Sportas

2019.12.14 09:12

Tritaškių prakeiksmą nutraukęs Riversas: rungtynių pabaigas privalome žaisti tiksliau

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.12.14 09:12

K.C. Riversas giliai atsiduso ir persižegnojo – ketvirtojo kėlinio metu jis nutraukė prakeiksmą ir pataikė pirmąjį savo šio sezono tritaškį Eurolygoje po 13 nesėkmingų bandymų iš eilės. Tiesa, žalgiriečiui kartu su komandos draugais penktadienį palaužti „Valencia“ klubo namuose nepavyko. 

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai rungtynes pralaimėjo po prastai puolime sužaistos antrosios rungtynių dalies. Ispanų ekipa iš Kauno išsivežė pirmąją šio sezono pergalę išvykoje – 86:82.

Po dvikovos 8 taškus susitikime surinkęs K.C. Riversas bendravo su portalu LRT.lt ir išskyrė pagrindines pralaimėjimo priežastis.

„Mūsų problema – neišpildėme rungtynėms paruošto gynybinio plano. Darėme daug klaidų. Viskas remiasi į nedidelius dalykus, kurių mes visi neatlikome. Turime susiimti. Sugebame didžiąją dalį savo užduočių atlikti gerai, tačiau tos mažos neišpildytos detalės ir nulemia galutinį rezultatą“, – aiškino krepšininkas.

Paskui žalgiriečius po penktadienį patirto pralaimėjimo išsitęsė jau 7 pralaimėjimų iš eilės Eurolygoje šleifas. Ypač skausmingai skamba iškalbingas faktas – šioje nesėkmių serijoje „Žalgiris“ pralaimėjimus patiria vidutiniškai tik 5 taškų skirtumu.

Septintąjį sezoną Eurolygoje rungtyniaujantis K.C. Riversas tvirtina, kad žalgiriečiai privalo žengdami į aikštę negalvoti apie prastą sezono atkarpą ir būti užtikrinti.

„Krepšinį žaidžiame pakankamai ilgai, kad galėtume, išėję į aikštelę, užmiršti apie prieš tai buvusias nesėkmes. Turime pamiršti apie 7 pralaimėjimus iš eilės. Kiekvienose rungtynėse turime galvoti tik apie pergalę. Toks turi būti mūsų mentalitetas. Komandoje turime talentingų žaidėjų. Galbūt neturime pačių talentingiausių žaidėjų, tačiau esame pajėgūs kovoti su visais. Aikštelėje turime palikti visas jėgas ir stumtis į priekį. Vėlgi – viskas remiasi į detales rungtynių plane“, – kartojo gynėjas.

Trečiąsias rungtynes su „Žalgirio“ marškinėliais Eurolygoje žaidęs amerikietis dvikovoje su „Valencia“ išmetė tiek pat tritaškių kiek per pirmąsias dvejas rungtynes kartu sudėjus – 8. Jeigu pirmuose susitikimuose krepšininkas šaudė tuščiais šoviniais (0/8), akistatoje su ispanų klubu tikslą pasiekė pirmieji du tolimi žaidėjo metimai.

„Tas pataikytas tritaškis iš tikrųjų buvo didžiulė atgaiva, – tikino žalgirietis. – Kaip bebūtų, tai nebuvo metimas leidęs mums pirmauti (po tritaškio žalgiriečių atsilikimas sumažėjo iki 8 taškų – LRT.lt). Smagu, kad pagaliau pataikiau iš toli, tačiau mūsų tikslas – iškovoti pergalę. Turime tikėti sistema ir ją išpildyti. Rungtynių pabaigas privalome žaisti tiksliau.“

Po dar vienos nesėkmės turnyro lentelėje žalgiriečiai pozicijų nepagerino ir kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ (3-10) klubu yra dugne. „Žalgirio“ komandos patyręs K.C. Riversas sezono dar nelaidoja ir tiki komandos galimybėmis.

„Manau, kad mums labai svarbu iškovoti tą pralaimėjimų seriją nutrauksiančią pirmąją pergalę. Sezonas dar net neįpusėjo. Vis dar turime nesame nurašyti. Kaip bebūtų, turiu pasikartoti – turime išpildyti žaidimo plano detales. Turime laikytis plano ir juo tikėti“, – mintimis dalinosi krepšininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.