Naujienų srautas

Sportas2019.12.12 12:47

Jasikevičius – apie pravedintas žalgiriečių galvas, Hayeso žaidimą ir Jokubaičio traumą

LRT.lt 2019.12.12 12:47

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, praėjusią savaitę rungtynėse Maskvoje su vietos CSKA patyrę septintąją nesėkmę Eurolygoje iš eilės, bandys sugrįžti į pergalių kelią dvikovoje penktadienį namuose su vietos „Valencia“ klubu. 

Ispanijos ekipos krepšininkai sezoną pradėjo penkiais pralaimėjimais iš eilės, tačiau per kitas septynerias rungtynes Jaume Ponsarnau auklėtiniai iškovojo keturias pergales ir turnyro lentelėje jau lenkia žalgiriečius vienu laimėjimu.

Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje vyriausiasis Kauno klubo treneris Šarūnas Jasikevičius dalijosi mintimis apie artėjančias Eurolygos rungtynes.

„Valencia“ – gerai puolanti komanda, turinti daug opcijų bei žaidžianti skirtingai negu kitos ekipos. Jie stengiasi „penktosios“ pozicijos varžovą ištraukti toliau nuo krepšio su tokiais žaidėjais kaip Bojanas Dubljevičius. Jeigu aikštėje yra mažesnis žaidėjas, B. Dubljevičius bando žaisti po krepšiu. Jie žaidžia laisvą krepšinį, tad reikia stengtis tą sustabdyti“, – aiškino specialistas.

– „Valencia“ klube rungtyniauja daug iš toli pataikyti galinčių aukštaūgių. Kaip tai gali keisti „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjų rotaciją?

– Kai kurių aukštaūgių procentai yra tikrai neblogi, kitų – nelabai. Turime žinoti, ką galime atiduoti. Reikia žinoti, ko negalime atiduoti. Turime žaisti fizine jėga paremtą krepšinį ilgesnėmis rungtynių atkarpomis, ko mes nelabai sugebame padaryti.

– Jums ši savaitė buvo laisvesnė nei ankstesnės. Galbūt pavyko nuveikti ką nors papildomai?

– Buvo labai svarbu po visų savaičių apsivalyti galvas. Praleidome dvi dienas be krepšinio. Šviežumas tokioje sezono stadijoje yra labai svarbus. Dabar mūsų laukia labai daug rungtynių. Stengiamės atsigauti ir pasitreniruoti.

– Prieš dvikovą su CSKA akcentavote, kad reikia greitai užpulti varžovų krepšį. Ar yra kokių namų darbų ruošiantis rungtynėms su „Valencia“?

– Sunku kažką pasakyti. Labai svarbu į komandą įvesti KC Riversą. Svarbu išsiaiškinti rotaciją. Patys daug darome klaidų.

– Kiek svarbu laimėti šias rungtynes, kuomet žaisite prieš šalia turnyro lentelėje esantį varžovą?

– Reikia laimėti rytoj, ateis laikas laimėti antradienį, po to – penktadienį. Ir taip dešimt mėnesių.

– Toje pralaimėjimo serijoje išsiskiria Luko Lekavičiaus rezultatai. Ar jo žaidimo kokybė kilo lygiai taip pat kaip ir skaičiai?

– Manau, kad tai yra skirtingi dalykai. Įžaidėjas yra labiau vertinamas žiūrint į tai, kaip tuo metu funkcionuoja visa komanda. Komanda gali funkcionuoti gerai, kai tu pataikai. Iš kitos pusės, jeigu neįmeti, turi vesti komandą į priekį. Reikia mažinti klaidų skaičių. Jis randa puolime situacijas, kuriose gali nubausti varžovus – savo „floateriais“, tritaškiais ar greičiu. Turi būti balansas tarp to, kaip komanda funkcionuoja, kai esi įžaidėjas, ir, kai imiesi iniciatyvos, bandai sukurti atakas. Jis turi būti agresyvus kiekvieną kartą, kai turi kamuolį.

– Kalbant apie Nigelą Hayesą ir jo agresiją, atrodo, kad jis šiek tiek prarado pasitikėjimo savo metimu, o ir sprendimai nėra tokie geri. Ar tai pradėjo kelti nerimą?

– Manau, kad viskas su juo yra logiška. Jis yra mėtomas per dvi pozicijas. Jis tuo yra patenkintas ir mes tuo patenkinti. Iš rotacijos iškritus dviem startinio penketo gynėjams, žiūrint į tai, ką mąstėme sezono pradžioje, reikia laiko, kad viskas susidėliotų. Nigelas daro viską, ką norime. Jis tikrai gerai ginasi. Puolime jis atidirba savo funkcijas – atlieka prasiveržimus, „centruoja“. Jis mums duoda didelę fizinę jėgą „trečioje“ pozicijoje. Kaip ir visai komandai, jeigu jis pataikytų, būtų fantastika.

– Kokia Pauliaus Jankūno sveikata?

– Jis treniravosi ir bandys žaisti.

– Kokia kitų žaidėjų situacija?

– Rokas (R. Jokubaitis – LRT.lt) gavo čiurnos traumą. Ko gero jis nežais apie dešimt dienų. Pats dar neturiu konkrečių terminų. Šiai dienai diagnozė yra tokia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi