo iš Turino „Juventus“. Su abiem komandomis jis yra tapęs Italijos čempionu, su „Milan“ laimėjo dvi Čempionų lygas ir UEFA Supertaures, tapo pasaulio klubų turnyro nugalėtoju.

Vis dėlto turbūt didžiausias Pippo karjeros viršūne tapo pasaulio čempionų titulas su 2006 m. Italijos rinktine.

Simone rinktinėje sužaidė tik 3 mačus, o didžiausią karjeros dalį klubuose praleido „Lazio“, su kuriuo jam irgi pavyko tapti Italijos čempionu (1999–2000), laimėti tris Italijos taures, UEFA Supertaurę.

Įdomu, kad broliai niekada nežaidė kartu viename klube. Jie kurį laiką abu priklausė „Piacenza“ ekipai, su kuria Filippo 1994–1995 m. laimėjo „Serie B“, tačiau tuo metu Simone pagal nuomos sutartį žaidė kitoj komandoje. Vėliau brolių keliai susikirto tik žaidžiant vienam prieš kitą.

Tiesa, trenerių karjera broliams jau klostosi kitaip. Filippo vienu metu treniravo „Milan“, tačiau ilgai poste neišsilaikė ir dabar dirba „Serie B“ klube „Benevento“. Tuo tarpu Simone nuo 2010 metų rstabliai kilo karjeros laiptais „Lazio“ klube, kurio vyriausiuoju treneriu tapo 2019-aisiais ir sėkmingai dirba iki šiol.

Gary`is (44 m.) ir Philas (46 m.) Neville`ai

Tautybė: anglai.

Pasiekimai: „Premier“ lygos laimėtojai (Gary`is – 8, Philas – 6 kartus), FA ir lygos taurės laimėtojai, UEFA Čempionų lygos nugalėtojai.

Rungtynės rinktinėje: Gary`is – 85, Philas – 59.

Abu broliai yra legendinės „Manchester United“ 1992-ųjų kartos atstovai, klube žaidę daug metų. Tiesa, Gary`is čia pražaidė visą savo karjerą nuo 1992 iki 2011 metų, kai Philas dar 2005 metais persikėlė į „Everton“, kuriame žaidė dar 8 metus.

Abu jie Anglijoje laimėjo visus įmanomus titulus bei triumfavo Čempionų lygoje. Tiesa, Philas tai padarė tik kartą (199 m.), o Gary`is turi ir 2008 metų titulą. Tiesa, individualiai Gary`is buvo kiek geresnis futbolininkas, ne kartą įvertintas asmeniškai. 2015 m. jis įtrauktas į Anglijos futbolo šlovės muziejų.

Baigus futbolininkų karjeras broliai pasuko į treniravimą. Ketverius metus rinktinėje asistentu dirbęs Gary`is 2015-aisiais tapo „Valencia“ treneriu, o asistentu pasikvietė savo brolį. Deja, šis periodas Ispanijos klubui buvo labai nesėkmingas (10 perg., 7 lyg. 11 pral.) ir broliai klube neišdirbo net metų.

Po bandymo būti treneriu Gary`is apsistoju ties darbu televizijoje, o Philas pasirinktą darbą tęsė. 2018 metais jis buvo paskirtas Anglijos moterų rinktinės vyr. treneriu ir su komanda 2019 m. pasaulio čempionate iškovojo ketvirtąją vietą.

Jerome`as (31 m.) ir Kevinas-Prince`as (32 m.) Boatengas

Pilietybė: Vokietijos ir Ganos

Pasiekimai: Jerome`as 7 kartus tapo Vokietijos čempionu, yra laimėjęs taurę ir Supertaurę, 2013 m. triumfavo Čempionų lygoje, o 2012 – pasaulio čempionate su Vokietijos rinktine. KPB yra Italijos ir Ispanijos čempionas, Vokietijos ir Anglijos lygos taurių laimėtojas.

Rungtynės rinktinėje: Jerome`as – 76, Kevinas-Prince`as – 15.

Pereiname prie vis dar rungtyniaujančių futbolininkų. Šie vyručiai nėra tikri broliai – jų bendras tėvas yra kilęs iš Ganos, tačiau abu žaidėjai gimė Vokietijoje skirtinoms motinoms vokietėms. Jerome`as turi Vokietijos pilietybę ir visada žaidė šios šalies jaunimo komandose ir rinktinėse. Kevinas atstovavo savo gimtinei tik jaunimo varžybose. Jis žaidė visų amžiaus grupių jaunimo rinktinėse, tačiau 2009 m. nusprendė Vokietijai nebeatstovauti ir apsivilko Ganos rinktinės marškinėlius.

2010 metų pasaulio čempionate jie tapo pirmaisiais broliais, kurie planetos pirmenybėse žaidė už atskiras rinktines. Abu broliai žaidė startinėje sudėtyje, o mačą po vienintelio įvarčio laimėjo Vokietija. Gana šiame turnyre žengė iki ketvirtfinalio, o vokiečiai užėmė trečiąją vietą.

2014 metų planetos pirmenybėse Kevinas susipyko su rinktinės vadovais ir buvo pašalintas iš nacionalinės komandos, o po kiek laiko pareiškė baigiantis karjerą rinktinėje.

Granitas (27 m.) ir Taulantas (28 min.) Xhaka

Tautybė: albanai, atstovaujantys skirtingoms Šveicarijos ir Albanijos rinktinėms

Pasiekimai: Šveicarijos čempionai ir taurės laimėtojai (abu). Granitas su „Arsenal“ yra laimėjęs FA taurę, su Šveicarijos jaunimo iki 17 m. rinktine tapo pasaulio čempionu, su U-20 rinktine – Europos vicečempionu.

Rungtynės rinktinėje: Granitas – 82 (Šveicarijos), Taulantas – 31 (Albanijos)

Abu broliai yra grynakraujai albanai, gimę albaniškoje šeimoje Šveicarijos mieste Bazelyje. 1986 m. jų tėvas Ragipas atsidūrė Jugolsavijos kalėjime kaip politinis kalinys po studentų demonstracijos. Nuteistas šešeriems metams po trijų su puse jis išėjo į laisvę ir su šeima emigravo į Šveicariją. Po metų gimė Taulantas, po dviejų – Granitas.

Profesionalias karjeras abu broliai 2010 m. pradėjo tame pačiame „Basel“ klube, kur vyresnysis žaidžia iki šiol, o Granitas dar 2012 m. išvyko į Menchengladbacho „Borussia“. 2016 m. saugą perpirko Londono „Arsenal“ ekipa.

Abu broliai jaunystėje žaidė Šveicarijos jaunimo rinktinėse. Granitas iš viso sužaidė 43 rungtynes, o Taulantas – 41. Vis dėlto būtent Granitas žaisdavo tose jaunimo komandose, kurios laimėdavo trofėjus.

Atėjus metui žengti į suaugusiųjų rinktinę abu broliai žadėjo atstovauti tėvų gimtinei Albanijai, tačiau Granitas skundėsi, kad ši nerodo noro pasikviesti jį į savo gretas. Galiausiai vyresnysis brolis gavo Albanijos pilietybę, o jaunesnysis užsivilko Šveicarijos rinktinės marškinėlius.

2016 m. Europos čempionate broliams teko žaisti vienam prieš kitą. Jie tapo pirmaisiais broliais Europos čempionatų istorijoje, rungtyniavusiais skirtingose rinktinėse vienas prieš kitą. Jų mama žiūrėjo rungtynes stadione su marškinėliais, sudarytais iš abiejų šalių vėliavų ir reprezentacinių spalvų. Šveicarija laimėjo mačą 1:0, Granitas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

Edenas (28 m.) ir Thorganas (26 m.) Hazardai

Tautybė: belgai

Pasiekimai: Edenas yra laimėjęs Prancūzijos ir Anglijos lygas bei taures, dukart triumfavo UEFA Europos lygoje. Abu broliai žaidė Belgijos rinktinėje, kuri iškovojo 2018 m. pasaulio čempionato bronzą.

Rungtynės rinktinėje: Edenas – 106, Thorganas – 25.

Broliai gimė tikroje futbolo šeimoje – tiek tėvas, tiek mama žaidė futbolą profesionaliai arba pusiau proesionaliai, tad vaikystėje irgi sudarė visas sąlygas savo 4 sūnums sportuoti. 24 metų brolis Kylianas vienu metu irgi priklausė Londono „Chelsea“, tačiau dabar rungtyniauja Belgijos aukščiausios lygos klube „Cercle Brugge“. Jauniausias šeimos sūnus Ethanas yra 16 metų ir vis dar tobulėja Edeno ir Thorgano vaikystės klube „Tubize“.

Vyresnieji broliai Edenas ir Thorganas kartu žaidė tik jaunimo klube „Tubize“, o vėliau pasuko į skirtingus Prancūzijos klubus. Edenas savo profesionalo karjerą pradėjo „Lille“, o Thorganas – „Lens“ gretose. „Chelsea“ klubas nuo 2012 metų kelis sezonus savo gretose turėjo visus tris vyresniuosius Hazardus, visi jie klube atsirado tą pačią 2012 m. vasarą, tačiau oficialiose rungtynėse ekipoje žaidė tik Edenas.

Vienas geriausių pasaulio atakuojančių saugų praėjusią vasarą Madrido „Real“ kainavo apie 100 mln. eurų. Po sėkmingo praėjusio sezono Menchengladbacho „Borussia“ gretose Thorganas vasarą irgi keitė klubą ir perėjo į geriau žinomą „Borussia“ iš Dortmundo.

Rafinha (26 m.) ir Thiago (28 m.) Alcantaros

Tautybė: brazilai, atstovaujantys skirtingoms Brazilijos ir Ispanijos rinktinėms

Pasiekimai: Ispanijos čempionai, taurės ir Supertaurės laimėtojai (abu), Čempionų lygos nugalėtojai (Thiago 2011, Rafinha 2015 m.). Thiago dar yra ir Vokietijos čempionas ir taurės laimėtojas.

Rungtynės rinktinėje: Rafinha – 2 (Brazilijos), Thiago – 35 (Ispanijos).

Dar viena brolių pora, atstovaujanti skirtingoms rinktinėms, tačiau skirtingai nuo brolių Xhakų, Alcantaros nėra žaidę vienas prieš kitą rinktinėse. Brolių tėvas yra brazilas Mazinho, 1994 metų pasaulio čempionas su Brazilijos rinktine. Thiago yra gimęs Italijoje, nes tuo metu ten žaidė tėvas, vėliau grįžo į Braziliją, kur žaidė „Flamengo“ jaunimo komandoje. Būdamas 17 metų jis persikėlė į „Barcelona“ akademija, kur jo jaunesnysis brolis Rafinha žaidė nuo 13-os.

Pagrindinėje „Barcelona“ ekipoje Thaigo debiutavo 2009 metais, o brolis jau po dviejų metų. Kurį laiką abu žaidė kartu, tačiau Thiago 2013-aisiais persikėlė į Miuncheno „Bayern“, kur rungtyniauja iki šiol. Rafinha karjera Katalinijos sostinėje nesiklosto taip sėkmingai, pastaruosius dvejus metus jis skolinamas kitoms ekipoms.

Ispanija lengvai suteikia pilietybes sportininkams, kurie žaidžia įvairiose jaunimo komandose ir pakyla iki aukšto lygio profesionalų. Abu broliai nuo vaikystės atstovavo Ispanijos jaunimo rinktinėms, tačiau Rafinha vėliau nusprendę atstovauti gimtąjai Brazilijai. Jis brazilų U-20 ir U-23 rinktinėse. Thiago visada liko ištikimas Ispanijai, su U-17 rinktine 2008 m. tapo Europos čempionu, vėliau tokį trofėjų dukart laimėjo su U-21 rinktine.

Kiti žinomi broliai:

Halilas ir Hamitas Altintopai (abiems po 37 m.) – turkai identiški dvyniai, per abu rinktinėje sužaidę virš 100 rungtynių, nemažai laiko praleidę Vokietijos Bundeslygoje. Hamitas žaidė tokiose komandose, kaip Madrido „Real“ ar Miuncheno „Bayern“, Halilas į tokias aukštumas nepakilo, turbūt žinomiausias jo klubas – Gelzenkircheno „Schalke“.

Larsas ir Svenas Beneriai (abiems po 30 m.) – dar vieni identiški dvyniai, vokiečiai, rungtyniaujantys Lėverkuzeno „Bayer“. Svenas vienu metu buvo laikomas talentingesniu žaidėju, jį buvos įsigijusi Jurgeno Kloppo „Borussia“, su kuria jis laimėjo Bundeslygą. Jeigu ne aštuoneri Sveno metai Dotmunde, broliai iki šiol visą karjerą būtų žaidę kartu.

Andre (29 m.) ir Jordanas (28 m.) Ayew – Ganos futbolininkai, rinktinėje sužaidę daugiau nei 130 mačų (Andre – 86, Jordanas – 56). Yra žaidę kartu („Marseille“), yra klubų, kuriuose žaidė abu, bet ne vienu metu („Lorient“, „Swansea“), „Premier“ lygoje ne kartą žaidė vienas prieš kitą. Jų tėvas yra legendinis Abedi Pele, dažnai vadinamas visų laikų geriausiu Afrikos žaidėju.

Rafaelis ir Fabio da Silvos (abiems po 29 m.) – Brazilijos futbolininkai, identiški dvyniai, pasaulį sudominę dėl sėkmingo žaidimo „Fluminense“ klubo sistemoje. 2008 m. abu persikėlė į galingąjį „Manchester United“, kuriame Rafaeliui sekėsi kur kas geriau (169 rungt., 5 įvarčiai, nei Fabio (56 rungt., 3 įvarč.). Nuo 2015 m. Rafaelis žaidžia „Lyon“, o Fabio po kelių sezonų kitose Anglijos komandose rungtyniauja „Nantes“. Brazilijos rinktinėje jie abu sužaidę tik po 2 rungtynes.

Jonathanas (29 m.) ir Giovani (30 m.) dos Santosai – meksikiečiai, nuo vaikystės priklausę ir žaidę „Barcelona“ akademijoje bei jaunimo komandose. Jonathanas pagrindinėje „Barcos“ sudėtyje debiutavo 2007 m., o Giovani – po 2 metų. Pastarasis ekipoje užsibuvo sezoną, jaunėlis Jonathanas – penkis bet sužaidė tik 28 rungtynes. Abu kartu vėliau žaidė „Villarreal“ ir Los Andželo „Galaxy“, o Meksikos rinktinėje yra vieni lyderių (Jonathanas – 47 rungtynės, Giovani – 106).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi