Sportas

2019.12.13 22:50

Atsakomybę dėl netikėtai iššovusio Labeyrie prisiėmęs Jasikevičius: šiai dienai esame vaikų darželis

LRT.lt2019.12.13 22:50

Kauno „Žalgiris“ ir toliau neišlipa iš nesėkmių liūno Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį savo žiūrovų akivaizdoje 82:86 neprilygo Valensijos „Basket“ ekipai ir patyrė jau septintąją nesėkmę turnyre paeiliui.

Pagrindiniu kauniečių budeliu tapo prancūzų aukštaūgis Louisas Labeyrie. Šis netikėtai pataikė net 4 tritaškius iš 5, o iš viso surinko 22 taškus. Jis į neviltį varė arenoje susirinkusius kauniečių sirgalius.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius teigė, jog gali prisiimti atsakomybę dėl rizikos ties L. Labeyrie tritaškiais metimais, tačiau yra ir daugybė kitų neigiamų dalykų.

„Dar vienas skausmingas vakaras mūsų sezone, bet reikia pradėti padėkojant fanams, tai yra įspūdinga. Tikrai stengiamės, dirbam, jaučiam jų palaikymą, tie sold-outai yra įspūdinga, norisi, kad jie išliktų su mumis.

Fanus gyręs Šaras sau ir komandai kritikos negailėjo: šiandien esame vaikų darželis

Nemanau, kad kažkas pasikeis, nes pasidarė toks labai gražus bendravimas tarp fanų ir mūsų. Bet reikia pripažinti, kad mums reikia daugiau laiko nei galvojome, reikia augti, kentėti, tą ir bandysime daryti. Šiai dienai esame vaikų darželis.

Kaip treneris turiu priimti atsakomybę dėl rizikos ties Louisu Labeyrie, stengėmės stabdyti Mike` Tobey ir Bogdaną Dubljevičių, tai pasiekiau, bet negaliu prisiimti atsakomybės už atkovotus kamuolius ar kitus dalykus.

Patys žinote, tikrai nuo to nebėgsiu, planas buvo ties juo (Labeyrie – LRT.lt) rizikuoti. Kaip visada, nemanau kad čia yra svarbiausias dalykas. Pas mus vyksta absoliutus vaikų darželis, negalime nereaguoti, paprasčiausiai reikia laiko jiems (naujokams – LRT.lt) suprasti Eurolygą, bet kartais negaliu pateisinti, kodėl pamirštame derinius, padarome baudas puolime.

Didžiausios mūsų žvaigždės išvažiavo. Iš septynių naujų žaidėjų dauguma yra geri, bet kelis pramazinom, toliau jų lauksim, ieškosim lyderystės ir bandysim eiti į priekį“, – žurnalistams kalbėjo Šaras.

– Per pirmus du kėlinius – 48 pelnyti taškai, trečiame – tik devyni. Kas neveikė?

– Nežinau. Nepataikėme, nesusikūrėme progų. Nežinau, reikia žiūrėti video.

– Lukas Lekavičius nežaidė ketvirtajame kėlinyje, ar netiko sistemai?

– Mums reikėjo besikeičiančių gynėjų, kai kur net negaliu kaltinti žaidėjų. Visi pataiko sunkius metimus, bet visi tuos metimus pataiko prieš mus. Nesinori auginti lūzerio mentaliteto, bet komandos prieš mus sužaidžia labai gerai.

– Jockas Landale`as puolime atrodė kantresnis, kiek baudė tos penkios jo pražangos?

– Baudė, bet rūbinėje šnekame apie tai, kas ką blogai padarėme, matėsi, kad jo akys spindi. Jis kovojo labai solidžiai, kreipė dėmesį į tas detales.

– Ko šitoje situacijoje dabar labiausiai reikia komandai? Užsidaryti salėje ir dirbti?

– Salėje neužsidarysim, žaidžiame kas antrą dieną. Reikia žiūrėti video, nes nėra jokių stebuklingų lazdelių, dirbsime kaip visada. Po kiekvienų rungtynių rodome žaidėjams, nežinau, kiek jiems dar galima įkalti, nes frazės, klaidos tos pačios. Bandysime iš šių rungtynių kažką pasiimti, bet nėra stebuklingų dalykų

Aš per savo visą žaidėjo ir kol kas trumpą trenerio karjerą nesu matęs, kad kažkas ateitų, kažką padarytų ir tai stebuklinga suveiktų. Yra darbas, kantrybė, auginimasis naujų žvaigždžių, laukiame, kol atsiras naujas lyderis.

Reikia, kad jie vestų komanda kiekvienose rungtynėse, o ne kas antrose. Iš dalies viskas yra suprantama, bet jau nuimk tik detales. Pirmas penkiolika minučių padarome vieną baudą, o paskui prasideda festivalis, kai puoli gerai, bet tada padarai baudžikę, jie bum bum ir sumeta, baudžikę, jie bum sumeta.