Sportas

2015.09.08 13:45

Naktiniame Kauno bėgime dalyvavo beveik tūkstantis bėgikų

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmą kartą Kaune surengtame „Naktiniame bėgime“ paskutinį vasaros penktadienį netradiciškai palydėjo beveik tūkstančio bėgikų minia.

Pirmą kartą Kaune surengtame „Naktiniame bėgime“ paskutinį vasaros penktadienį netradiciškai palydėjo beveik tūkstančio bėgikų minia.

„Mus maloniai nustebino, kad atsirado tiek daug žmonių, norinčių pasinaudoti galimybe paskutinį vasaros penktadienį palydėti bėgant 8 km tamsiomis Kauno gatvėmis. Nors oras ir ne itin vasariškas, bet renginio atmosfera ir dalyvių šypsenos praskaidrino šį apniukusį vakarą. Įspūdžių užteks ilgam, o kitais metais tikimės tris kartus didesnio, ryškesnio, garsesnio ir įspūdingesnio renginio“, – pasakojo „Naktinį bėgimą“ organizavusio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Į pirmąjį naktinį bėgimą Kaune susirinko dalyviai ne tik iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės ir kitų Lietuvos miestų, bet buvo svečių ir iš JAV, Anglijos, Škotijos, Lenkijos ir kitų kaimyninių šalių. Organizatoriai skaičiuoja, kad su 700 užsiregistravusių dalyvių savo malonumui kartu bėgo ir kelios dešimtys gyventojų.

Bėgimo dalyviai įveikė 8 km trasą Nemuno krantine. Pasiekę Kauno pilį, dalyviai sugrįžo atgal į Nemuno salą kur juos pasitiko gyva muzika ir šviesų šou.

8 km distanciją greičiausiai įveikė Dovydas Stašys (26 min. 3,9 sek.) ir „Kauno maratono klubo“ narė Milda Vilčinskaitė (27.39,6).

Antrąsias vietas užėmė Monika Vilčinskaitė (28.29,1) ir Domantas Balsys (26.18,1), trečiąsias – Kristina Rybakovaitė (31.46,4) ir Vitalijus Afanasjevas (26.18,01).

Pirmasis „Naktinis bėgimas“ baigėsi aukcionu, kurio metu buvo parduotas gatvės menininko iš Indonezijos Andreso Busrianto šviečiantis paveikslas. Už paveikslą surinktos lėšos, kaip ir kiek daugiau nei 600 eurų surinktų registracijos metu, bus perduotos Ritos Garbaravičienės labdaros ir paramos fondui, kurios aprūpins nepasiturinčių šeimų vaikus kuprinėmis, sąsiuviniais, pieštukais ir kitomis mokyklinėmis reikmėmis.

A. Busriantas renginio metu nupiešė 2 m ilgio ir 1,5 m pločio paveikslą, kol dalyviai bėgo 8 km. Tam buvo naudojami purškiami, tamsoje šviesą atspindintys dažai ir iš anksto paruošti trafaretai. Paveikslas buvo parduotas už 55 eurus.

„Nupiešiau bėgančios merginos atvaizdą. Pagal Indonezijos mitologiją, saulė yra vyro simbolis, o mėnulis moters. Kadangi renginys vyksta šviečiant mėnesienai, tai ir piešiau moterį“, – teigė menininkas, pridurdamas, kad jam gera žinoti, jog jo paveikslas palengvins vaikų ir šeimų gyvenimus.