Sportas

2019.12.10 21:50

Po skambios pergalės Adomaitis gyrė savo žaidėjus ir sukritikavo LKL

LRT.lt2019.12.10 21:50

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai įkėlė vieną koją į kitą Europos taurės etapą, kai savo arenoje antradienį 99:83 sutriuškino Bursos „Tofaš“ krepšininkus, o po rungtynių kalbėjęs Dainius Adomaitis džiaugėsi auklėtinių energiją ir pažėrė kritikos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) organizatoriams.

Net šeši komandos žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, ekipa taip pat pasiekė sezono tritaškių rekordą Europoje, kai tinklelį skrodė net 18 tolimų metimų, o tokiu ekipos žaidimu negalėjo nesidžiaugti ir D. Adomaitis, kurio komanda kelialapį į TOP 16 gali užsitikrinti jau antradienio vakarą, jei Venecijos „Umana Reyer“ nugalės Limožo CSP krepšininkus.

„Didelė pagarba žaidėjams, kad išėjo su didele energija. Žinojome šitą datą, kad bus labai svarbi dvikova, ir treniruočių procesas buvo pastatytas ant to.

Svarbu, kad tą tempą, kurio norėjome, atėmus tris minutes trečiame ketvirtyje, išlaikėme visas rungtynes, žaidėme prieš veteranų komandą, tai padėjo juos nuvarginti ir patys tada jau galėjome kontroliuoti rungtynes. Džiaugiamės, kad laimėjome reikiamu skirtumu, bet vėl žiūrime toliau, nieko čia nenutiko, liko dar vienos rungtynės“, – kalbėjo Vilniaus komandos strategas.

– Pasiekėte Europos taurės sezono tritaškių rekordą, koks tas receptas?

– Čia gali būti labai protingas, sakyti, kad ties tuo labai dirbome. Faktas, kad turėjome su tuo problemų, skyrėme daugiau dėmėsio, bet jų gynyba prisiėmė labai daug rizikų, paliko erdvės ir tai išnaudojome, tas dalijimasis kamuoliu davė vaisių. Faktas, kad reikia dar ir pataikyti tuos metimus.

– Kaip pavyko komandą pažadinti trečiajame kėlinyje?

– Bėda buvo gynyba, negalime taip išeiti. Per pertrauką akcentavome, kad dabar svarbu bus pirmos minutės, turime protingai išnaudoti pražangas, neduoti jiems nieko lengvo. Taip, klaidų kiekis rungtynėms buvo geras, bet tuo metu mes klaidas darėme puolime. Faktas, kad priešininkai sugrįžta.

Mes sužaidėme fantastines rungtynes, jie yra labai gera komanda, vieni lyderių savo čempionate, yra ir žaidėjai, kurie pernai žaidė Eurolygoje, tad dar didesnė pagarba mūsiškiams, dėl to jie dar labiau nusipelno tų pagyrų.

– Antroje pusėje metėte daugiau dvitaškių negu pirmoje, kas pasikeitė?

– Jie pirmoje pusėje bandė aikštės gynybą, daugiau spaudėsi viduje, tos pagalbos ateidavo daugiau, jie bandė rotuoti, čia ir buvo tas pasikeitimas. Vėliau mums reikėjo daugiau atakų užbaigti su kontaktu, nes pirmoje pusėje daugiau išsimetėme perdavimais.

– Minėjote, kad rungtynėms pradėjote ruoštis anksčiau, kaip keitėsi tas procesas?

– Faktas tai, kad keitėsi treniruočių planai, norėjome ir su treniruokliais padirbėti daugiau, sumažinti krūvius praeitą savaitę. Žinote, ką reiškia žaisti su „Žalgiriu“, kur kiekviena užtvara yra vienas arba du kontaktai, tai čia tikrai išlaviravome, bet ateičiai tai nėra gerai, vis tiek turi būti prioritetas mūsų lygos komandoms.

„Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje, „Neptūnas“ ir „Lietkabelis“ čempionų lygoje, mes – Europos taurėje.

Jei yra rungtynės, būtų gerai paderinti tvarkaraštį kad turėtume bent porą dienų pasiruošimui. Suprantu, kad tai yra verslas, pinigai, televizinės rungtynės, bet yra svarbu ir žaidėjų sveikata, klubo rezultatai, reiktų ir į tai atsižvelgti. Vakar mūsų žaidėjai atrodė labai blogai.

– Komanda turėjo sunkią atkarpą LKL pirmenybėse, dabar buvo neblogos rungtynės su „Žalgiriu“, šitas mačas. Kur buvo tas lūžio momentas?

– Tai yra forma mūsų. Išvykos rungtynėse su „Neptūnu“ tris ketvirčius žaidėme lygiai, buvo momentai, kai galėjome laužti, bet buvo ne ta energija. Dabar tikimės tai išlaikyti iki naujų metų.

– Kuriam laikui iš rikiuotės iškrito Cameronas Bairstow?

– Išsisuko koją, daktaras sakė, kad tai yra antro laipsnio čiurnos patempimas, kasdien tikriname ir žiūrėsime, kaip bus.

– Kaip dabartinėje situacijoje vertinate šansus žengti toliau?

– Niekaip nevertiname. Geriausias dalykas yra tai, kad žinojome, kad viską turime savo rankose, jei laimime dvi savo rungtynes, einame toliau. Nežiūrėkime į kitus, padarykime savo darbus, žaiskime su tokia energija, užsidegimu, galvomis ir viskas, važiuosime į Veneciją.

– Jei klubas pateks į kitą etapą, ar galima laukti papildymo?

– Negaliu atsakyti į šitą klausimą, šitas pokalbis bus po paskutinių rungtynių, manau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.