Naujienų srautas

Sportas2019.12.09 19:17

Prieš svarbiausią sezono mačą Adomaitis nesijaudina: didesnį spaudimą jaučia chirurgas atlikdamas operaciją

LRT.lt 2019.12.09 19:17

Antradienį Vilniaus „Ryto“ laukia svarbiausios sezono rungtynės. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie susitiks su Bursos „Tofaš“ ekipa.

Ant kortos – patekimas į antra Europos taurės turnyro etapą. Sostinės ekipai pergalės gali nepakakti – Turkijos komandą reikia įveikti 21 taško skirtumu, kad užsitikrintų vietą kitame etape.

Jei „Rytas“ laimi bent 11 taškų skirtumu, vilniečiams reikia tikėtis Venecijos klubo pergalės Limože. Taip yra todėl, kad išvykoje D. Adomaičio auklėtiniai antradienio varžovams nusileido 81:91.

Pats treneris stengiasi apie tai negalvoti ir teigia, jog visų pirma nori, kad jo auklėtiniai pirmiausia turi pradėti rungtynes tinkamai nusiteikę ir galvoti tik apie artėjančią ataką.

„Pradėsime rungtynes rezultatu 0:0. Patys suprantame, kokia yra situacija. Žinome tuos kelis variantus, kuriuos yra. Pirmiausia norime pergalės ir mintyse norime pergalės reikiamu taškų skaičiumi.

Negalime išeiti į aikštę galvodami apie daugiau nei vieną ataką puolime ir gynyboje. Turime išeiti tokiu mentalitetu, kaip paskutinėse rungtynėse pirmajame ketvirtyje. Ten buvo geriausia koncentracija šį sezoną“, – pasakojo specialistas.

– Kokios pamokos gali būti išmoktos iš pirmųjų rungtynių Bursoje?

– Labai paprastos. Žaidėme prieš patyrusią komandą, kuri baudžią už kiekvieną klaidą. Visas rungtynes, kuriose jie turėjo didelį lengvų taškų skaičių, jie laimėjo. SU mumis turėjo greitame puolime 28 taškus po mūsų klaidų. Šitą skaičių sumažinti bent iki 4-6 ir visa kitą daryti taip, kaip reikia... To gali ir užtekti.

– Ar rungtynės su „Žalgiriu“ suteikė teigiamų emocijų?

– Kiekvienos rungtynės yra pamoka. Su „Žalgiriu“ turėjome gerų ir blogų momentų. Reikia išeiti su tais gerais momentais į aikštę, kaip išėjome tada. Po to tą idėją pametėme.

– Ar pavyko neišvarginti žaidėjų, ar gali nuovargis atsiliepti?

– Ne, čia negali kažkas atsiliepti. Šiandien turime vieną treniruotę, kurią skiriame atsisatymui ir pasiruošimui. Faktas, kad vakar rungtynėse žiūrėjome ir į minutes. Stengėmės rotuoti, niekas nežaidė daugiau nei 26 minučių. Manau, tai yra normalu.

– Iš „Tofaš“ žaidėjų kurio reiktų labiausiai pasisaugoti?

– Devinas Williamsas daro didžiausią skirtumą. Ir praėjusiose rungtynėse buvo tas žaidėjas, kuris turėjo kamuoį ir priimdavo sprendimus. Turim idėjas, perduosime jas įžaidėjam šiandien. Svarbiausia išeiti į aikštę su tomis idėjomis ir įgyvendinti jas.

– Kokios formos dabar yra Bursos komanda?

– Geros. Demonstruoja solidų žaidimą. Įveikė ne vieną pajėgų krepšininką. Tai yra patyrusi komanda, kuri baudžia už kiekvieną klaidą. Yra žaidėjų su Eurolygos patirtimi – Lojeski, Williamsas... solidi komanda.

– Yra galimybė, jog į kitą etapą pateksite net ir pralaimėję. Ar antras ratas klostosi geriau nei pirmas, po kurio turėjote tik vieną pergalę ir po kurio perspektyvos atrodė niūrios?

– Negalvojame dabar daugiau nei apie kitas rungtynes. Faktas, kad komandos progresas nėra toks, kokio norime. Aišku, turime bėdų ir su traumomis, ir su ligomis, bet visi jų turi. Norisi stabilaus žaidimo. To trūksta visą sezoną.

Kai mes sužaidžiame 35 ar 36 minutes stabiliai ir susikoncentravę, to užtenka pergalei. To labiausiai ir norisi. Tai gal ir yra iliuzija, tačiau to siekia kiekvienas treneris – kad jo komanda žaistų progresyvia kreive į viršų. Mes to norime ir reikalaujame. Esame patenkinti jų darbu treniruotėse, tačiau treniruotės yra viena, o rungtynės – kita.

– Visi rikiuotėje ar yra klaustukų?

– Yra klausimų dėl Camerono (Bairstow – LRT.lt), nes koją pasisuko gan stipriai mače su „Žalgiriu“.

– Ar jaučiate spaudimą prieš svarbiausią sezono mačą?

– Aš manau, didesnį spaudimą jaučia chirurgas darydamas širdies operaciją. Tai yra vienas geriausių darbų. Tu žaidi žaidimą ir gauni gerus pinigus. Kas gali būti geriau? Tai yra darbas, kurį tu myli, kuriuo tu gyveni. Spaudimas mūsų darbe yra palydovas. Manau, jūsų darbe irgi negali nusirašyti, nes pastabų gausi. Kaip ir kiekviename darbe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi