Naujienų srautas

Sportas2019.12.12 16:07

Kaune siautėję „Ryto“ sirgaliai sulaukė teismo nuosprendžio

LRT.lt 2019.12.12 16:07

Kauno apylinkės teismas ketvirtadienį išnagrinėjo ir paskelbė nuosprendį dar praėjusių metų pabaigoje į incidentą Laikinojoje sostinėje įsivėlusių dviejų krepšinio komandų – Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ – sirgalių byloje. 

Byloje 16 „Ryto“ sirgalių pripažinti kaltais dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o vienas iš sirgalių dėl plėšimo.

Tiesa, trys kaltinamieji savo kaltės dėl jiems inkriminuotos nusikalstamos veikos nepripažino, tačiau byloje esančių įrodymų pagrindu ir jų analize, teismas visus kaltinamuosius pripažino kaltais, teigiama teismo pranešime.

2018 m. spalio 7 dieną prie Kaune esančio prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje apie 14:43 val. minėtas būrys „Ryto“ sirgalių užpuolė į rungtynes Vilnių besiruošusius vykti Kauno „Žalgirio“ aistruolius.

Teismo aiškinimu, aikštelėje, veikdami bendrai, be jokio pateisinamo motyvo ir priežasties, įžūliu elgesiu aplinkinių atžvilgiu, piktybiškai tyčiojosi iš visuotinai priimtų padoraus elgesio normų, kitų asmenų akivaizdoje.

Vienas iš vilniečių sirgalių būrio atstovų sudavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam asmeniui į galvos sritį. Teismo pranešime spaudai teigiama, kad tokiu būdu kaltinamieji įžūliu elgesiu ir vandališkais veiksmais sutrikdė prekybos centro normalią darbinę veiklą ir funkcionalumą, demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.

Kitas kaltinimasis tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje, kumščiu suduodamas ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam asmeniui į galvos sritį, o šiam nukritus ant žemės, tokiu būdu atimdamas ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam nukentėjusiajam galimybę priešintis, atėmė svetimą nukentėjusiajam priklausantį turtą – kuprinę su joje buvusiais daiktais, ir iš įvykio vietos pasišalino.

Dalis asmenų byloje buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, tačiau incidente dalyvavusieji šeši sirgaliai pripažinti kaltais pagal baudžiamosios atsakomybės kodeksą bei jiems paskirtos piniginės baudos, kurias privaloma sumokėti per 12 mėnesių.

Portalas „15min“ skelbia, jog 6 nuteistieji turės sumokėti pinigines baudas, kurios siekia nuo 2,4 iki 2,55 tūkst. eurų.

Vienas iš sirgalių taip pat atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, tačiau, kadangi nusikaltimą padarė būdamas nepilnametis, jam paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės: įspėjimas, šešių mėnesių elgesio apribojimas, kartu su įpareigojimais ir 30 valandų nemokamų auklėjamojo pobūdžio darbų.

Nuosprendį nuteisti sirgaliai gali apskųsti per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos Kauno apygardos teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi