2019.12.13 19:38

Duobė vis gilėja: „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo ir septintą kartą iš eilės

LRT.lt2019.12.13 19:38

Kauno „Žalgirio“ (3-10) krepšininkai ir toliau neišlipa iš nesėkmių liūno Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį savo namų arenoje 82:86 neprilygo Valensijos „Basket“ (5-8) komandai ir tokiu būdu patyrė jau septintąją nesėkmę turnyre paeiliui.

Kauniečiai į duobę įkrito trečiojo kėlinio pabaigoje – iki tol taškas į tašką vykusias rungtynes keliais tiksliais išpuoliais į savo pusę pakreipę „Valencia“ krepšininkai naudojosi žalgiriečių vangumu puolime ir prieš paskutines dešimt minučių pirmavo 64:57.

Ketvirtojo kėlinio starte Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai vienu metu atsiliko ir 13 taškų deficitu (59:72).

Kiek vėliau „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo artėti – tiksliai metė Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, o po galingo Z. LeDay dėjimo šeimininkų deficitas buvo sumažėjęs iki 5 (70:75).

Tačiau tada vėl iššovė geriausias sezono rungtynes žaidęs ispanų puolėjas Louisas Labeyrie (70:78) ir Valensijos komanda vėl nutolo saugesniu atstumu.

Vėliau kauniečiai dar sugebėjo priartėti (74:78). Vėliau kauniečiai dar bandė gelbėtis pražangų taktika, tačiau per likusį laiką Valensijos krepšininkai persvaros iš savo rankų nebepaleido ir iškovojo pergalę, kuri jiems buvo pirmoji, pasiekta išvykoje, šiame Eurolygos sezone.

Svečius į pergalę vedė geriausias sezono rungtynes sužaidęs prancūzas Louisas Labeyrie. Netikėtai snaiperio savybes atvėręs krepšininkas pataikė 4 tritaškius iš 5, surinko 22 taškus ir tiek pat naudingumo balų.

Iš toli solidžiai atakavo ir visa Valensijos komanda, mat tikslą pasiekė 13 tritaškių iš 29 (44 proc.). Žalgiriečiai, savo ruožtu, šioje kategorijoje vėl strigo ir pataikė tik 6 tolimus metimus iš 21 (28 proc.).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (4/5 dvit.), Thomasas Walkupas 15 (6/10 dvit.), Jockas Landale‘as 12, Zachas LeDay`us 10.

„Valencia“: Louisas Labeyrie 22 (5/6 dvit., 4/5 trit.), Quino Colomas 12, Alberto Abalde, Aaronas Doornekampas ir Bojanas Dubljevičius po 8.

Rungtynių eiga:

Ketvirtojo kėlinio pradžia kauniečiams ir toliau nieko gero nežadėjo. Svečiai rezultatyviai baigė dvi atakas paeiliui ir taip šeimininkų deficitas pirmą kartą tapo dviženklis (57:68).

Šeimininkus iš duobės kelti pabandė Thomasas Walkupas ir K.C. Riversas - po jų metimų kauniečiai sumažino atsilikimą iki aštuonių (64:72).

Likus žaisti tris minutes iš viršaus galingai krovė Z. LeDay`us ir žalgiriečiai priartėjo dar labiau (70:75).

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia Basket“ 57:64 (21:19, 27:28, 9:17).

Po pertraukos nežymią persvarą ir toliau turėjo šeimininkai (53:50). Nerezultatyvaus trečiojo kėlinio metu Valensijos komanda rezultatą buvo išlyginusi, tačiau Jockas Landale`as galingu dėjimu vėl išvedė žalgiriečius į priekį (55:53).

Tačiau netrukus dar vieną tritaškį pataikė sėkmingas rungtynes žaidęs Louisas Labeyrie ir kauniečiai jau buvo priversti vytis varžovus (55:56). Valensijos ekipa nestabdė ir, naudodamasi visiškai sustojusiu žalgiriečių puolimu, po trečiojo kėlinio jau privertė kauniečius atsilikti 57:64.

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia Basket“ 48:47 (21:19, 27:28).

Nors antrame kėlinyje pirmi pasižymėjo varžovai, kauniečiai netrukus atsakė keliais tiksliais išpuoliais ir vėl pabėgo į priekį (28:23). Netrukus sėkmingi Luko Lekavičiaus ir Artūro Milaknio metimai leido kauniečiams atitrūkti dar labiau (32:25). Čia pat varžovai pradėjo grėsmingai artėti, bet L. Lekavičius vėl kiek atitolino šeimininkus (34:30).

Žalgiriečiai puolime rado geras progas, tačiau nesusitvarkė su svečiais gynyboje ir toliau žaidė taškas į tašką (40:38). Panašus žaidimas tęsėsi ir iki pat antrojo kėlinio finišo, o įpusėjus mačui žalgiriečiai buvo priekyje 48:47.

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia Basket“ 21:19.

Kauniečių startinis penketukas: Thomasas Walkupas, K.C. Riversas, Edgaras Ulanovas, Zachas LeDay`us ir Martinas Gebenas.

Rungtynes šeimininkų komandoje penkiais taškais paeiliui pradėjo Edgaras Ulanovas, taip vesdamas savo komandą į priekį (5:3). Tačiau Valensijos krepšininkai, labiausiai grindę savo žaidimą atakomis po krepšiu, netrukus pastatė kauniečius į besivejančių vaidmenį (7:12).

Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, tačiau ir po jos kauniečiai varžovų pavyti nesugebėjo (11:16). Netrukus šeimininkai surengė spurtą ir išsiveržė į priekį (17:16). Pirmąjį kėlinį metimu su sirena užbaigė Jockas Landale`as, po jo kauniečiai buvo priekyje 21:19.