Naujienų srautas

Sportas2019.12.09 19:30

Dakaras 2020: kur geriau – Peru ar Saudo Arabijoje?

iGo2Dakar 2019.12.09 19:30

Artėjantis Dakaro ralis jaudina vaizduotę vien savo geografija. Nuo 2009 metų vykęs Pietų Amerikoje, o iki to laiko driekęsis per Afrikos žemyną, 2020 metais jis pirmą kartą istorijoje įvyks Saudo Arabijoje.

„Planuoti 2020 Dakaro ralį pradėjome nuo švaraus popieriaus lapo, kuris netrukus prisipildė naujomis spalvomis. Dykumos yra magiškas reiškinys. Prieš pasileisdami į Saudo Arabijos tyrus buvom susidarę šiokią tokią nuomonę ir tam tikrus lūkesčius, bet jau pirmosios tasos surašymo misijos metu supratome, kad realybė pranoko lūkesčius. Galiu pasakyti tiek, kad dalyviams reikės daug ištvermės“,— apie naują šalį Dakaro istorijoje pasakojo ralio vadovas David Castera.

Lygindamas 2019 metų sausį Peru vykusį 41-ajį Dakaro ralį su 2020 metais sausį Saudo Arabijoje startuosiančiomis lenktynėmis, David Castera paminėjo keletą esminių geografinių skirtumų.

„Peru yra ta šalis, kurioje buvo daugiausiai dykumų ir smėlynų. Saudo Arabija pasižymi landšafto įvairove: čia yra ir kopų, ir kalnų. Kalnų yra ir Pietų Amerikoje, bet jie yra per daug sudėtingi lenktyniauti. 2020 metų Dakaro ralio trasos pasižymi įvairove. Jos drieksis tiek jūros lygyje, tiek ir pusantro kilometro aukščio siekiančiose aukštikalnėse. Čia galima suorganizuoti kelis Dakaro ralius, o trasos net nesusikirs“, – pasakojo ralio vadovas.

Lenktynių vadovas pabrėžė, kad 42-asis Dakaras nebus lengvas, o dalyvių laukia apie 7500 kilometrų, kuriuos teks įveikti per dvyliką lenktynių dienų. Pasak David Castera, pirmosiomis dienomis trasa drieksis per akmenuotas vietoves, o nuo šeštosios lenktynių dienos sportininkai panirs į kopas.

„Man patinka „Neom — Neom“ greičio ruožas. Tai labai gražiu kraštovaizdžiu besidriekianti trasa. Šią dieną lenktynininkai važiuos Raudonosios jūros pakrante, pro istorinį Al Ula miestą su senovinėmis šventyklomis“, — pasakojo lenktynių vadovas.

Minėtas greičio ruožas elito motociklininkams bus supermaratoninis, kurio metu jie galės pasinaudoti tik 10 minučių technine pagalba. Kitas maratoninis ruožas visų motociklininkų lauks vienuoliktame greičio ruože.

„Atradimai ir nežinomybė visada pagrindiniai Dakaro ralio aspektai. Saudo Arabijoje šių potyrių turėsime labai daug, tad tikiuosi, kad ne tik aš, bet ir visi dalyviai yra nusiteikę nuotykiams“, — nauja Dakaro vieta džiaugėsi ralio vadovas David Castera.

Į Saudo Arabiją iškeliaujanti media komanda „iGo2Dakar“, jau trečius metus iš eilės skelbs naujienas apie lietuvaičių rezultatus sunkiausiame pasaulyje bekelės maratone.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi