Sportas

2019.12.14 12:24

Motosporto žvaigždei iššūkį metęs Hamiltonas lenktyniavo prieš savo „Formulės 1“ bolidą

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2019.12.14 12:24

Išaušo diena, kurios su nekantrumu laukė tiek automobilių, tiek motociklų sporto gerbėjai. Apie ką mes kalbame? Teisingai, apie bene greičiausių lenktynininkų iššūkį apsikeičiant transporto priemonėmis ir susigrumiant lenktynių trasoje. 

Šešiskart „Formulės 1“ lenktynių čempionas Lewisas Hamiltonas ir net devynis titulus iškovojęs Moto GP lenktynininkas Valentino Rossi apsimainė savo ginklais ir stojo į kovą Valencijos trasoje. Tiesa, kova tai būtų sunku pavadinti, labiau tai priminė galimybių išbandymą, rašo topgear.com.

Iššūkio esmė labai paprasta – abu sportininkai trasoje aiškinosi, kuris bus mažiausiai lėtas. Visgi apsikeitus transporto priemonėms keičiasi valdymas, sėdėsena, trasos matymas. Lewisas Hamiltonas kadaise buvo prasitaręs, kad nugalėti galėtų su bet kuo, net ir motociklu. Dabar lenktynininkas turėjo puikią galimybę atsakyti už savo žodžius. Tiesa, lenktynininkų rezultatai dar neskelbiami, tačiau sportininkai džiaugėsi iššūkiu.

L. Hamiltonas sėdo ant 2019-ųjų „Yamaha Moto GP YZR-M1“, su kuriuo prieš kelias savaites vairavo V. Rosi Moto GP etape Valensijoje. Tuo tarpu pats V. Rossi sėdo už 2017-ųjų „Mercedes W08“ bolido vairo, su kuriuo L. Hamiltonas tapo čempionu.

„Labai nuostabu už savo bolido vairo pamatyti tokią legendą, kaip Valentino. Džiaugiuosi, kad jis gali išbandyti „Formulės 1“ bolidą. Pamenu, kai pats pirmą kartą sėdau už „Formulės 1“ bolido vairo, tąkart mano gyvenimas pasikeitė“, – džiaugsmu dalijosi L. Hamiltonas.

Džiaugsmo nestokojo ir devyniskart Moto GP čempionas.

„Anksčiau buvau didelis Lewiso gerbėjas, tačiau po šiandienos mano pagarba jam tik dar labiau išaugo. Pasijutau tikrų „Formulės 1“ lenktynininku ir norėjau, kad ši diena pasibaigtų“, – pasakojo V. Rossi.

Motociklininkas pridūrė, kad Hamiltonui teko perprasti ne tik motociklo valdymą, bet ir atsilaikyti prieš smarkų vėją, kuris ne taip jaučiamas transporto priemonėse su keturiais ratais.

„Valencijos trasa yra techniškai sudėtinga. Šiandien buvo labai vėjuota, todėl maniau, kad Lewisui bus sunku važiuoti greitai. Tačiau jis pasirodė puikiai ir nepabūgo motociklu važiuoti greitai. Manau, kad Lewisui buvo labai linksma, o tai yra vienas pagrindinių dalykų, dėl ko mes čia susirinkome“, – „Formulės 1“ piloto važiavimą įvertino daugkartinis čempionas.