Naujienų srautas

Sportas2019.12.15 13:20

Kinija rado naujus priešus: po Ozilo komentarų Kinijoje neberodomos „Arsenal“ rungtynės

LRT.lt 2019.12.15 13:20

Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV iš sekmadienio programos išėmė planuotas „Premier“ lygos rungtynes tarp „Manchester City“ ir Londono „Arsenal“ po to, kai pastarosios ekipos saugas Mesutas Ozilas kritikavo Kinijos politiką.

M. Ozilas socialiniame tinkle „Twitter“ skelbė žinutes apie Kinijos vykdomą politiką tautinės mažumos uigurų atžvilgiu.

Tai, žinoma, susilaukė Kinijos valdžios nemalonės, o „Arsenal“ klubas viešoje erdvėje suskubo atsiriboti nuo savo žaidėjo komentarų, pareikšdamas, kad klubas yra „apolitiškas“.

Kinijos futbolo asociacija teigė, kad M. Ozilo komentarai „užgavo kinus“ ir yra „nepriimtini“.

M. Ozilas pasidalijo pranešimais, kritikuojančiais Kinijos politiką musulmonų uigurų atžvilgiu.Žmogaus teisių gynimo organizacijos teigia, kad įvairiose Kinijos darbo stovyklose įkalinta per milijoną šios tautinės mažumos atstovų. Prieš juos naudojama prievarta ar net kankinimai, pažeidinėjamos šių žmonių teisės.

M. Ozilo komentarai greičiausiai turės ir daugiau pasekmių „Arsenal“ klubui ir galbūt visai „Premier“ lygai, kuri Azijoje turi daugybę gerbėjų.

Dar spalio mėnesį po Hjustono „Rockets“ savininko Darylo Morey komentarų prieš Kinijos politika prasidėjo Kinijos ir NBA krizė, dėl ko lyga ir jos žaidėjai prarado dešimtis milijonų dolerių.

D. Morey kritikavo Kinijos politiką Honkongo atžvilgiu, išreiškė palaikymą šio regiono protestuotojams. Kinija su NBA nutraukė daugybę rėmimo ir transliacijų sutarčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi