Naujienų srautas

Sportas2019.12.15 11:02

Pasaulio čempionui gerą egzaminą surengęs Kavaliauskas sulaukė daug palaikymo: jis rimtas kovotojas

LRT.lt 2019.12.15 11:02

Lietuvis Egidijus Kavaliauskas ankstų sekmadienio rytą Lietuvos laiku Niujorke po 8 raundų apylygės kovos devintajame techniniu nokautu pripažino pasaulio pusvidutinio svorio kategorijos čempiono Terence`o Crawfordo pranašumą. Vis dėlto po kovos mūsų tautietis sulaukė daug palaikymo ir gerų įvertinimų.

Metais už varžovą jaunesnis 31-erių lietuvis trečiajame raunde, atrodė, kad pasiuntė varžovą į nokdauną, tačiau teisėjai to neįskaitė. Anot jų, amerikietis tik kluptelėjo, nors daugelis bokso komentatorių matė lietuvio nokdauną.

„Crawfordas to nepripažino, tačiau tai buvo nokdaunas, šiandien jis krito į nokdauną. Jis buvo kelis kartus sužeistas, keitė kovos taktiką ir neišlaikė plano, tačiau kartais tiesiog reikia laimėti, kaip gali laimėti. Nesitikėjau, kad Kavaliauskas jam pridarys tiek problemų, nors žinojau, kad jis yra rimtas kovotojas“, – ESPN televizijos eteryje kovą vertino bokso legenda Andre Wardas.

Devintajame kovos raunde T. Crawfordas dukart siuntė lietuvį į nokdaunus, kai galiausiai pasiekė pergalę. Teisėjai matė lietuvio pranašumą antrajame ir trečiajame raunduose, o likusiuose pranašesnis buvo pasaulio čempionas.

Vis dėlto, kaip rašo sportas.lt, T. Crawfordas per karjerą dar niekada nebuvo praleidęs tiek smūgių. E. Kavaliauskas jam sėkmingai smūgiavo 118 kartų, o pats lietusi praleido 128 smūgius. E. Kavaliauskas surengė 391 bandymą smūgiuoti, amerikietis – 382.

Lemiamo raundo metu pavargęs E. Kavaliauskas praleido 13 varžovo smūgių iš 15-os.

„Tas jo smūgis manęs visiškai nesužeidė (kalbama apie E. Kavaliausko neįskaitytą nokdauną), pakilau ir ėjau tiesiai į jį. Kiaurai ėjau per visus jo smūgius. Maniau, kad reikia visus šiandien aplinksminti. Egidijus yra stiprus ir ištvermingas kovotojas, tad pamaniau, kad žiūrovams reikia suteikti daugiau emocijų“, – po pergalės kalbėjo T. Crawfordas.

Vienas iš ESPN ekspertų Danas Rafaelis irgi gyrė E. Kavaliauską už sėkmingą pasirodymą.

„Jis neturi dėl ko gėdytis. Jis atidavė kovoje visą širdį ir visai neblogai kovėsi, nepaisant tų trijų nokdaunų. Jis tikrai turėjo gerų momentų ir suteikė T. Crawfordui vieną sunkiausių kovų jo karjeroje. Jis greičiausiai gaus poilsio it „Top Fight“ kažkada jį vėl grąžins į ringą, nors aš nesitikiu jo greitai pamatyti tikrai svarbioje kovoje. Bet savo šansų jis dar sulauks“, – teigė D. Rafaelis.

Tai buvo pirmasis E. Kavaliausko pralaimėjimas profesionalų ringe (21 perg., 1 lyg., 1 pral.), o T. Crowfordas laimėjo jau 35-ąją savo kovą iš tiek pat galimų.

Prieš kovą dėl titulo T. Crawfordas buvo laikos akivaizdžiu favoritu tiek bokso ekspertų, tiek lažybų bendrovių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi