Sportas

2019.12.15 18:54

Šokas rusams – olimpinė dailiojo čiuožimo čempionė Zagitova vos 17-os stabdo karjerą

LRT.lt2019.12.15 18:54

Pjongčango olimpinėse žaidynėse aukso medalį iškovojusi ir dabar dar tik 17 metų Alina Zagitova nusprendė daryti pertrauką savo dailiojo čiuožimo karjeroje.

Iš pradžių sportininkės pranešimas buvo suprastas, kaip visiška karjeros pabaiga, bet vėliau ji patikslino, kad tiesiog daro pertrauką. Visus titulus karjeroje iškovojusi 17-metė pripažino, kad kiek trūksta motyvacijos, be to, jai reikia mokytis naujų triukų.

Šį sezoną ji nelaimėjo jokių varžybų, nes Rusijoje sužibo 16 metų Alionos Kostornajos ir 15 metų Aleksandros Trusovos žvaigždės.

A. Zagitova be Pjongčango žaidynių aukso yra laimėjusi ir 2016 m. Europos bei 2017 m. pasaulio čempionatus.

„Šį sezoną varžybose nedalyvausiu, tik įvairiuose projektuose, be to, treniruosiuosi. Ieškosiu savęs ir mokysiuosi naujų elementų“, – sakė A. Zagitova.

Ji teigė, kad šiuo metu nejaučia noro įdėti visa save treniruotėse ir toliau gyventi labai griežtu profesionalės režimu.

Specialistai kalba, kad kitos sportininkės A. Zagitovą pradėjo lenkti, nes jos programoje nėra keturgubų šuolių, kurie jau tapo kone būtini, norint kovoti dėl aukščiausių vietų.

„Keturgubų šuolių reikėjo mokytis iki 17 metų, iki olimpinių žaidynių, bet nenorėjau rizikuoti traumomis, man pakako to, ką galėjau. Paskui ėmiau bręsti, ėmė trūkti koncentracijos“, – teigė čiuožėja.

Jai dar reikia rengtis ir abitūros egzaminams, o mokslams laiko pastaruoju metu trūko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt