Naujienų srautas

Sportas2019.12.11 15:42

Rekordiniai skaičiai: Tokijo paralimpinės žaidynės vyks pilnose arenose

LRT.lt 2019.12.11 15:42

2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes gyvai trokšta išvysti daugiau sporto gerbėjų nei bet kada iki šiol. Organizacinis komitetas atskleidė, kad bilietų į žaidynes paklausa siekia 3,1 mln. – tris kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš 2012 m. Londono paralimpines žaidynes, kurios buvo žiūrimiausios istorijoje. Bilietų į Tokijo žaidynes paklausa gerokai viršija pasiūlą, kuri siekia 2,3 mln, rašo paralympics.lt.

„Esu pakylėtas. Ši situacija – neturinti precedento ir įrodanti milžinišką susidomėjimą paralimpinėmis žaidynėmis Tokijuje ir visoje Japonijoje. Tai rodo, kad esame kelyje į geriausias paralimpines žaidynes istorijoje. Sausakimši stadionai ir visos šalies įsitraukimas į žaidynes stipriai motyvuos para atletus. Jau esu sakęs ir pakartosiu: šios žaidynės padarys didžiausią įtaką permainoms visuomenėje nei bet kuri paralimpiada iki šiol. Toks susidomėjimas paralimpinėmis žaidynėmis yra fantastiškas organizacinio komiteto, Japonijos vyriausybės, Tokijo valdžios, medijos ir partnerių darbo rezultatas “, – Paralympic.org sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas brazilas Andrew Parsonsas.

A. Parsonsui pritaria Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius. Du kartus Tokijuje lankęsis paralimpinis čempionas neabejoja, kad Japonija pretenduoja surengti istorines žaidynes.

„Visa Japonija tiesiog kvėpuoja artėjančiomis Tokijo žaidynėmis. Dar sportuodamas, apkeliavau daug šalių, bet tokio žmonių atsidavimo nemačiau niekur. Visi japonai susitelkę siekia bendro tikslo – kad olimpinės ir paralimpinės žaidynės būtų tobulos. Žinant šios tautos žmonių darbo etiką, manau, jog taip ir bus. Japonai labai dėmesingi ir pasirengę padaryti viską, kad svečias jaustųsi kuo geriau. Arenų ir miesto infrastruktūros pritaikymas neįgaliesiems – tiesiog fantastiškas. Tokijas užkels kokybės kartelę labai aukštai“, – apie artėjančias 2020 m. paralimpines žaidynes sakė m. Bilius.

M. Bilius džiaugėsi, jog iš anksto pajusti artėjančių žaidynių dvasią galėjo ir Lietuvos rinktinės atletai. Lengvaatlečiai dukart stovyklavo šalia Tokijo esančiame Hiracukos mieste, kartą Tojohašio mieste treniruočių stovyklą surengė paralimpinė čempionė Lietuvos golbolo rinktinė.

„Sportininkai patenkinti, nes turėjo galimybę treniruotis tomis klimatinėmis sąlygomis, kuriomis vyks Tokijo žaidynės. Ne mažiau svarbu tai, kad buvo susipažinta su Japonijos kultūra. Su partneriais – Hiracukos ir Tojohašio miestais – kalbamės dėl vizitų ir 2020 m. Jaučiame šių miestų žmonių palaikymą. Neabejoju, kad jį jusime kitais metais paralimpinėse arenose“, – sakė M. Bilius.

Tokijo žaidynių organizacinis komitetas skelbia, kad 600 tūkst. bilietų į 2020 m. paralimpiadą buvo nupirkti per pirmą loterijos etapą, kitas etapas vyks 2020 m. sausio 15-29 d.

Organizatoriai, siekdami į arenas pritraukti daugiau šeimų, nustatė patrauklias bilietų kainas. Bilietų kainos į visas varžybas siekia nuo 7 iki 58 eurų. Norintys pamatyti paralimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijas Tokijo stadione mokės nuo 66 iki 1245 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi