Naujienų srautas

Sportas2019.12.15 23:42

Skandalas Ispanijoje: sirgaliams savo šalies kariuomenę palaikantį ukrainietį iškeikus „naciu“, nutrauktos rungtynės

LRT.lt 2019.12.15 23:42

Antroje Ispanijos futbolo lygoje sekmadienio vakarą kilo skandalas, kuomet buvo nutrauktos rungtynės tarp Madrido „Rayo Vallecano“ ir „Albacete“, nes sostinės klubo žaidėjai visą pirmąjį kėlinį įžeidinėjo svečių puolėją iš Ukrainos.

Anot pranešimų Ispanijos žiniasklaidoje, „Rayo Vallecano“ stadione vykusiose rungtynėse ukrainietis Romanas Zozulya visą pirmąjį kėlinį turėjo klausytis jį įžeidžiančių skanduočių ir dainų, kuriose ukrainietis buvo vadinamas naciu. Sirgaliai jam grasino.

„Rayo Vallecano“ sirgaliai ukrainiečio nemėgsta dėl to, kad R. Zozulya ne kartą yra išreiškęs palaikymą su Rusijos separatistais Ukrainos Rytuose kovojančioms savo šalies ginkluotosioms pajėgoms ir savanoriams, Rusijos propaganda juos dažnai įvardija „naciais“ ir „fašistais“.

Po pirmojo kėlinio R. Zozulya atsisakė grįžti į aikštę tęsti mačo, o jam palaikymą išreiškė ir visi komandos draugai „Albacete“ klube.

Teisėjui beliko nutraukti rungtynes, kurių rezultatas buvo 0:0, tačiau „Albacete“ visą antrąjį kėlinį būtų žaidusi mažumoje, nes vienas komandos futbolininkų prieš pat pertrauką gavo raudoną kortelę.

Pasak „Albacete“ žaidėjų liudijimų ukrainietis persirengimo kambaryje atrodė visiškai sugniuždytas ir net verkė.

Netrukus Ispanijos antrosios lygos organizatoriai išplatino pareiškimą, kuriame pasmerkė sirgalių įžeidinėjimus ir pareiškė, kad palaiko tokį teisėjo sprendimą. Galimos sankcijos bus paskelbtos vėliau.

Įdomu, kad 2017 metais R. Zozulya, kai dar žaidė „Real Betis“ klube, buvo pakeliui į „Rayo Vallcano“ klubą pagal nuomos sutartį. Tačiau Madrido ekipos sirgaliai pradėjo protestuoti prieš tokį „Rayo“ ekipos sprendimą, tad klubo vadovai sandėrį nutraukė.

Netrukus jis pasirašė sutartį su „Albacete“ ir kol kas saugumo sumetimais niekada nevyko į rungtynes „Rayo Vallecano“ stadione.

R. Zozulya pats yra vykęs į frontą, internete yra daug jo nuotraukų su kariais, futbolininkais pats pinigais remia savanorius, renka humanitarinę pagalbą.

Tuo tarpu „Rayo Vallecano“ sirgaliai laiko save griežtai apolitiškais, tad yra nusistatę preiš bet kokį „politikavimą“. Tiesa, galima surasti daug nuomonių, kad iš tiesų šios ekipos ultrų grupuotė tiesiog yra komunistinių arba bent jau itin kairiųjų pažiūrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi